blog

7-14 Kasım AstroCacao Yorumları

Uçgun’dan…

7 -13 KASIM HAFTASI

7 Kasım Pazartesi; Ay’ın Koç burcunda boşluk etkisi ile haftaya başlıyoruz. Yeni işler ve girişimleri sabah saat 08:14 den sonra, Ay Boğa burcu geçişi ile ele almak verimli olacaktır. Sahip olunan değerler, fizik güç, güvenlik, sezgisel algı, toprakla bağlantılı hikayeleri içinde barındıran Ay Boğa geçişinde; Büyükannenin en dolun haline doğru ışığını büyütmesi ve tutulma etkisi; köklenme ve güvende hissetme ihtiyacını da iyiden iyiye görünür kılıyor.

Venüs’ün Saturn etkileşiminde; sahip olma arzumuzun, bizim veyahut bir diğerinin özgürlüğünü sınırlandıran bir içeriği var mı diye bakmak kıymetli. Bununla birlikte yeterince sevilmeme kaygısı ile fazladan sorumluluk alıp almadığımıza da bakmak bu kombinasyonun optimüm kullanımı olabilir. 

Özetle; ilişkiler, finansal konular, ortak paylaşımlar, kitleler ve grupları ilgilendiren sistemlerde oluşabilecek aksaklıkların temelinde, ya zamanında alınmamış sorumlulukların ya da bize ait olmayan sorumlulukları fazlaca yüklenmiş olmanın sonuçları olduğunu görebiliriz.  

Merkür’ün Güneş’e ve Ay düğümlerine olan hizasının da aktif olduğu gün geneli önemli kararlar alma açısından pek verimli değerlendirilmiyor. Geçmiş mevzuların veya sırların aydınlığa kavuşması ya da okult, metafizik, psikoloji, şamanik şifa çalışmaları gibi alanlarla ilgili haberlerin öne çıkması mümkün.  Gün boyunca “ben değerim” mantrasını kendimize hatırlatmak sağaltıcı olabilir. Her günün değerini bilmeye. 

8 Kasım Salı; Boğa Burcunda Ay Tutulması; Bir elektirik akımı toprağın altında, toprağın damarlarında akıyor. 

Yeniliğin işaretçisi bu akım; köklü ve fakat artık katılaşmış olan değerlerle ilgili algıyı tetikler nitelikte. Say ki bilinçdışı alandan sızan beyaz-mavi bir ışık; hem fiziksel hem de zihinsel yapılarda sarsıcı ve beklenmeyen etkiler barındırıyor.  

Kutsal anne Saturn’ün yoğun zıtlık barındıran tutulma aksını (akrep-boğa) her iki uçtan tutması; maddi manevi değerlerde, ortak paylaşımlarda, ilişkilerde ve yaşamsal güvence temalarında nasıl bir yapılanmaya gittiğimizi, üzerimize düşen ya da düşmeyen sorumlulukları üstlenme şekillerimizi, ağzımızdan çıkanlarla aklımızdan geçenlerin hakikatle örtüşüp örtüşmeme hallerine at bulunuyor.   

Daha büyük planda Saturn efekti; kitlesel iletişim araçlarında, kollektifi ilgilendiren sistemlerde, ithalat ve ihracatta, basın yayında birleştirici ya da ayırıcı bir yapılanma olasılığının vurgusunu taşıyor. Belli amaçlarla bir araya gelmiş sosyal grupların veya ekiplerin, toplumsal bilinçte tabu olarak görülen inanç, fikir ve değerleri yapılandırmak adına paylaştıkları sorumlulukların ödüllendirici sonuçlarına işaret ederken, sürü psikolojisi ile harekete geçenleri, maddi manevi kurban durumuna düşme potansiyeline karşı da uyarıyor. 

Yücelim efekti taşıyan Ay Boğa; ani ve büyük çaplı deneyimlerin işaretçisi. Aldığı yoğun etkileri yansıtacağı ve yenilikler için olumlu/olumsuz kırılımları tetikleyebileceği yaşam alanları ise; yakın çevre, yolculuklar, sokaklar, yerel haberler, ithalat-ihracat, yurt dışı, yabancı topraklar, etik ve ahlaki değerler, medya, toplumsal yasalar, eğitim-öğretim, basın yayın, uluslararası anlaşmalar, toplumsal seremoniler (cenaze,nikah vb) şeklinde sıralayabiliriz. Ek olarak, özellikle kullanılan ilaç, madde gibi içeriklerin bilinçli tüketilmesi ve önemli kararları tutulma sonrası döneme bırakmak faydalı olacaktır. 

Bu dönem; toplum bilincine hizmet eden yayıncılık, üretim, sanatsal paylaşımların değer kazandığı konular ön plana taşınabilir. Bilhassa, eski bilgilerin ya da üzeri örtülmüş hikayelerin aydınlatılması sarsıcı etkiler yaratabilir. Görmezden geldiğimiz, derinleşemediğimiz hikayelerimize alan açabileceğimiz bu süreçte bedenle (Boğa) çalışan özellikle somatik terapiler, Tantrik pratikler (akrep) destekleyici olabilir.  

Bireysel algıyla toplumsal bilinç arasındaki zıtlaşmanın dengesi;  üretimde ve paylaşımda birliğin sağlanması ve gerçekçi yeniliklerle eskiye düzen verilmesi belki de.  Benzeri kişisel hikayelerimiz için de geçerli. 

Birlikte yaratım gücünü keşfedebileceğimiz bir döngü olsun. 

9 Kasım Çarşamba: Tutulma etkileri hayli aktif bir güne uyanıyoruz. Yüksek potansiyelli enerjileri doğru kanala aktarmak önemli. Gün genelinde özgürlük ve yenilik ihtiyacını tetikleyici etkiler devrede. Alınacak kararların mantık süzgecinden geçirilmesi yararlı olacaktır. Otorite figürleri, eş veya baba gibi önemli kişilerle deneyimlenebilecek streslere açık bir gün dolayısı ile zıtlaşmaların arka planındaki dinamiklere dikkati çevirmek kıymetli. 

Günün bir diğer etkisi de; ani gelişen haberler, finansal dalgalanmalar, beklenmedik yolculuk gündemleri, ilişkilerde, iş birliklerinde ani çekim veya kopuşlar yönünde

Öğleden sonra 15:00 ile 16:37 arası Ay’ın boşluk etkisi öne çıkıyor.  Yeni başlangıçlardan ziyade, tamamlanması gereken ve sağlamlık gerektiren işlere odağı çevirmek faydalı olabilir.  

16:37 sonrasında Ay İkizler burcu seyahatini başlatıyor. İletişim, haberleşme, sosyal paylaşımlar, yolculuklar ön plana çıkıyor. Bilgi alış verişi ihtiyacımız artabilir. 

10 Kasım Perşembe: İletişim vurgusu yoğun olan bir güne başlıyoruz. Özellikle ticaret, yolculuk ve  kitlesel iletişim kanallarında yaşanabilecek anlaşmazlık, yazılı sözlü ve mücadele gerektiren gelişmelere vurgu var. Bahsettiğim Merkür-Saturn arasındaki çekişmeli etkileşim, enerjinin uzun vade gerektiren proje ve planlara aktarılması ile dengelenebilir. Bunla birlikte karar almakta zorlanma veya alınan kararların belli bir sorumluluğunun da olacağının hatırlanması önem taşıyor. 

Güne bir diğer etkiyi sunan kombinasyon ise Venüs Neptün arasında gerçekleşiyor. Sanatsal değerler, yardımlaşma, özveri gerektiren iş birliklerine açık bir zaman kalitesi. Su elementi yoğunluğu ise göze çarpıyor. Bilinçdışı etkilerin yoğunluğu ilhamı ve sezgisel kavrayışı arttırabilir. Yardımda belli ölçüyü korumak önemli. Bugün suyun ruhunu onurlandırmak ve gelen rehberliği yazıya dökmek de besleyici olabilir. 

Akşam saatleri itibari ile önemli bilgi alış verişleri, haberleşme, sosyal medyada daha geniş kitlelere ulaşma açısından değerlendirilebilecek bir akış hakim. Önemli kişilerden destek alınabilir, sağlam ve uzun vadeli bir eğitim grubunda yer alınabilir. 

11 Kasım Cuma: Ay’ın İkizler burcu seyahati devam ederken özellikle günün ilk yarısı etkileşime gireceği göksel arketipler; yanılgıyı, yanıltıcılığı içeren bir vibrasyon yayıyor. Yanlış veya eksik bilgilendirme, yanıltıcı beyanlar gerek ilişkilerde gerekse finansal temalarda memnuniyetsizlik ve huzursuzluğa sebep olabilir. Estetik ve güzellikle ilgili randevuları bugüne almamakta fayda var, normalde kullanmayacağınız bir modeli ya da rengi seçme potansiyeli taşıyor. 

Bununla birlikte özellikle öğleden sonra duygusal gerginliklere açık bir kalite hakim. Dürtüsel ve fevri hareket etme eğilimi kazalara, sakarlıklara ve sakatlanmaya zemin hazırlayabilir. Bu saatler, hızlı tamamlanması istenen kısa vadeli proje ve eğitimler ya da el işleri için değerlendirilebilir.  

 

12 Kasım Cumartesi: Sabaha Ay Yengeç yolculuğu ile başlıyoruz; duygusal ihtiyaçların ev, aile, yuva ve vatan temalarında şekillendiği bir hafta sonu bizi bekliyor. Güvenlik duygusu, aidiyet, yaşam ve ölüm temaları ön plana çıkıyor. Duygular dalgalı bir yapıda olabilir. Mekânsal değişiklikler, yolculuklar bu günlerde rahatlatıcı olabilir. Tüm gün sürecek Merkür Neptün uyumlu etkileşimi özellikle akşam saatlerinde netleşecek. İlham verici düşünceler ve sanatsal etkinlikler destekleniyor. İdeallere yönelik yazılı sözlü iletişimde bulunulabilecek son derece sezgisel bir akış hakim. Bilimsel keşiflerle ilgili haberlere açık bir zaman dilimi. Hayaldi gerçek oldu tadına. Kolay akan bu enerjiyi otomatik yazı için de değerlendirilmesi şifalı bir alanı açabilir. Bu sihirli akışı iyi değerlendirmek dileği ile.  

13 Kasım Pazar: Bir gün öncenin genel etkisinin yansıdığı bir Pazar günü. Ev, aile, yuva ve ulusal gündemlerin şekillendirdiği duygusal dalgalanmalar ve ihtiyaçların şekillenmesi mümkün. Sabahın erken saatlerinde Ay-Ay düğümleri uyumlu açısı; yeni gruplarla birlikte seyahatlere çıkmayı, bir araya gelmeyi işaret ediyor. Belki de Pazarın erken saatlerinde yeni tanışılacak insanlarla bir araya gelerek bir inziva merkezine doğru yola çıkılır, neden olmasın? 

Günün devam eden saatlerde farklı mekanları, ihtiyaçları öne çıkarabilir, rutinin dışına çıkma ihtiyacı doğurabilir. Ailevi konularda derinlerde kalmış hikayeler, geçmiş hesaplar gün yüzüne çıkabilir.  Otorite figürleri, eş, baba gibi önemli kişilerin desteği ile ihtiyaçlar karşılanabilir. İrade kullanarak kısa zamanda fırsata dönecek önemli ilişkiler kurulabilir. Sağlam ilişkiler tutkuyla derinleşebilir ve fakat artık hizmet etmeyen çürümüş ilişkilere de son vermek gerekebilir. 

Astro Cacao gökyüzü rehberliğinin haftanıza ışık olması dileğimle

Aho

Related Posts