blog

14-20 Kasım AstroCacao Yorumları

Uçgun‘dan…

12 Aralık Pazartesi: Haftaya Ay Aslan burcu seyri ile başlıyoruz. Yaratıcı ifade, kişisel sınırlar, sağlamlık ve güvenliği sağlamak gibi prensipler ön plana çıkıyor. Bugün itibari ile önümüzdeki 3 gün; açıklık ve görünürlük ihtiyacı artabilir. Enerjinin oldukça yükseldiği bugünler de gizlilik içeren önemli konular gün yüzüne çıkabilir. Öğleden sonra saatlerinde; Ay-Merkür etkileşimi uyumsuz bir enerjiyi aktive ediyor. Bu akışın yanılgılara açık bir kalite taşıması; yapılan anlaşmalar ve görüşmelerde, trafikte, öğrenme gerektiren konularda daha temkinli hareket etmeyi gerektiriyor. Genel olarak zihinsel stress şeklinde de etkileri yansıyabilir.  Günün en önemli göksel olayı ise akşam saatlerinde kesinleşecek Güneş-Saturn etkileşimi. İrade ve emekle harekete geçmeyi gerektiren ve çok az bir uğraşla da büyük fırsatları yakalayabilme şansı veren bir etki. Dolayısı ile uzun vadede başarıyı ve sağlamlığı vaad eden bu kaliteyi, girişim veya projelerle ilgili yeni sorumluluklar alarak değerlendirebiliriz. Özellikle daha geniş kitlelere ulaşması ve yayılması istenen plan ve hedefler için kitlesel iletişim yollarını kullanılabilir. Gün bilgeliği ile hizmet etsin. 

13 Aralık Salı: Güne Ay Aslan seyri ile devam ediyoruz. Farkındalığın yükseldiği bu günlerde görünüre gelmesi istenen konuların daha kolay ifade bulması mümkün. Özellikle sabahın erken saatlerinde güdüsel olarak enerjik ve hareketli bir yapıyla güne başlayabiliriz ve fakat bu güdülenmeyi ani ve mantıksız davranışlarla çalıştırmamak konusunda gökyüzünün uyarısı var.  Beklenmeyen hava ve doğa koşulları, sarsıcı haberler, içsel huzursuzluk potansiyelinin etkin olduğu sabah saatleri rutinin çok dışında hareket etmemekte fayda var. Akşamüstüne doğru kesinleşecek Ay-Saturn karşıtlığı; gerek bireysel gerekse toplumsal bazda ilerlemenin önündeki engellerin ne olduğunu fark etmek ve gerekli düzenleme ve yapılandırmayı sağlamakla ilgili gelişmelere açık bırakış hakim. Dolayısı ile bu akış; bireyselliği ortaya koymayı veya yaratıcı ifadeyi baltalayan her ne varsa, gerekli kişisel sorumluluğu alarak yeni düzenlemeler getirmenin önemini hatırlatıcı deneyimler sunabilir. Belki mekânsal bir düzenleme, belki özgürlükle ilgili belki yaşamımızda otorite figürü ve belki de toplumun içindeki bireyliğimizle ilgili deneyimler olabilir.  Bununla birlikte özellikle kadın figürleri ile ilişkili çarpıcı düzenlemeler veya yenilikler de gündeme gelebilir. Saat 18:51 itibari ile ay boşluk etkisini başlatıyor bir sonraki gün 11:45’e kadar boşluk etkisinde olacak; yeni girişimler hariç, tamamlanması gereken yarım kalan işler için değerlendirilebilir. Akşam saatlerinde ise; yanılgılara, aldanmaya, kafa karışıklığına, yönsüz ve belirsizliğe açık bir kalite hakim. Önemli kararlar ve kanılara varmamakta, varsayımda bulunmamakta fayda var. Gün bilgeliği ile hizmet etsin.

14 Aralık Çarşamba: Saat 11:45’e kadar boşlukta ilerleyen Ay, Başak burcu geçişi ile 2,5 günlük yeni bir döngüyü başlatıyor. Gündemimizdeki konulara veya hali hazırdaki alışkanlıklara düzen getirme ihtiyacımız yoğunlaşabilir. Alternatif şifa çalışmaları için oldukça uygun olan bu geçiş, sağlık kontrolleri ve düzenlemeleri için de değerlendirilebilir. Gölge yönleri ile bir konuya fazlaca takılı kalma, eleştiri ve endişe gibi yansımaları olabilir. Günün öne çıkan etkisi Güneş-Neptün hattında belirginleşiyor. Kafa karışıklığı ve konsantre olmakta zorluk yaşama potansiyeli taşıyan bu etki altındayken yanılgı yaşama olasılığı da yüksek. Otorite figürleri, eş ya da baba ile bağlantılı netleşememe ya da işlerin tasarlandığı ya da varsayıldığı gibi gitmeme ihtimaline karşı farkında olmak kıymetli. Akşamın ilerleyen saatlerinde ilişkilere ve işbirliklerine hizmet eden fayda sağlayıcı etkiler devrede olacak. Daha realist yaklaşımla ihtiyaçların değerlendirilebileceği bir etki aktifleşiyor. Gün bilgeliği ile hizmet etsin.

 

15 Aralık Perşembe: Gün boyu Ay Başak burcu seyrinde ilerliyor ve oldukça değişken etkiler hakim. “Zebra menzilinde” ilerlemesi olumlu kabul edilir. Özellikle başlangıçlar için. Sağlık hizmeti almak, işe alım yapmak ya da iş ve çalışma koşullarına düzen getirmek için uygun bir menzildir. Bununla birlikte temkinli olunması gereken noktalardan biri sabah saatlerindeki Merkür-Chiron etkileşimi. Başak burcunun gölgesi olan eleştiri ve endişe kaynaklı iletişim pürüzleri olası. Ya da yanlış anlaşılma endişesi ile eksik bilgi paylaşımı kaynaklı hatalara açık bir akış diyebiliriz. Öğle saatlerinde ise iletişim ve bilgi paylaşımını kolaylaştırıcı etkiler aktive oluyor. Yine de kolaylığın hem olumlu hem de olumsuz anlamda tezahür edebileceğini göz önünde bulundurmak önemli. Geçmiş ya da yeni gelişen aksaklıkların, arızaların düzeltilebilmesini ve çözümünün sağlanabilmesini destekleyen etkiler de eş zamanlı olarak iş görmekte. Öğleden sonra Ay-Mars etkileşimi dürtüselliği tetikleyebilir. Hızlı ve fevri söylem ve davranışlara karşı farkında olmak kıymetli. Zira, içsel bir öfkenin masum bir eleştiri ile alevlenmesi mümkün. Bastırılmış öfkenin yansıması zihinde kendini tekrar eden fısıltılar şeklinde deneyimlenebilir ya da yıkıcı düşünceler endişe olarak. Hafif bedensel hareketle ya da yazıya dökerek bu enerjinin sağaltımı mümkün. Akşamüstü netleşecek Merkür-Ay düğümleri etkileşimi; iletişimde, yolculuklarda, ticaret ve eğitim temalarında önemli fırsatların elde edilmesi mümkün. Akşam saatlerinde ise yenilik ihtiyacı artabilir, duygular dalgalı bir yapıda olacağı için mantık çerçevesinde hareket etmek kıymetli. Gün bilgeliği ile hizmet etsin.

16 Aralık Cuma: Ay Başak seyrinin etkin olduğu gün genelinde Ay, “Sufra menzilinde” ilerliyor ve son dördün fazında, ışığını örtmeye başladığı bir evrede.  Eyleme geçmek için değil de, daha ziyade geriye çekilip eldeki işlerle ilgilenmek, bırakış ve vazgeçişler için verimli bir kalite denilebilir. Güne erken başlayanlar için ifadelerin, düşüncelerin, iletişimin dozu ve tonunu ayarlamak pek kolay olmayabilir. Stresli etkilere açık bir akış hakim ki olası stresin temelinde hedeflerin ve planların eylemlerle uyuşmaması olabilir. Bu sabah bir sokak hayvanının başını okşamak, karnını doyurmak gibi doğaya ve kollektife hizmet eden eylemde bulunmak, sabah saatlerindeki bu karmaşık hissettirebilecek ve belki de aksaklıklara sebep olabilecek enerjinin yönünü değiştirebilir. Öğle saatlerinde etkisini hissettirebilecek Pluto dokunuşu ile; duygularımızı ya da duygusal ihtiyaçları saklama eğitiminde olabiliriz. Duygusal olarak güç kazanmak, duygusal kontrolü sağlamanın kolaylığı ya da zorluğu kişisel bazda değişecektir. Esasında hizmet etmeyen endişe ve kaygıların sağaltılmasına yönelik terapiler, danışmanlıklar etkili olacaktır. Akşamın ilerleyen zamanları pireyi deve yapma eğilimine karşı farkında olmak kıymetli. Özgürleşme isteğinde aşırıya kaçan duygu halleri uç, noktalarda davranış sergilenmesine sebep olabilir. Manevi pratiklere ve sanatsal uğraşlara alan açmak dengeleyici olabilir. Saat 22:12 – 22:48 arası Ay boşluk etkisine giriyor.  Yarım kalmış, tamamlanmayı bekleyen meseleler için değerlendirilmesi önerilir. 22:48 itibari ile Ay ikili ilişkilere ve iş birliklerini temsil eden Terazi burcuna geçiş yaparak 2,5 günlük yeni bir döngüyü başlatıyor. Gün bilgeliği ile hizmet etsin.

17 Aralık Cumartesi: Hafta sonuna Ay Terazi burcu seyri ile başlıyoruz. İlişkiler, anlaşmalar, uzlaşmalar, iş birlikleri, güzellik ve estetik değerler ön plana çıkıyor. Gün genelinde, ilişkilerde finansal değerlerde dengenin sağlanması zorlaşabilir. Duygusal ihtiyaçlarla yaşamdan alınan haz ve tat çelişebilir bu psikoloji bir yerde parayı harcama ve ilişkilerdeki toleransı korumakta işleri zorlaştıran temel dinamik olabilir. Farkında olmak önemli. Akşamın ilerleyen saatlerinde ise ev, aile ve ulusal konularla bağlantılı kırımların yaşanabileceğine işaret ediyor. Yaralayıcı ve hasar verici bu etkinin dengesi orta yolu bulmaktan geçiyor. Özetle gün genelinde harcama, anlaşma, ilişki geliştirmeye yönelik hassas etkilerin devrede olduğunu hatırlayarak gerçek ihtiyaçlara farkındalık taşımak faydalı olacaktır. Gün bilgeliği ile hizmet etsin.

 

18 Aralık Pazar: Ay Terazi burcu seyrinin aktif olduğu haftanın son günü bir gün öncenin genel etkileri Saturn’ün dokunuşu ile yapılanmaya açık fırsatları sunuyor. Elbette, gerekli sorumluluğu almaya gönüllü olmak kıymetli. Teknoloji, büyük sistemler ve yapılarda önemli gelişmeler, ilişkilerde birleştirici ya da ayırıcı koşullar öne çıkabilir. Günün ilerleyen saatlerinde ki özellikle öğleden sonra kesek etkilerde yanılgı, hayal kırıklığı ve hata yapma olasılığı güçlü. Tüketilen besinlere ve sıvılara, kullanılan ilaçlara karşı ihtiyatlı hareket etmekte fayda var. Duygusal denge belirsizlik içeren süreçlerden dolayı değişken olabilir. manevi pratiklere ve sosyal yardımlara alan açmak dengeleyici olabilir. Gün bilgeliği ile hizmet etsin.

Astro Cacao gökyüzü rehberliğinin haftanıza ışık olması dileğimle

Aho

 

Related Posts