blog

29 Haziran saat 05:52 Yengeç burcunun 07 derecesinde gerçekleşecek Yeniay

29 Haziran saat 05:52 Yengeç burcunun 07 derecesinde gerçekleşecek Yeniay;
Yeniay’ın karanlığı; yaşamsal meseleler ve güvenlik ihtiyacına yönelik temaları tetikler nitelikte. Kimimiz yasıyla, kimiz öfkesiyle, kimimiz kayıplarıyla, bırakışlarıyla, vazgeçişleriyle bir deneyimin içinden geçiyorken,.. Güneş’e el vererek onu ufka doğru iten Bok Böceği (*), yine aynı yerden umudu ve doğuşu müjdeliyor.
Özellikle bu hafta başı itibari ile etkisi çok net gözlemlenen bir Yeniay bu; yeraltı suları, seller, geçmiş hatıralar/travmalarla bağlantılı korkular ve bilinç dışı dinamikler çerçevesinde şekillenerek deneyime ve sonra da bilince ( Güneş) tecelli eden bir akış.
Böylelikle bilincin ( Güneş) ve ruhun ( Ay) çok boyutlu katmanlarında ( 12. Ev), bireysel / kitlesel ihtiyaçları, bilinçdışı faktörleri nasıl bir yaklaşımla karşılama eğiliminde olduğumuzla yüzleşiyoruz. Büyümeye, erginleşmeye hazır olup olmadığımız sorulmuyor. Hayır, hatta bir soru cümlesinden mahrum bırakılıyoruz, çünkü sorma, sorgulama, doğru bilgiye ve kaynağa ulaşma peşine düşmesi gereken biziz. Çünkü ancak sorgulayan ve kalbini cevaplara açan bir akıl erginleşmeyi deneyimleyebilir.
İnisiyasyon.
“Nereye, hangi inanca, yola veya fikre ait hissediyorum” bu yeniayın sorusu olabilir, “ öfkemin kaynağı ne?” ya da “ ait olduğum köklerin, atalarımın hangi sırrının çözülüp aydınlığa kavuşmaya ihtiyacı var”. Belki bazılarımız “ölümü” sorgularken, kaybettiği yakınlarının yasını demliyor, belki kaybetmenin acısını yenice yüreğinde hissederek erginleşmenin ilk adımını atıyor. Vatanı, halkı, yardıma ihtiyacı olanı besleyip, korumanın yollarını arıyor bazılarımız ve bazılarımız güneş’i tekrar doğurmak için kökleriyle barışarak, özgürlüğüne yürüyor.
Her bir deneyim insani ve her bir deneyim “insanlık ailesine” hizmette.
Büyümek için geçilmesi gereken, Ay’ın yüzünü çevirdiği karanlık faz ve her zaman olduğu gibi;
Yolu sonu ışık..

Sevgiyle
Uçgun

Kaynakça:
(*)Eski Mısır’da aynen böyle geçer; “Güneş’i göklere iten – Devrim Dölen, Astroloji Eğitimi -2

Art: Müge Pirgaip

Related Posts