Cacao People Çekirdek Ekibi

Cacaoista Kübra

Kutsal Kakao ile çalışmaya başladığı 2018 yılından bu yana düzenlediği Kakao Seremonileri ve eğitimlerle, Kakao’nun yumuşak varlığının Türkiye’de tanınmasına hizmet ediyor. Onun için Cacao People bir markadan daha çok, Kakao’nun şefkati, sevgisi, yumuşaklığı, rehberliği, mutluluğu ve coşkusu etrafında bir araya gelen bir topluluk… Katılımları farklı şekillerde olsa da Kakao sevgisinin bir araya getirdiği her bir birey ise, bu topluluğun biricik üyesi…

Kübra’nın düşü, Cacao ‘People’ ile başlayan bu sıcak çemberin genişleyerek, Kutsal Kakao’nun kadim şifasının daha büyük kitlerere ulaşmasıdır.

İletişim

     

Dila

2018’in Ekim ayında Kübra ile yolculuğu başladı. Yoldayken sorguladığı “Ben Kimim? En yüksek potansiyelimi nasıl ortaya çıkartabilirim? Kendime ve bütüne nasıl faydaları olabilirim?” sorularını sorarken, bir süredir hayatında olan Yoga’ya eğitmen olarak devam etmeye başladı. Öğrenci olmak ve öğrenmek onun ruhunu her zaman besledi, besliyor.

İlk başta “Kakao ile yolculuğa mı çıkılır?” diye düşünürken, Usta Kakao, ön yargılarını görmesini sağladı ve Munay ki inisiyeleri ile beraber birçok kere Kakao seremonisine katıldı.

“Kakaoo kakaooo, kakao kakaooo şifa getirdi bize, ışık ol hepimize…”

Bu da şimdilerde Cacao People’ın biricik organizasyon asistanı olan Dila’dan…

İletişim

     

Emre

Evli ve iki oğlan babası olan Emre’nin hayatında müzik, bisiklet ve doğa büyük bir yer kaplıyor.Farklı sektörlerde çalıştıktan sonra 2001 senesine butik bir reklam ajansı kurdu.Halen İzmir Karşıyaka’daki o keyifli alanında, tasarım hayatına devam ediyor.

Eski bir dostun güzel hayallerine küçük bir dokunuş yapma şansı yakaladı ve Cacao People logosu doğdu.Cacao People’ın can bulması ve büyümesi serüveninde her zaman takipçisi ve destekçisi olarak kalacaktır.

İletişim

     

Müge

Kutsal Kakao ile bundan bir sene önce Kübra sayesinde tanıştı. Kakao ile çıktığı yolculuk onu, seremonide koyduğu niyetini yaşadığı bugünlere getirdi. Nihayet özlemle beklediği oğlu Munay’ına kavuştu ve onu çok yansıtmayan eski işini bırakıp, illüstrasyonlar yapmaya başladı. Kutsal Kakao, illüstrasyonları aracılığıyla onunla konuşmaya devam ediyor. Cacao People için çizdiği illüstrasyonlar ve kalbindeki şükran duygusu ile Kakao ve Cacao People ile el ele yürümeye devam ediyor.

İletişim

     

Başak

Element Cacao parçalarının yaratıcısı + yapımcısı. Parçalar yapım aşamasındayken Munay Ki inisiyelerini tamamladı. Her bir element için yaptığı parçalar, aldığı yeni elementin inisiyesiyle paralel olarak ilerledi ve çözüldü. Toprak kalp atışı ritmiyle dakikada 72 vuruşla uyumlandı ve yaratıcı anne Re yani Rerum; maddeye adandı. Su, Neptün’ün simgesi Si Siderae yani göklerle ve ayrıca tüm yunus ve balinalarla buluştu. Ateş Sol, Solis yani güneşimize ve La yani Lactea; samanyolu, tüm güneşler için bestelendi. Hava elementi, gök tanrısı Jupiter’e yani F Familias planetarium, gezegen ailemize; Eter ise, Do yani Dominus mutlak yaratıcıya ve Mi, Miraculum yani mucizelere seslenir. İyi dinletiler…

İletişim

     

Melis

Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf bölümünden mezun olan Melis, 2005 yılında tanıştığı Reiki’ye gönülden bağlandı. Enerji disiplinlerini, enerjinin bütünselliğini keşfetti. Verdiği eğitimlere destek sağlamak niyetiyle bu alanları ve farklı disiplinleri deneyimlemeye başladı.

Kübra’nın rehberliğinde katıldığı ilk Kakao Seremonisinde Kakao ruhuyla tanışmak, açtığı şefkatli ve güçlü alan ve verdiği hediyeler ile büyülendi.

Bir kakao seremonisi sonrasında deneyimini şöyle dile getiriyor.

‘Önce kokusunu duydum, sonra fısıltısını.
Sislerin arasından gelip kollarına aldı beni.
Güneşli ılık bir havada dolaştık ormanda.
Kakaodan aldığım hediyelerle yine bir yoldayım,
Kakaonun şarkısı kulaklarımda…’

Kakao seremonilerine asistanlık yaptığı dönemde, ılık bir Bodrum günüydü Kübra’nın Cacao People düşü ile tanıştığında.

Ekibin bir parçası olarak, keyifle, Kakao seremonilerini fotoğraflamaya, Kakao’nun rehberliği ile kendi iç alanına yaptığı sihirli yolculukları Cacao People ile deneyimlemeye devam ediyor.

İletişim

     

Çakıl

Grubun en küçük üyesi ve Cacao People düşünün en başından bir parçası olan Çakıl, ilk seremonisine annesi Kübra’nın alanında 8 yaşında katıldı. Bitmeyen heyecanı ve yüzündeki gülümsemesiyle, Cacao People’ın her türlü işine enerjisini ve rengini katmaya devam ediyor.

Kakao’nun tadını henüz az biraz acı bulsa da onun kokusuna ve hissine bayılıyor…

Uçgun

Uçgun, Ustası Kübra’nın rehberlik ettiği ilk Kakao Seremonisini Mayıs 2020’de deneyimledi. Astroloji alanında eğitiminin önemli bir aşamasını tamamlayan Uçgun için Kakao, “Toprak anaya köklenen bedeni ile bilge bir ağaç ve ona kalbini açan kişiyi kendi yıldızlarıyla buluşturan, şefkatli ve cömert bir ruh.”

Bu bilgeliği ve ruhu takip eden Uçgun, Cacaoista olarak Kakao ile çalışmalarına devam ediyor. Bununla birlikte, kendi lisanında yıldızları dillendirip, Cacao People’ı önemli gökyüzü hareketleriyle ilgili rehberlik ederek, destekliyor.

     

Binlerce yıldır Güney ve Orta Amerika’da devam eden kakao bitki tıbbının Türkiye’de yayılmasına öncülük etmektedir.

İçindeki sesi dinle ve Harekete Geç!

KAKAO ÇIRAKLIK EĞİTİMİ

KAKAO USTALIK EĞİTİMİ

KAKAO DERİNLEŞME İNZİVASI

BİTKİ İLETİŞİMİ İNZİVASI

KEŞFE ÇIK! Dünyanda, ülkende, şehrinde, mahallende, evinde, bedeninde ve iç alemlerinde...
Her seferinde keşfedilecek bir ``yeni`` var.

“Ne olduğunu hatırlarsan, olduğunu sandığın şeyi bırakabilirsin.”

Cacao People