blog

1-6 Kasım haftası için AstroCacao Yorumları

BİZİM İÇİN GÖK HALLERİNİ YORUMLAYAN SEVGİLİ UÇGUN, BU AYLA BİRLİKTE HAFTALIK PAYLAŞIMLARLA GÜN-GÜN AÇARAK YORUMLARINI BİZİMLE PAYLAŞACAK.
SÖZ ONDA 🙂

 

Yaklaşık 2 seneye yakın zamandır, gökyüzü ile ilgili önemli hareketlere alan açtığım Astro Cacao yazı köşesinde, devam eden aylar için hafta bazında öne çıkan göksel etkilere yer vereceğim. Dolayısı ile her hafta başı o haftanın kalitelerini gözden geçirerek planlamanı yapabilirsin. 

1 – 6 KASIM HAFTASI:

Salı günü: Kasım ayının ilk haftasına, Ay’ın Kova burcundaki seyahati ile başlıyoruz. Grup çalışmaları, bireysel farklılığın sosyal alanlarda ortaya koyulması, ortak paylaşımlar üzerine sınır ve sorumlulukların yapılandırılması, özgürlük ihtiyacının artması yönünde gelişmeler olabilir. Günün genel etkileri stresli olsa da gerek otorite figürleri ile ilişkilerde, gerekse ikili ilişkilerde, maddi manevi yönde sorumluluklar alınarak, gerekli yapılanmalar sağlanabilir. 

Çarşamba günü; günün ilk yarısında kitlesel iletişim, bireysel ya da gruplarla birlikte harekete geçme ya da girişimde bulunmayı kolaylaştırıcı etkiler hakim. Yine de Mars’ın 16:45’e kadar durakta pozisyonunu koruması, başlatma enerjisinin verimine ilişkin değişkenlikleri vurguluyor.  Bugün, özellikle sorumlulukların paylaşılması yönünde gereken iletişim ve hareket için akşam saatlerini beklemek yerinde olacaktır. Zira Ay saat 14:07-21:46 arasında boşluk etkisinde olacak (bkz. Ay boşlukta yazısı). Venüs’ün Akrep burcunda Ay düğümlerine hizasının; eski – yeni kutupluluğunda özellikle ilişkiler, paylaşımlar, korkular, cinsellik vurgulu zıtlaşmalara ve streslere açık etkiler barındırdığı söylenebilir. Akrep’in gölgesi; haset, kıskançlık, sahip olma, dışlama ve korku gibi potansiyelleri taşıdığını hatırlayalım. Bu akışı okult, metafizik, psikoloji gibi alanlarda çalıştırmak verimli olabilir. Belki akşam saatlerinde kendine bir altar alanı açıp dönüşmesini istediğimiz duygularla çalışabilir ya da belki de eski bir gerilim filmi ile mevcut eşzamanlılığı değerlendirebiliriz. 

Perşembe günü; Ay’ın Balık burcundaki seyahati ile güne başlıyoruz. Dolayısı ile önümüzdeki 2,5 gün duygusal ihtiyaçları belirlemede Balık kaliteleri hakim. Su elementinin yoğunlaşması, işlerin kolaylıkla akmasını desteklerken, fazla akışa bırakma kaynaklı dağılma, tembellik gibi gölge yansımaları da olabilir. Ay’ın öğle saatlerine doğru Merkür ve akşama doğru Güneş ile hizası, bilim, sanat, şifa alanlarında oldukça destekleyici etkileri aktive ediyor. İfadeler, fikirler, paylaşımlar hayli tutkulu ve aşkın bir hal alabilir. Sınır bilinci ve ölçü bu enerjinin dağılmadan ve dağıtmadan efektif kullanımı adına önemli. Bununla birlikte; gizlenen, arka planı olan mevzularla ilgili şüphe geliştirme eğilimi de tetiklenebilir. Bazı sırlar öğrenilebilir ya da üzeri örtülü mevzular aydınlığa kavuşabilir.  Özellikle akşam saatleri Ay’ın Ay düğümleri ve Venüs ile etkileşimi ilişkilerde önemli bir eşiğe gelinmesini gündeme taşıyabilir nitelikte. Eski ilişkiye dair bir gelişme olabileceği gibi mevcut ilişkilerde arka planı olan geçmiş hikayeler de mevzu olabilir. Sahip olma arzusu ve güç elde etme istenci devredeyken kendimizi neye adadığımız önem taşıyor. İyileştirici etkileri ve güç kazanmış deneyimi ile hizmet etmesi dileği ile. 

Cuma günü; Rüyaların diyarından orta dünyaya uyanmak zaman alabilir, aklın berraklığını kazanması da öyle. Bu puslu enerjiyi yazıya veya çizime aktararak kullanmak ya da meditasyon, dua gibi pratiklerle güne başlamak faydalı olabilir. Çünkü ilhamı ve sanatsal nitelikleri güçlü bir akışla günü karşılıyoruz. Öğle saatleri itibari ile; tasarımda bulunmak için verimli bir akış var ve fakat varsayımla önünü göremediğimiz mevzularda harekete geçmek hayal kırıklığı da yaratabilir. Duygusal olarak ihtiyaçları tanımlamaktaki belirsizlik, iletişimde ve ihtiyaçları ifadede gerginlik yaratma potansiyeli taşıyor. Su ve benzeri sıvıları iletişim aletlerinden uzak tutmakta fayda var, zira dalgınlıkla hasar alabilir. Akşam saatlerinde ise duygular biraz daha olgunlaşabilir,  duygu kontrolü ve duygusal otoriteyi sağlamak kolaylaşabilir. Duygusal sınırları yapılandırmak ve belli bir ölçüde sorumluluk almayı seçmemiz halinde önemli fırsatlar doğabilir. İyimserliği ve adanmışlığı yüceltme eğilimine karşı farkında olarak, yardımda bulunabiliriz. İhtiyacı olan bir hayvan dostumuzun bakımına destek olma, nefes ve şifa çalışmalarına alan açmak enerjinin etkin kullanımını sağlayacaktır. 

Cumartesi – Pazar: Hafta sonu boyunca Ay’ın Koç burcundaki seyahati daha aktif, canlı ve enerjik bir doğada hizmetini sunuyor. Yeni başlangıçlar yapmak, cesaret gerektiren yeniliklerde bulunmak için değerlendirilebilecek bir kalite. Haliyle hız teması da vurgulu. Özellikle Güneş’in Chiron Koç ile kuracağı etki kazalara, yaralanmalara, sakarlıklara da açık bir akışın olduğunu işaret ediyor. Koç’un hızlı yapısı ve gözü pekliğinin eşlik ettiği bu hizalanmada özellikle trafikte sakin kalmakta fayda var. Öğlenden sonra saatlerinde Güneş/Ay Düğümleri hizası eskiye dayalı bir mevzunun araştırma sonuçları ortaya çıkabilir. Belki de hasar vermiş geçmiş bir olayın iç yüzü ile ilgili aydınlığa kavuşması şeklinde de haberler alabilir ya da kendimiz benzeri bir aydınlanma yaşayabiliriz. 

Hafta sonunun önemli bir diğer gök olayı; Venüs-Uranüs arasındaki karşıtlığın kesinleşmeye doğru ilerlemesi. Esasında, hafta başından itibaren karşılıklı çatışma halinde olan “değerler” teması; ikili ilişkilerde, siyasette, finansal konularda, güvenlik temalarında, cinsellikte, tabularda, sosyal çevre ve arkadaşlıklarda, gruplarda krizli gündemleri tetikler nitelikte. Bu sebepledir ki kıskançlık, manipülasyon ve kontrol gibi ilişki meselelerine dair özgürleşme ve yenilik ihtiyacı artabilir. Aniden başlayan ya da biten ilişkiler de olasılık dahilinde. Para piyasaları değişken bir zeminde ve öngörülemez bir yapıda olabileceği gibi bireysel bazda da para/maddi değerler ile olan ilişkimizde de benzer potansiyel hakim denilebilir. Bu etki tam olarak Pazara bağlayan gece kesinleşiyor. 

Pazar Günü ise, sabah saatlerinde geceden devam eden ve huzursuzluk taşıyan bir hisle güne başlayabiliriz. Bu etki toplumsal boyutta yaşanan bir gündemin yansıması da olabilir. “pek tadım yok bu sabah” denilebilecek yapıda bir senkronizasyon da olabilir. Devam eden zaman diliminde; girişimde bulunmak istediğimiz konularda güçlü kişilerden veya içinde bulunulan sosyal gruplardan destek alınabilir. Burada iradeye bağlı aktive olacak bir etki söz konusu olduğu için seçim yapma sorumluluğu bizde. Dolayısı ile özellikle kitlesel iletişim yapılarıyla bağlantılı ya da sosyal grupları ilgilendiren konularda alternatif çözüm ve girişimde bulunmak için destekleyici bir zaman kalitesi diyebiliriz. İnisiyatif kullanarak yapılan paylaşımlar fırsatlara açık etkiler taşıyor. Özellikle bir düzen ihtiyacı ile belli grupların bir araya getirilmesi ve birlikte hareket edilmesini kolaylaştıran bir etki bu. 

Günün devam eden ikinci yarısında ise yanlış anlaşılmaya, iletişimde kırılganlıklara, kendini ifadede eksik hissetmeye açık etkilerden bahsedebiliriz. Neyi nasıl söylediğimiz ve nasıl anlaşılacağı kısmında stresler, alınganlıklar yaşanabilme potansiyeli taşıyan bu zaman diliminde, eleştirel olmamaya özen göstermek ve hatta daha bireysel aktivitelere yönelmek faydalı olabilir. 

Astro Cacao gökyüzü rehberliğinin haftanıza ışık olması dileğimle

Aho

AY BOŞLUKTA TAKVİMİ-KASIM 2022

Ay 2,5 günde bir burç değiştirir ve bizi, temas ettiği her bir burcun arketip enerjisi ile buluşturur. Ay’ın bu yolculuğunda, burç değiştirmeden önce Güneş sistemindeki gezegenlerle herhangi bir etkileşiminin bulunmaması halini “Ay’ın boşlukta” olduğu zamanlar olarak tanımlıyoruz. Çünkü Ay enerjisini yansıtamaz ve potansiyeli kendi içinde kalır. Bu sebepledir ki Ay Boşlukta zamanlarında herhangi bir işin başlatılması, yeni bir girişimde bulunulması, toplantılar, ilk buluşmalar önerilmez. Daha çok eldeki işleri tamamlamak, iç kaynaklara yönelerek manevi pratiklere alan açmak, günlük rutinleri gerçekleştirmek için uygun zamanlardır.

  2 Kasım     14:07 / 21:46

  5 Kasım     01:05 / 02:07

  7 Kasım     01:30 / 08:14

  9 Kasım     15:00  /16:37

12 Kasım     01:28 / 03:22

14 Kasım     13:40 / 15:47

17 Kasım     02:55 / 04:03

19 Kasım     11:46 / 13:57

21 Kasım     14:14 / 20:15

23 Kasım     21:15 / 23:15

25 Kasım     22:22/ 00:18

27 Kasım     23:11/ 01:07

29 Kasım     09:53 /03:15

 

 

 

Related Posts