Kakao Seremonisi Uygulayıcıları

Kübra Saatçıoğlu

Şamanik çalışmalarına eşlik eden bitki tıbbı ile tanışması, son inisiyesini almak üzere Peru Amazonlarına çıktığı Ayahuasca Yolculuğu ile başladı. Toprak Anneyle kurduğu bu bağ, 2018 yılında Kakao’nun çağrısıyla aldığı inisiyeyle derinleşti. Türkiye’de ve yurtdışında Kakao Seremonileri düzenlemeye ve Kakao bilgeliğini ülkemizde yaygınlaştırmaya devam eden Kübra, aynı zamanda Cacao People’ın düşleyeni ve bir araya getireni…

Farklı akışlarda düzenlediği Kakao Seremonilerinde, katılanları çıkarttığı Şamanik yolculuktaki iz ne kadar farklı olsa da; onun her bir seremonideki  güçlü niyeti, kişinin öz sevgisiyle / gücüyle buluşması ve varoluşundaki potansiyelini yaşamına taşıması.

Kakao’nun yumuşak ve güçlü rehberliğinde, Kakao Seremonileri ve eğitimlerini Cacao People çatısı altında vermeye ve düşünü büyütmeye devam ediyor.

Cacaoista Kübra Saatçıoğlu’nun Ocak 2020’den itibaren başlayan çıraklık eğitimlerinde bitki tıbbına adım atan ve eğitimleri tamamlayan, Cacao People’ın bu harika klanıyla tanışın.

Kakao Seremonisi, doğru bir alan tutucunun rehberliğinde çok daha güvenli, konforlu ve eşsiz bir deneyim haline gelir.

Kakao’yu ve alanını tanıyan bu uygulayıcıların her birinin kendilerine özgü düzenledikleri Kakao Seremonilerine katılmak isterseniz, onlarla iletişime geçebilirsiniz. 

İletişim

     

Advaita Sonat

Advaita, tarihsel sıra ile 🙂 matematik, modern dans, kişisel gelişim eğitimleri, annelik, nefes eğitmenliği, Munay Ki inisiyeleri, yoga eğitmenliği ve Cacaoista çıraklığı… ile devam eden deneyim sürecinde bir yolcu. Öğretmenlik çatısı altında yolları kesişen insanlarla hayatla dans etmeyi çalışıyor.

Hayatla Dans, savaşmadan, dövüşmeden, yenişmeden, çırpınmadan farklı bir yaşam süreci olduğunu söyler. Bunu şöyle anlatır; hayat, sürekli bir müzik çalar ve müziğini duyarsan uyumlanabilir ve onunla dans edebilirsin. Müzik değiştiğinde yeni figürler yaratır, dansına devam edebilirsin. Gevşeme, esneme, güçlenme süreçleri ile yaşamanın keyif, neşe, sağlık, huzur, bereket… Tadlarına bakabilirsin.

Zarif bilge Kakao rehberliğinde aldığı net cevapları yaşamında uygulayabildiğini ve kendi dönüşümüne olan hizmetini fark etmesi sayesinde artık Kakao Seremonileri ile Hayatla Dans alanında usta bir rehber ile çalışıyor.

İletişim

     

Arzu Kardaş

1979 yılında İstanbul’da doğan Arzu, 15 yıllık bankacılık hayatından sonra kurumsal hayata veda ederek kendi yolculuğuna çıkmaya karar verdi. Serüvenine, pilates eğitmenliği ile başladıktan sonra, yoga ile tanışarak içindeki manaları keşfettiğinde kendi dönüşümü de başladı. Doğru zamanda doğru rehberlerle çalışması, bu dönüşüm yolculuğunda en büyük yardımcısı oldu. Kübra Saatçıoğlu’ndan aldığı Munay Ki inisiyeleri sırasında tanıştığı Kakao Seremonisi, kendisine yeni kapılar açtı. Cacao People’ın bir parçası olarak kendini keşfetme yolculuğu devam ederken, bu yolculuğa çıkmak isteyenlere de rehberlik yapmaktadır.

İletişim

     

Aslı Akyol

1977 yılında İstanbul’da doğan Aslı’nın en büyük soru işaretleri “ben kimim” ve “dünyadaki amacının ve dharmasının ne olduğu”ydu bu nedenle ABD’de psikoloji okuyarak, kendi içindeki labirentlerden, dehlizlerden ve ormanlardan geçerek kendini bulma yolculuğuna çıktı. Bu yolculuk onu 18 sene boyunca Uzakdoğu manastırlarında sayısız inzivalara ve meditasyon eğitimlerine, doğayla ve içsel bilgelikleriyle uyumlu yaşayarak özleriyle bağlantıda olan etnik kültürlere ve ülkelere ayrıca astrolojik tarot ilmini öğrenmeye götürdü. Aslı, Hindistan’da Sarvaguna Yoga Meditation Training Okulu ve Ashram’ından meditasyon öğretmenliği eğitimini tamamladı ve Sadhguru’nun Isha Foundation kurumundan ve Nepal’daki Kopan Manastırı’ndan meditasyon eğitimleri aldı. Aslı meditasyon öğretmeni, astrolojik tarot yorumcusu ve psikolog olarak çalışmalarına devam etmektedir. Yol’da olmayı seven seyyah Aslı’ya yaşam cömertçe özünü yansıttı. Yansımalar her an yeni bir farkındalıkla, öğretiyle ve çağrıyla öze giden yolu aydınlatmaya devam ediyor. 

Kakao ile ilk defa 5 Ocak 2019 tarihinde Kübra Saatçıoğlu’nun İstanbul’da düzenlediği kakao seremonisine katılarak tanıştı. Toprak annenin güzel ve bilge kızı kakaonun şefkatli alanında aldığı derin rehberlik ve bütünle bağlantı içinde olma hissi Aslı’da tarifsiz içsel bir rezonans yarattı. Aslı, usta bitki kakaoya onu yaşam ustası ve kılavuzu Kübra ile tanıştırdığı için şükretti ve Kübra’nın açtığı “Yaşam Çemberi”, “İçimdeki Rehber Hayvan” ve “Cacaoista Çıraklık” eğitimlerine katıldı. 

Usta bitki kakaonun rehberliğini deneyimleyerek içsel dönüşümlerine tanık olan Aslı’nın çağrısı; kakaonun derin, bilge ve şefkatli alanında senin güçlü niyetinle, seni özünle, ışığınla ve kalbinle buluşturmaktır. 

İletişim

     

Aslı Dai Gürses

Aslı 1989 yılında Gaziantep’te doğdu. Eğitimini kimya dalında İstanbul’da tamamladı. Yaratım aşkıyla yanıp tutuşurken kendini önce Ar-Ge uzmanı olarak buldu fakat daha özgür bir yaratım alanına ihtiyaç duydu. Kimya, simyaya dönüştü ve vizyonlarını tuvallere resmederken buldu yaşamını. Linzy Arnott ve visionary art öncülerinden Amanda Sage’den eğitimler alarak resimde derinleşti. Ruhsal yolculuğu 19 yaşında enfes nefes’le tanışmasıyla başladı. Ve 2018 yılında yolculuk onu Güney Amerika’da seremonilere götürdü. Çeşitli bitkilerin rehberlikleriyle yapılan bu seremonilerin dönüştürücü gücüne aşık oldu. 2021 yılında bir rahatsızlığına şifa ararken kendini Kübra’nın kakao seremonisinde buldu. Usta kakaoyla kavuşmak şifasıyla geldi yaşamına. Hediyesi olan annelikle yolu, yoldaki işaretleri daha net görür oldu. Tuvalin çağrısıyla kakao’yu resmederken buldu kendini. Resimin mesajı şefkatle sarmaladı Aslı’yı. Kakaoista olma yolculuğu böyle başladı. Şimdi Kakao’nun rehberliğinde yürüyor, resmediyor, dans ediyor ve seremoniler yapıyor…

Aşk ile ..

İletişim

     

Ayşe Önuçak

1978 yılında Sakarya’da doğan Ayşe hep bir arayışın, bir ihtimalin peşinde oldu. Yaşamında rehberlerden yana şanslıydı. Onu bir yol haritasını keşfe bırakan ilk mesajı lisans eğitimini seçeceği zaman aldı. 1996 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi ve Arkeoloji bölümünü, hiç tanımadığı ve bir daha hiç görmediği bir komşu teyzenin rehberliğiyle seçti ve tamamladı. Bu alandaki eğitimi ve bu süreçteki çok değerli deneyimleri ilk defa ruhuna açılan kapıları tıklattı… bugüne kadar gelen, devam edecek olan  büyük yolculuğu ateşledi. Sanatın yaratım alanı, yaşamda yaratım olanaklarına ve arkeoloji ise bireysel ve kolektif alanda derin kazma, keşif tutkusuna evirildi.

Akademik eğitimine Plastik Sanatlar, Sanatta Yeterlik Programını tamamlayarak devam etti. Halen akademik alanda çalışıyor. Sanatın dili, araçları, yaratım alanı ve bu alandaki deneyimleri yolculuğunda ona ışık tuttu. Akademik çalışmalarıyla eş zamanlı olarak pek çok enerji pratiğinin içinde oldu, eğitimlere katıldı. Astroloji eğitimi aldı ve hala bu alanda eğitim almaya devam ediyor.

Kakao’yla, Kübra’nın alan tuttuğu Munay-Ki inzivasında tanıştı. Kakao çekirdeklerinin düzenli tüketicisi oldu. Daha önceki karşılaşmalarında, bitkilerin rehberliğiyle çalışması gerekeceğine dair aldığı mesajlar bir araya geldi ve Cacaoista olma yolunda adım attı. Bu adımı kendi yolunu anlamak, haritasını görmek için ve yola çıkmak isteyen herkese şefkatle ve sevgiyle araç olmak için attı.

Biliyor ki yol akıyor, değişiyor. O deneyimleyerek, geçmişteki, şimdiki ve gelecekteki tüm rehberlere teşekkürlerini sunarak yola devam ediyor… ve buraya bir tane yıldız bırakmak istiyor.

İletişim

     

Barış Savcı

Barış için yaşam; geçmişin bugüne yansıttığı, bugünün ise geleceğe ulaşıp onlara renkler sunduğu yağmur sonrası bir gökkuşağı hali. Çünkü Barış bilir ki; geçmişte varolmuş atalarımızın ruhlarına  kulak vererek bugünü iyileştirirsek o zaman iyileşebilir geleceğimiz, dönüşür yaşam hikayelerimiz. Göçmen bir ailenin kızı olan Barış; kayıplar, acılar ve yarım kalmış yaşamların göç hikayeleriyle birlikte büyüdü.

Hayatı da tıpkı ataları gibi hep bir göç halinde geçti. Bu durum ona kendini evsiz ve yalnız hissettirerek bilinmeze sürüklüyordu, yanı başında tamamlanmamışlık hissiyle.

Ona yeni bir içsel göç hali yaratacak bu hiçbir yere ait olamama hissi ona önce çocuk yogası eğitimeni olmayı, daha sonra yoga eğitmenlik eğitimini tamamlamayı ve ardından da onu ilahi kaynakla buluşturan Usui Reiki’yi tattırmayı başardı.  

Her biri puzzle’ın bir parçası gibi dursa da hala resmin çok büyük bir parçası kayıp ve Barış tarafından da görülemiyordu. Ta ki, hayatının en acılı dönemlerinde tesadüfen Kübra Saatçioğlu’nun alan tuttuğu bir büyülü kakao seremonisinde bulunana dek.

Kakaonun şefkatli yolculuğu onu Peru için yeni bir göç yoluna çıkardı ama gidiş yolunda bambaşka bir rotada Barış’ı önce aşkı ve bebeği ile buluşturdu. Ardından gerçekten de onu Peru topraklarına gönderdi ve Barış’ın kakao büyükanneyle kavuşma rüyası böylece gerçek oldu.

Kakao çıraklık eğitimiyle artık daha da netleşen yolu; şifanın farklı renkleriyle, farklı hikayelerle onunla kucaklaşmayı bekleyen herkese kendini açtı. 

İletişim

     

Deniz Kaya

Dünya Ana’nın sesini  çocukluğundan beri kalbinde ruhunda duyan Deniz önce bitkilerle konuşmaya başladı. Sonra kalp varlığımızın merkezi Ormana çıktı, Ormana karıştı. hayvanlar yoldaşı oldu. Ana Ata soyundan gelen Dervişler ise sırdaşı. Nezaketle doğaya karıştı, nezaketle kabul buldu. Ve bu yolculuğunda kakaonun çağrısını duydu. kakao çağırdı Deniz gitti. Deniz gitti kakao geldi. Ve başka bir yolculuk başladı Toprak Annenin güzel kızıydı kakao. Kakaonun Ruhunun ” kalp olmadan ev özünü, bağlantısını kaybeder” sözü ile Orman Ana ile olan bağlantısını kuvvetlendirdi. Kalbine olan bu yolculukta O’nu kakao ile buluşturup, rehberliğine aracılık eden Kübra Saatçioğlunun ruh varlığına minnet ile aktı, aktı, aktı….

İletişim

     

Duygu Arslanbay

1986 yılında İstanbul’da doğan Duygu, eğitimini Kanada’da tamamladı. 12 sene İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak çalıştıktan sonra özünden uzak kaldığını farketti. Bir gün Ayahuasca ile tanıştı ve eskisinden tamamen farklı hayatına uyandı. İşaretler kendini gösteriyor ve onu mutlu edecek ne varsa bir şekilde hayatına giriyordu. Toprak Anne’nin güzel kızı Kakao’nun çağrısı da bu işaretlerden biriydi. 

Kalbinde neyi beslersen onu büyütürsün; Duygu’nun hayatı da asla eskisi gibi olmadı. Kakao’nun büyüsü onu sarmış ve rehberliğiyle tanıştırmıştı. Büyü bazen avuçlarında, bazen sesinde bazense sadece ona eşlik eden davulundaydı. Büyü bazen huzur, bazen sevinç, bazen sadece anlamaktı..Duygu ne bu yolculuktan vazgeçecekti ne de rehberlerinden.

Ne kadar ilerlese de tıpkı bir Sinek Kuşu gibi yola çıkış heyecanını hatırlayarak hep en baştaki heyecanına döneceği bu yolculukta Duygu, Kakao’nun şefkatli kollarına sığınmak isteyen ve niyetlerine cevap arayan herkese alan tutmaya; kalbinin derinliklerine inmek isteyen herkesi Kakao’nun rehberliğiyle buluşturmaya niyet etmiştir. Huzurla…

İletişim

     

Dilara Özsipahi

Gerçek sevginin nasıl kapsayıcı olduğunu, tüm dünyalardaki tüm varlıkları  nasıl zarafetle sardığını bu boyutta deneyimlemeye ve deneyimlenmesine  aracılık etmek için burada.  

Bu yolculuğuna önce en değerli varlığı olan kendisinin bedensel gelişimi  ile başladı. Pilates eğitmenliği ve daha sonra yoga alanına çekilmesiyle  beraber, artık bedenin ötesini de deneyimlemeye hazır hale geldi.  

Reiki, simya ve numeroloji alanlarında eğitim alarak kendi öz varlığına  katman katman inerken, kendisiyle yeniden ve yeniden tanışıp sadeleşirken  bunu elinin değdiği her insanla paylaşmanın asıl huzur halini  deneyimlettiğini anladı.  

2021 yılında Cacao’ nun çağrısını hayatının en anlayış gerektiren anında  duydu ve bu çağrıya cevap verdiğinde kalbinde filizlenen o barış tohumunu  aşk ile ekti. Çiçek tarhına dönüşmeliydi bu filiz ve nihayet bu yol ne  gerektiriyorsa onu yapmanın eminliği ile sevgili ustası Kübra ile  tanıştı. Bu tanışma bir can suyu idi.  

Sonrasında gelen Munay ki inisiyeleri, çıraklık eğitimi, seremonilerle  beraber artık her şey ‘’ olması gerektiği gibi ‘’ idi.  

Dilara Sultan için kakao; tanrıça bilgeliğinin mirası ile tekrar  bütünleşmek için yumuşacık bir rehber, bir anne ve bir kız kardeş, kalbe  tatlı bir dokunuş ve şefkatin ışığının saçılması, tüm sınırları aşarak  herkesle buluşabilmesi için aşkla çalışan bir rehber…. Sevgili Cacao ile  buluşma çağrısı alan herkese, dönüşümün mucizesine bu güzel rehber ile  şahitlik etmek isteyen herkese Cacao’ nun bir kız kardeşi olarak aracılık  edebilmenin mutluluğunu yaşıyor. Aşk ile …

İletişim

     

Elif Uzun

Elif, içe dönüş yolculuğunu Şamanizm ile ilerletmeye 2019 yılında Kübra’nın düzenlediği bir kakao seremonisine katılıp, bu seremoni deneyiminden çok etkilenerek başladı. Elif şamanizm ilminde ruhsal yolculuğunda derinleşmek için pek çok eğitim aldı ve de bu ilimde ilerlemeye devam etmekte. 

Elif’in pek çok kez katılımcı olarak katıldığı kakao seremonileri, kakaonun çağrısı ile rehberlik eğitimi sürecine girmesine ve Kakaoista olmasına evrildi. Şimdi kakaonun şevkatli ruhu ile daha derinleşerek çalıştığı için çok mutlu ve kendini daha dişi hissediyor. Ayrıca Elif yaşam serüveninde akademisyenlik ve fizyoterapistlik yapmakta.

İletişim

     

Esra Becan

Esra 1991’de Kadıköy’de doğdu, bol bol çizim yaptı, müziğin içinde dolandı. Ustasını ararken Kübra Saatçioğlu’yla kavuştu. Munay Ki inisiyeleri ile birlikte onu şamanizme ve kalbine çağıran yolun açıldığını gördü. 2022 Nisan ayında Kübra’nın tuttuğu yumuşacık alanda, kız kardeşleriyle birlikte Cacaoista çıraklık macerasına başladı.

Kakao hayatına şefkati, aile olmayı, aşkı, büyülü bir güveni getirdi. Yolu şimdi Kakao’yla birlikte, onun ustalığıyla mutlulukla yürüyerek devam ediyor. Kakao Esra için saçlarına çiçeklerden taçlar takmış, neşeyle oyun oynayan bir çember olmak, kendinin ve kardeşlerinin tatlı tatlı kalbinden tutmak demek.

Esra şimdi Kakao’yla buluşmak isteyen yol arkadaşlarına Kakao seremonilerinde rehberlik yapıyor ve heyecanla yaşamın ışığına şahitlik etmeye devam ediyor.

Aşkla ve dostlukla,

İletişim

     

Esranur Köroğlu

“Doğaya ve insana olan merakının kendini keşfe doğru alan açtığı bir yolda yürüyor Esranur Köroğlu.

Yolculuğuna sanatın iyileştirici ve şifalı alanını keşfederek başladı. Sanatı, psikoloji ve kadim kültürlerin öğretileri ile birleştirerek, bunları sanat terapi alanında aldığı eğitimler ile harmanladı. Sanat terapi aracılığıyla, hareket ve renklerin dilini kullanarak “kendini ve rengini” keşfe alanlar açıyor.

Yolun devamında, rotasını bildiği şehirden uzaklaştırdığı vakit ona unuttuklarını hatırlayacağı alanlarla buluşturan Kübra Saatçioğlu ile kavuştu. Şamanik öğretiler ile yürüdüğü yolda, bir kakao seremonisi daveti  birlikte Kakao’nun çağrısıyla buluştu

Çağrısını duyduğu Kakao ile birlikte yürüdüğü bu yolda, onun çağrısını işitenlerle kalpten kalbe yolculuklarda buluşmaya, Anadolu topraklarının çeşitli yerlerinde gerçekleşecek seremonilerle iki toprağın bilgeliğini buluşturmaya niyet ediyor, aşk ve hatırlayışla”

İletişim

     

Fatma Tuba Uçar

Varoluşunun deneyimi için geldi.  Kendini öğrenmenin sonu olmadığını fark etti. Tıpkı evren gibi iç içe döngüler, katmanlardı insan. Bir kızı oldu, öğrenmek derinleşti bu ayna ile.

Dişi doğmanın yetmediğini anladı. Yaratımın gücüne saygıyla doğuma hizmet için bir sürece girince, her anın içinde kendini doğurmak sorumluluğu olduğunu idrak etti.

İçine, yola düşünce insan, türlü rehbere ihtiyaç duyar, o da durağında nefeslendiği rehberler, ustalar ile yol aldı.

Yaşam yolunda Bir’liğe yürürken kakao ile yolu kesişti.

Kakaonun şefkatli kollarında, gönül gözünün anlamlarının açılmasını izlerken, içinde ol’an genişledikçe, dışında ol’anın genişlediğini keşfetti.

Ve biz ki, insanoğlu, kendi iç döngülerimizle, yaşamla uyumlanmaya, ol’anı fark etmeye, kendimizi bulmaya, bilmeye gelen.

Şimdi sana elini uzatıyor, durağında nefeslenmek, kendi içine yola düşmek isteyene,

Kendisi olarak, kakao ile birlikte.

İletişim

     

Gonca Gürses Van Herpen

İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Bölümü mezunu soprano Gonca, kendini bilme yolunda 2002’den beri katıldığı kişisel gelişim eğitimlerinden edindiği farklı iyileştirme tekniklerini kullanmakta; Sesle Şifa, Taşlar ile Şifa, Reiki, Kundalini Reiki, Ra-Sheeba, Kwan Yin, Gümüş Mor Alev, Munay-Ki, Şamanik Şifa, Shamballa Çok Boyutlu Enerji, Rahim İnisiyesi, Fatma’nın eli, Kakao bitki rehberliği, vs.

2006 yılında, Colorado’da “Sesle Şifa” üzerine Jonathan Goldman, Laraaji, Sarah Benson, Gregg Braden, Lama Tashi ile çalıştı. Buradan aldığı sertifikayla Türkiye’de bu alanda çalışmalar yapan ilk Türk Sesle Şifa Terapisti oldu.

Kakao ile ilk kez 2019’da sabah meditasyonunda aldığı davet üzerine Hollanda’da katıldığı kakao seremonisinde buluştu ve onun şefkatli ve yumuşak enerjisinden büyülendi. Daha sonra dostu Kübra ile Türkiye ve Hollanda’da Ses ve Kakao Seremonileri düzenledi. 2021 de Kübra ile cacaoista eğitimini tamamladı.

Hayatı boyunca edindiklerini bir araya getirerek kendi tekniğini oluşturan Gonca, Kutsal Ses ve Kakao’nun birlikteliğinin yarattığı tınıyı, dönüşümü herkesin tatması ve içlerindeki muazzam ışığı, güzelliği, gücü, özü ile buluşmalarına şahit olma isteği ve heyecanı ile yol’da.

2017 Eylül’den itibaren Hollanda’da yaşamaya başlayan sanatçı, Hollandalı aşçı, fotoğrafçı, belgesel programcısı Wilco van Herpen ile evli ve bir kız çocuğu annesi.

Ses kaşifi Gonca, halen öğrenmeye, Hollanda ve Türkiye’de yüz yüze ve online bireysel seanslar, workshoplar, inzivalar, eğitimler, söyleşiler, ses ve kakao seremonileri, konserler vermeye devam etmekte.

İletişim

     

Irmak Daldır

İçinde bulunduğu parlak akademik kariyerin ve başarıların kendini yeterince mutlu etmediğini anladı. Beslenme konularında kendini geliştirdi, doğal hayatı destekleyen girişimleri oldu; fakat hayatında hala ahenk yoktu. Ardından Kakao ile tanıştı ve özüyle buluşmanın gerçek harmonisini keşfetti. Monoton, bunaltıcı gibi görünenlerin bile niyetine ulaştıran aracılar olduğunu anladı. Son anına kadar tesadüflere koşmasını sağlayan, aracıların en güçlüsü oğlu Mochaydı. Kakao sayesinde tanıştığı yenilikleri hayatına kabul edip kullanması ise çok kolaydı, çünkü özünde sadece kendisi vardı. Şimdi ise ilerlemekte olduğu yolda; yeni yol arkadaşları ile yaşanacak, keşfe açık maceralar için sabırsızlanıyor.

İletişim

     

Hande Macunluoğlu

Hande Ankara’da doğdu. Yaşamı küçük yaşlarda geldiği İstanbul’da şekillendi. İçmimar oldu. Başarılı projelere imza atarken bildiği ve sahip olduğu konforu her an herkese ulaştırmak için çalıştı. Her mekanın ve her kişinin enerjisi ile ayrı mekanlar tasarlarken enerjiyi kullanmayı fark etti ve Usui Reiki master oldu. Derken yoğun iş temposunun bedeninde yarattığı deformasyonlarla “Nefes alamıyorum” dediği bir an Nefes ile tanıştı ve Nefes Eğitmeni olarak kariyerine farklı bir yön çizdi. 2011 yılından 2020 ye kadar Yaşam koçluğu, Nlp eğitimi, Human Design eğitimi, Theta Healing, Access Bars, Capnotrainer ve pek çok nefes tekniği eğitimi alarak Nefes eğitimlerine devam etti. 2020 yılında ICF’den Professional Certified Coach ünvanı aldı. Tasarladığı eğitimleri ICF CCE onaylı olarak Kendine ait “Self Code” Markası ve “And Akademi” olarak vermektedir.

2020 yılında bir kakao seremonisinde rehber bitki kakao ile tanıştı. Kakao aradığı şamanik yolculuğa ulaşmasına aracılık etti. Bu yolculuklarda Bilge bitkinin rehberliğini aldı. Şifalı bitki kakaonun şifasını hem bedensel hem mental seviyede deneyimledi. Tüm rehberlik ettiği çalışmalarında kakaoya yer verdi. Yaşam yolunda ilerlerken kalbini açmaya hazır olan herkesi, bilge bitki kakonun çırağı olarak kalbiyle buluşmaya davet ediyor.

İletişim

     

Hazar Jülide Tunaseli

Hazar Jülide, öğrenim hayatının büyük kısmını, 2 yaşında yurtdışından geldiği İzmir’de tamamladı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Amerikan Kültür ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra 15 sene boyunca maden sektöründe farklı şehirlerde farklı işlerde çalıştı. İzmir’den ayrılıp Erzincan’da doğanın bağrında bulunduğu 4 sene boyunca kendini sorgulamaya, ülkesini gezmeye ve insanlarını tanımaya başladı. Gittiği şehirlerin, ilçelerin, birlikte yola çıktığı insanların hayatındaki rolünü şu an daha net gördüğünü belirtiyor.

İş nedeniyle İzmir’e döndüğünde, önceden söylediği ve bildiği şekilde 40 yaşında alt üst olan hayatında, kendisini şamanik bir çemberde buldu. Bu alanda ilerledi.

Kakao seremonilerine rüyalarında aldığı mesajlardan sonra katılım gösteren Jülide, nihai çağrıyı 2018 senesi sonunda aldı. O seremoniden sonra kakao ile çalışmaya başladı.

Kalbine ve kalbindeki ışığa olan dönüşünde usta bitki kakaonun şefkatiyle, mucizelerini yaşamaya ve alan tutucu olarak şahitlik etmeye devam ediyor.

Jülide, yaşam yolunda ilimde farklı başlıklarda derinleşerek öğrenmeye, deneyimlemeye ve hizmetine devam etmektedir.

İletişim

     

Merve Soyhan Gürcü

2012 yılında reiki ile başlayan içsel yolculuğuna dair rotasını 2018’de Kübra Saatçioğlu ile tanışmasıyla şamanik bir yola doğru çevirdi. Munay ki insiyeleri esnasında kakao ile tanışan Merve, kakaonun rehberliği ile kendisine dair bir çok konuda rehberlik aldıktan sonra, en son girdiği kakao seremonisinde kendisi de Kakoista olup kakaoyu bir çok kişiyle buluşturmaya niyet etti. İstanbul’da yaşayan ve aynı zamanda avukatlık yapan Merve, kakaonun şefkatli alanında yoluna keyifle devam ediyor.

İletişim

İletişim

     

Merve Alpay

Küçücük bir çocukken çiçeklere, simlere, evdeki tüllerle dans etmeye olan merakı onu bir bale okulunun kapısına götürdü. Genetik faktörlü bir kemik rahatsızlığı, dans yaşamını bir şifa yolculuğuna evriltene kadar da dans etti ve minik öğrencilerine dans öğretti. 

O yıllarda başladığı yogayı geliştirmesi, pilates ve Gyrotonic ile tanışması ve yaşadığı semte bir stüdyo açarak hareket ile iyileşmenin mümkün olduğunu yayma isteği ona yeni dünyasının kapılarını açtı. 

Çalışmaktan keyif aldığı hamilelerinin o inanılmaz anlarında yanında olabilmek ve annenin,bebeğin, ailenin doğumunu onurlandırmak için doulalık eğitimi aldı. 

Kayıt tutan dokularını ve beden-ruh-zihin mükemmel bütünlüğünü hissetmesi, myofascial release konusunda derinleşmesini sağladı. Doğal hareketi destekleyen, yine dans ediyormuş gibi özgür hissettiren Gyrotonic metodunda ilerleyerek sistemin eğitmen eğitimcisi oldu.

Toprağın, hareketin, döngünün, yaratımın çağrısı her seferinde daha da güçlenerek onu şamanik çalışmalara, toprak annenin güzel kızı kakaonun şefkatli kollarına ve en yeni olarak da yaşam çemberi çalışmasına çekti. 

Şimdi, niyetlerini ve hayallerini kalbinden süzmenin, kendi geleceğine ışık tutabilmek için artık hizmet etmeyeni geride bırakabilmenin, kendi sesini bulmanın, ruhsal uyanışın ve çıplak ayaklarıyla hissederek yolda yürümenin çağrısını duyanları , kakaonun rehberliğinde yepyeni bir yolculuğa davet ediyor.

İletişim

     

Müge Önsipahioğlu

Kalbinde bu dünyaya ve içindeki tüm canlılara olan aşk’ıyla  “insan” olmanın tanımını araştırdı. Bu yolculuğunda deneyimleyip kendini dönüştüren her şeyi paylaşmayı seçerek, Her zaman birlikte büyümenin gücüne inandı. İnsanın kendi keşif yolculuğunun sonsuz olduğuna inanıyor. Zamansız ve mekansız anların içinde mucizelerle buluşmanın hazzını yaşadıkça yaşam ve keşif heyecanı daha da büyüyor. Ruhunu besleyen Resim, dans, seyahat, kitap ve hayvanları yaşamının içinde tamamlayan renkler, çocuklarını ise en büyük öğretmenleri olarak görüyor. Yolculuğunda evrenin kendisine sırasıyla kattıkları Reiki öğretmeni, nefes koçu, beden bilgeliği, Hawai Şamanik çalışmaları, Acutonics ses frekansları uygulayıcısı, Tibet ses çanakları uygulayıcısı ,Piranic healing uygulayıcısı, dışavurum sanat koçu, NSEV olağanüstü meridyenlerde terapi uygulayıcısı. Bu eğitimlerden aldığı tüm bilgileri harmanladığı insanın bütünsel duyularıyla dönüştüren seans sistemiyle son 8 senedir danışanlarına koçluk yapmakta. 2020 yılının şubat ayında sevgili Kübra Saatçioğlunun rehberliğinde katıldığı kakao seremonisiyle tüm yaşamı boyunca edindiği bilgi ve hayat deneyiminin ona açtığı bu kutsal kapıdan girdiğini hissetti. Kakaonun rehberliğinin bütüne olan hizmeti ve kalbe şefkatle dokunuşunun dönüştürücü gücüyle büyülendi. Bugün hayatına Kakaonun rehberliği altında tüm edindiği deneyimlerle yolunda ilerlemeyi seçerken yeni yuvası “cacaopeople” ile çıraklık ruhuyla hizmette olmanın heyecanını duyuyor.

İletişim

     

Nida Ümit Şahin

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde doğan Nida, hayatına 5 yaşlarında bale yaparak başladı. Ardından bunu dans ile buluşturarak kendisini keşfetmeye bir adım daha attı. Ve şimdilerde de yogi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

2019 senesinde yol onu Kübra ile bir kakao seremonisinde buluşturdu. Burada hissettikleriyle önce haritasına İçimdeki Rehber Hayvan inzivasını ve ardından da içimdeki Rehber Hayvan inziva eğitmenliğini dahil etti. Ardından Kübra’dan Munay Ki İnisiyeleri aldı ve Yaşam Çemberini tamamladı. Dona Felis’in adını duymasının beraberinde de içindeki çağrıyı duyarak Tıp Çemberi yolculuğuna başladı ve şamanik enerji şifa uygulayıcısı olma yolunda ilerleyişine devam ediyor.

Cacaoista olarak çıktığı bu dönüşen yolda, kendi içine duvarlar örmüş, içindeki sesi tekrardan keşfetmek isteyenleri kakaonun şefkatli alanı ile buluşturma heyecanı içerisinde. Nida, aynı zamanda Pazarlama ve Uluslararası Ticaret alanlarında aile işletmesindeki görevini icra etmektedir.

İletişim

     

Pelin Buğra

1988 yılında İstanbul’da doğdu. Uzun zamandır Antalya’da yaşıyor. Küçük yaşlarda piyanoyla başlayan müzik yolculuğu, yanına kemanın da eklenmesiyle devam etti. Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik bölümünü bitirdi. Şu anda evinde özel piyano ve keman dersleri veriyor. Kendini dönüştürmek adına aldığı eğitimler, 2019 yılında bir sohbette Dona Felis’in ismini duymasıyla önünde bambaşka kapılar açtı. Önce Yaşam Çemberi eğitimini tamamladı. Sonrasında ise Tıp Çemberi eğitimi ile Şamanik enerji şifa uygulayıcısı olma yolunda ilerliyor. Bir süre önce sosyal medyada, küçücük bir kakao çıraklık eğitimi notu dikkatini çekiyor. “Ne güzel ileride istersem Kübra’dan eğitim alabilirim” diyor. Tatlı kakao da ileride değil şimdi diyor ve yolculuk başlıyor. En sevdiği müzik ve kakao buluşuyor. Şimdi harika ikiliyi, onları bekleyenlerle buluşturma vakti…

İletişim

     

Sebile Cacaosoul

Hayat yolculuğunu Almanya’da başlayan Sebile bir keşifçi. Spor menajerliği sonrası spor eğitmeni olarak meslek hayatında insanlarla bire bir çalışmalara yoğunlaştı. Bedensel gelişime olan

Merakı ona  yogayla tanışmasına vesile oldu. Kızının dünyaya gelmesiyle hamile yogası ve bebek masaj eğitmeni olarak uzmanlık alanını daha holistik bir bütünlemeye yöneltti. Hayat yolculuğu onu köklerinin bulunduğu Türkiye ye geri çekti. Ruhsal arayış onu kişisel keşiflerinde daha meditatif ve spiritüel çalışmalara çevirdi. Toprak annenin kadim bilgeliğini taşıyan şifalı bitkilerle içsel yolculuğunu doğayla özleşerek yaptı. Fakat aralarında bir kutsal rehber onu kalbinden tuttu . Kakao ile İlk buluşmada,o  şefkatli rehberlik ona gönlünden dokundu . Kutsal kakao rehberliğinde yaşadığı bütünlenmeyi bir eğitmen olarak kendi çalışmalarına ekleyip paylaşmak gönül hedefi oldu . Çıktığı bu yolda aşk ile kakaonun ruhuyla ışık tutmakta. Sebile şimdi içsel yolculuklarda kakao ile rehberlik vermekte. Şifa ile aşk ile.

İletişim

     

Serap Pirinç

İstanbul’da doğan Serap, Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra yaklaşık 20 yıl avukatlık yaptı. Bu süreçte mutlu olmak için hep hayalinde bir sırt çantasıyla dünyayı dolaşmak vardı ama tesadüfen tanıştığı nefes sayesinde, yol onu kendi dünyasını keşfetmek üzere bir yolculuğa çıkardı. On yıla yakın bir süredir devam eden bu yolculukta çeşitli eğitimler aldı ve almaya devam ediyor. Gördü ki aslında mutlu olması için bir yere gitmesi gerekmiyordu, kalbinin katmanlarına inmesi yetiyordu.

2018 yılında ilk defa ayahuasca seremonisinde  bitki rehberliği ile tanıştı. Bu tanışıklık onu Kübra Saatçioğlu ile başlayan şamanik bir yolculuğa çıkardı. Yoldayken duyduğu kakao seremonisi daveti bu kez de onu rehber bitki kakao ile buluşturdu.

Şefkatli bilge rehber kakaonun hayatında yaptığı dönüşümlerin mucizesine şahit olan Serap, kakaonun eli olarak bu alanda rehberlik ederken, tüm çağrısı seni kalbinle buluşturmak üzeredir.

İletişim

     

Uçgun Gültekin

Bilinmeyene tutku kendini bilmeye niyetlendiğin an tohumlanır yüreğinde” diye tanımlıyor Uçgun, yolculuğunun başlangıcını.

Yaklaşık 10 yıldır ise Şamanik şifa sanatlarında, Rüyalar, Yoga ve Astroloji alanlarında, bu tutkunun izini sürüyor.

2020 Mayıs ayında, Kakao’nun ruhu ve şifası ile onu buluşturan, Ustası Kübra ile tanıştı. Çağın tini ve Kakao’nun çağrısı ile çıktığı Kakao’nun çıraklığı yolculuğunda kendiyle ve varoluşla olan bağlantısında derinleşerek, bir düşün parçası oldu.

Kendi yolculuğundan ilhamla, Kakao’nun bilgeliği ve ilahi dokunuşunun, ona kalbini açanlarla buluşması niyeti ile Kakao Seremonilerine rehberlik yapmaktadır.

İletişim

     

Zelal Yıldız

Zelal, Cacaoya olan aşkını mesleğe dönüştürmüş sıra dışı bir Cacaoistamiz. Cacao ile çalışmasına “Nomad Cacao” adını verdi. Çünkü kendisi bir karavanda yaşıyor ve yer yer seyahat ediyor. Seremonilerini İngilizce, Almanca ve Türkçe olarak, bulunduğu yerlerde ve online gerçekleştiriyor.

Genç bir kadın olarak, başlangıçta hayattaki yolunu ararken cacaoya olan sevgisini keşfetti. Cacaonun sağlık açısından inanılmaz faydaların gördü ve arkadaşlarıyla aralarında 2019 yılında cacao seremonileri düzenlemeye başladı. Kısa süre sonra bunu bir adım öteye taşıdı ve bir Cacaoista oldu. Bu büyüleyici bitkiye duyduğu sevgi, her geçen gün öğrenmeye ve bilgisini paylaşmaya devam etmesi için ona ilham veriyor.

Bugün Zelal, başkalarının cacaoyu bir şifa ve güçlenme aracı olarak keşfetmelerine yardımcı olma hedefine doğru yorulmadan çalışıyor. Güzel ruhu ve bu büyüleyici bitkiye duyduğu derin sevgiyle, kendi kendini iyileştirme yolculuğuna çıkan herkese rehberlik ediyor.

İletişim

     

Zeynep İkaro Kakao

Kariyer odaklı, yoğun bir eğitim ve iş hayatının içindeyken, yine çalışma masasının başında olduğu bir akşam derin bir nefes alarak başını kaldırdı, sanki suyun içinden başını çıkarır gibi ve sanki ciğerlerine ilk defa hava gidiyormuş gibi…  Yan odada çalışan eşinin yanına gitti ve “hayat bu olmamalı” dedi. Sene 2015’ti.

O günden sonra zaten hep içinde dönüp duran soruları daha cesurca sordu hayata, hayatın cevap verme şeklini öğrendi zaman içinde. Kendine doğru yürümeye devam etti. 2018 yılında anneliğe adım atmakla birlikte yolculuk daha da derinleşti. Önünde bir yol ayrımı vardı, ya geçmişin yüklerini taşımaya devam edecekti ya da onları bırakıp oğlunu kucaklayacaktı. İkincisini seçti. Bu seçim aslında kendini bulması ve kucaklaması demekti. Çünkü kendinin, kendi ihtiyaçlarının, kendi tutkularının farkında olmayan biri çocuğunda bunları fark edemezdi. Sonra bir gün bir arkadaşının kakao seremonisine ilişkin paylaşımını görünce, kakaoya ilişkin hiçbir şey bilmemesine rağmen “hıh işte bu” dedi, sanki uzun zamandır bir şeyi arıyormuş da nihayet bulmuş gibi…  Sonrası su gibi aktı, kendi deneyimlediği seremoniler ve çıraklık eğitimi… Kakao, yaptığı çalışmaların hasadı, sorduğu soruların cevabı oldu.

Zeynep için kakao, şevkat ve bilgelik dolu, cömert bir rehberlik demek. Yüklerini bırakıp yeniye alan açmak, yeniyi almak için kalbini açmak demek. Köklerini toprağa, dallarını gök yüzüne salmak demek. Yol akmaya, Zeynep’de kendine doğru giden bu yolda kakaonun ve şamanik uygulamaların rehberliğinde keyifle yürümeye devam ediyor. Kakaonun çağrısını duyanlarla yolunun kesişmesinin heyecanını yaşıyor.

İletişim

     

Binlerce yıldır Güney ve Orta Amerika’da devam eden kakao bitki tıbbının Türkiye’de yayılmasına öncülük etmektedir.