Kakao Seremonisi Uygulayıcıları

seperator-cacao

Kübra Saatçıoğlu

Şamanik çalışmalarına eşlik eden bitki tıbbı ile tanışması, son inisiyesini almak üzere Peru Amazonlarına çıktığı Ayahuasca Yolculuğu ile başladı. Toprak Anneyle kurduğu bu bağ, 2018 yılında Kakao’nun çağrısıyla aldığı inisiyeyle derinleşti. Türkiye’de ve yurtdışında Kakao Seremonileri düzenlemeye ve Kakao bilgeliğini ülkemizde yaygınlaştırmaya devam eden Kübra, aynı zamanda Cacao People’ın düşleyeni ve bir araya getireni…

Farklı akışlarda düzenlediği Kakao Seremonilerinde, katılanları çıkarttığı Şamanik yolculuktaki iz ne kadar farklı olsa da; onun her bir seremonideki  güçlü niyeti, kişinin öz sevgisiyle / gücüyle buluşması ve varoluşundaki potansiyelini yaşamına taşıması.

Kakao’nun yumuşak ve güçlü rehberliğinde, Kakao Seremonileri ve eğitimlerini Cacao People çatısı altında vermeye ve düşünü büyütmeye devam ediyor.

Cacaoista Kübra Saatçıoğlu’nun Ocak 2020’den itibaren başlayan çıraklık eğitimlerinde bitki tıbbına adım atan ve eğitimleri tamamlayan, Cacao People’ın bu harika klanıyla tanışın.

Kakao Seremonisi, doğru bir alan tutucunun rehberliğinde çok daha güvenli, konforlu ve eşsiz bir deneyim haline gelir.

Kakao’yu ve alanını tanıyan bu uygulayıcıların her birinin kendilerine özgü düzenledikleri Kakao Seremonilerine katılmak isterseniz, onlarla iletişime geçebilirsiniz. 

İletişim

     

Advaita Seda Karasazoğlu

Advaita, tarihsel sıra ile 🙂 matematik, modern dans, kişisel gelişim eğitimleri, annelik, nefes eğitmenliği, Munay Ki inisiyeleri, yoga eğitmenliği ve Cacaoista çıraklığı… ile devam eden deneyim sürecinde bir yolcu. Öğretmenlik çatısı altında yolları kesişen insanlarla hayatla dans etmeyi çalışıyor.

Hayatla Dans, savaşmadan, dövüşmeden, yenişmeden, çırpınmadan farklı bir yaşam süreci olduğunu söyler. Bunu şöyle anlatır; hayat, sürekli bir müzik çalar ve müziğini duyarsan uyumlanabilir ve onunla dans edebilirsin. Müzik değiştiğinde yeni figürler yaratır, dansına devam edebilirsin. Gevşeme, esneme, güçlenme süreçleri ile yaşamanın keyif, neşe, sağlık, huzur, bereket… Tadlarına bakabilirsin.

Zarif bilge Kakao rehberliğinde aldığı net cevapları yaşamında uygulayabildiğini ve kendi dönüşümüne olan hizmetini fark etmesi sayesinde artık Kakao Seremonileri ile Hayatla Dans alanında usta bir rehber ile çalışıyor.

İletişim

     

Arzu Kardaş

1979 yılında İstanbul’da doğan Arzu, 15 yıllık bankacılık hayatından sonra kurumsal hayata veda ederek kendi yolculuğuna çıkmaya karar verdi. Serüvenine, pilates eğitmenliği ile başladıktan sonra, yoga ile tanışarak içindeki manaları keşfettiğinde kendi dönüşümü de başladı. Doğru zamanda doğru rehberlerle çalışması, bu dönüşüm yolculuğunda en büyük yardımcısı oldu. Kübra Saatçıoğlu’ndan aldığı Munay Ki inisiyeleri sırasında tanıştığı Kakao Seremonisi, kendisine yeni kapılar açtı. Cacao People’ın bir parçası olarak kendini keşfetme yolculuğu devam ederken, bu yolculuğa çıkmak isteyenlere de rehberlik yapmaktadır.

İletişim

     

Aylin Şenol Sinanoğlu

Yaşamı beyaz bir tuval gibi gören Aylin herkesin kendi özündeki renkleriyle tüm yaşamı boyunca eşsiz bir sanat eseri yarattığına inanıyor. Yaşam yolculuğu içerisinde farklı nedenlerle içinde oluşan özüne dönme arzusu onu şamanik çalışmalarla buluşturdu. Yaklaşık 5 yıldır devam eden bu yolculuğu; onu bugüne kadar keşfetmediği kendi parçaları ile buluşturdu ve bu parçalar onu resme, ses ile çalışmaya, şamanik alanda yaptığı çalışmaları paylaşmaya ve kakao ile buluşmaya taşıdı. İlk kakao buluşma deneyimi ona kakaonun rehberliğinde güven ve teslimiyet ile yürümeyi deneyimletti. Bu deneyimden sonraki bir yıllık yolculuğundaki buluşmalarından birinde kakaodan seremoni yapma çağrısını aldı. Kakaonun birleştirici alanında kendi yaşam eserini özgürce şekillendirmeye ve kendi iç rehberliği ile buluşmaya niyet eden kişileri; bireysel ve grup çalışmalarında kolaylaştırıcı ve alan tutucu olarak desteklemektedir.

İletişim

     

Ayşe Önuçak Bozdurgut

1978 yılında Sakarya’da doğan Ayşe hep bir arayışın, bir ihtimalin peşinde oldu. Yaşamında rehberlerden yana şanslıydı. Onu bir yol haritasını keşfe bırakan ilk mesajı lisans eğitimini seçeceği zaman aldı. 1996 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi ve Arkeoloji bölümünü, hiç tanımadığı ve bir daha hiç görmediği bir komşu teyzenin rehberliğiyle seçti ve tamamladı. Bu alandaki eğitimi ve bu süreçteki çok değerli deneyimleri ilk defa ruhuna açılan kapıları tıklattı… bugüne kadar gelen, devam edecek olan  büyük yolculuğu ateşledi. Sanatın yaratım alanı, yaşamda yaratım olanaklarına ve arkeoloji ise bireysel ve kolektif alanda derin kazma, keşif tutkusuna evirildi.

Akademik eğitimine Plastik Sanatlar, Sanatta Yeterlik Programını tamamlayarak devam etti. Halen akademik alanda çalışıyor. Sanatın dili, araçları, yaratım alanı ve bu alandaki deneyimleri yolculuğunda ona ışık tuttu. Akademik çalışmalarıyla eş zamanlı olarak pek çok enerji pratiğinin içinde oldu, eğitimlere katıldı. Astroloji eğitimi aldı ve hala bu alanda eğitim almaya devam ediyor.

Kakao’yla, Kübra’nın alan tuttuğu Munay-Ki inzivasında tanıştı. Kakao çekirdeklerinin düzenli tüketicisi oldu. Daha önceki karşılaşmalarında, bitkilerin rehberliğiyle çalışması gerekeceğine dair aldığı mesajlar bir araya geldi ve Cacaoista olma yolunda adım attı. Bu adımı kendi yolunu anlamak, haritasını görmek için ve yola çıkmak isteyen herkese şefkatle ve sevgiyle araç olmak için attı.

Biliyor ki yol akıyor, değişiyor. O deneyimleyerek, geçmişteki, şimdiki ve gelecekteki tüm rehberlere teşekkürlerini sunarak yola devam ediyor… ve buraya bir tane yıldız bırakmak istiyor.

İletişim

     

Duygu Aycan

“Bir varmış, bir yokmuş

Evvel zaman içinde

Ben mavi-yeşil gezegenin içinde

Mavi-yeşil gezegen benim içinde

Gönlümün renklerini farketme yolculuğumda

Bitki dünyası kapısını aralamış

Toprak annenin şefkatli kızı Kakao usulca seslenmiş;

Şefkatle gönlümüzün renklerine yolculuk edelim mi?

Az gittim uz gittim, dere tepe dümdüz gittim

Seslendim tüm gönüllere;

Toprak annenin şefkatli kızı Kakao ile şefkatle gönlümüzün renklerini farkedelim mi?”

 

Kakao seremonisi sırasında aldığı çağrıya kulak vererek kendini yeni olasılıklara açmaya niyet eden Duygu yasamını Bursa’da sürdürmekte ve şu an ki düşü; Kakao’dan masallar…

İletişim

     

Fatma Tuba Uçar

Varoluşunun deneyimi için geldi.  Kendini öğrenmenin sonu olmadığını fark etti. Tıpkı evren gibi iç içe döngüler, katmanlardı insan. Bir kızı oldu, öğrenmek derinleşti bu ayna ile.

Dişi doğmanın yetmediğini anladı. Yaratımın gücüne saygıyla doğuma hizmet için bir sürece girince, her anın içinde kendini doğurmak sorumluluğu olduğunu idrak etti.

İçine, yola düşünce insan, türlü rehbere ihtiyaç duyar, o da durağında nefeslendiği rehberler, ustalar ile yol aldı.

Yaşam yolunda Bir’liğe yürürken kakao ile yolu kesişti.

Kakaonun şefkatli kollarında, gönül gözünün anlamlarının açılmasını izlerken, içinde ol’an genişledikçe, dışında ol’anın genişlediğini keşfetti.

Ve biz ki, insanoğlu, kendi iç döngülerimizle, yaşamla uyumlanmaya, ol’anı fark etmeye, kendimizi bulmaya, bilmeye gelen.

Şimdi sana elini uzatıyor, durağında nefeslenmek, kendi içine yola düşmek isteyene,

Kendisi olarak, kakao ile birlikte.

İletişim

     

Gonca Gürses Van Herpen

İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Bölümü mezunu soprano Gonca, kendini bilme yolunda 2002’den beri katıldığı kişisel gelişim eğitimlerinden edindiği farklı iyileştirme tekniklerini kullanmakta; Sesle Şifa, Taşlar ile Şifa, Reiki, Kundalini Reiki, Ra-Sheeba, Kwan Yin, Gümüş Mor Alev, Munay-Ki, Şamanik Şifa, Shamballa Çok Boyutlu Enerji, Rahim İnisiyesi, Fatma’nın eli, Kakao bitki rehberliği, vs.

2006 yılında, Colorado’da “Sesle Şifa” üzerine Jonathan Goldman, Laraaji, Sarah Benson, Gregg Braden, Lama Tashi ile çalıştı. Buradan aldığı sertifikayla Türkiye’de bu alanda çalışmalar yapan ilk Türk Sesle Şifa Terapisti oldu.

Kakao ile ilk kez 2019’da sabah meditasyonunda aldığı davet üzerine Hollanda’da katıldığı kakao seremonisinde buluştu ve onun şefkatli ve yumuşak enerjisinden büyülendi. Daha sonra dostu Kübra ile Türkiye ve Hollanda’da Ses ve Kakao Seremonileri düzenledi. 2021 de Kübra ile cacaoista eğitimini tamamladı.

Hayatı boyunca edindiklerini bir araya getirerek kendi tekniğini oluşturan Gonca, Kutsal Ses ve Kakao’nun birlikteliğinin yarattığı tınıyı, dönüşümü herkesin tatması ve içlerindeki muazzam ışığı, güzelliği, gücü, özü ile buluşmalarına şahit olma isteği ve heyecanı ile yol’da.

2017 Eylül’den itibaren Hollanda’da yaşamaya başlayan sanatçı, Hollandalı aşçı, fotoğrafçı, belgesel programcısı Wilco van Herpen ile evli ve bir kız çocuğu annesi.

Ses kaşifi Gonca, halen öğrenmeye, Hollanda ve Türkiye’de yüz yüze ve online bireysel seanslar, workshoplar, inzivalar, eğitimler, söyleşiler, ses ve kakao seremonileri, konserler vermeye devam etmekte.

İletişim

     

Irmak Daldır

İçinde bulunduğu parlak akademik kariyerin ve başarıların kendini yeterince mutlu etmediğini anladı. Beslenme konularında kendini geliştirdi, doğal hayatı destekleyen girişimleri oldu; fakat hayatında hala ahenk yoktu. Ardından Kakao ile tanıştı ve özüyle buluşmanın gerçek harmonisini keşfetti. Monoton, bunaltıcı gibi görünenlerin bile niyetine ulaştıran aracılar olduğunu anladı. Son anına kadar tesadüflere koşmasını sağlayan, aracıların en güçlüsü oğlu Mochaydı. Kakao sayesinde tanıştığı yenilikleri hayatına kabul edip kullanması ise çok kolaydı, çünkü özünde sadece kendisi vardı. Şimdi ise ilerlemekte olduğu yolda; yeni yol arkadaşları ile yaşanacak, keşfe açık maceralar için sabırsızlanıyor.

İletişim

     

Jülide Tunaseli

Jülide, öğrenim hayatının büyük kısmını, 2 yaşında geldiği İzmir’de tamamladı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Amerikan Kültür ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra 15 sene boyunca maden sektöründe farklı şehirlerde farklı işlerde çalıştı. İzmir’den ayrılıp Erzincan’da doğanın kucağında bulunduğu 4 sene boyunca kendini sorgulamaya, ülkesini gezmeye ve insanlarını tanımaya başladı. Gittiği şehirlerin, ilçelerin, birlikte yola çıktığı insanların hayatındaki rolünü şu an daha net gördüğünü belirtiyor.

Yine iş nedeniyle İzmir’e döndüğünde, kurduğu hayata karşı bireysel isyanının neticesinde 40 yaşında ustasını ve yolunu buldu.

Jülide, kendi yolunda ilerlerken kakaodan çağrıyı ilk olarak, ustası Kübra aracılığıyla 2018 senesi sonunda bir seremoni için aldı.

Daha sonraki katılımlarını rüyalarında aldığı çağrılarla gerçekleştirdi.

Güneş, efsun, rüya ve sevgi dolu yolculuğunda usta bitki kakaonun şefkatiyle, mucizelerini yaşamaya ve alan tutucu olarak şahitlik etmeye devam ediyor.

Kendini “kakaonun çırağı ve elçisi” olarak tanımlayan Jülide, yolculuğuna aileden aldığı miraslarla ve ustası Dona Felis Kohen’in talebesi olarak farklı konularda hizmetine devam etmektedir.

İletişim

     

Müge Önsipahioğlu

Kalbinde bu dünyaya ve içindeki tüm canlılara olan aşk’ıyla  “insan” olmanın tanımını araştırdı. Bu yolculuğunda deneyimleyip kendini dönüştüren her şeyi paylaşmayı seçerek, Her zaman birlikte büyümenin gücüne inandı. İnsanın kendi keşif yolculuğunun sonsuz olduğuna inanıyor. Zamansız ve mekansız anların içinde mucizelerle buluşmanın hazzını yaşadıkça yaşam ve keşif heyecanı daha da büyüyor. Ruhunu besleyen Resim, dans, seyahat, kitap ve hayvanları yaşamının içinde tamamlayan renkler, çocuklarını ise en büyük öğretmenleri olarak görüyor. Yolculuğunda evrenin kendisine sırasıyla kattıkları Reiki öğretmeni, nefes koçu, beden bilgeliği, Hawai Şamanik çalışmaları, Acutonics ses frekansları uygulayıcısı, Tibet ses çanakları uygulayıcısı ,Piranic healing uygulayıcısı, dışavurum sanat koçu, NSEV olağanüstü meridyenlerde terapi uygulayıcısı. Bu eğitimlerden aldığı tüm bilgileri harmanladığı insanın bütünsel duyularıyla dönüştüren seans sistemiyle son 8 senedir danışanlarına koçluk yapmakta. 2020 yılının şubat ayında sevgili Kübra Saatçioğlunun rehberliğinde katıldığı kakao seremonisiyle tüm yaşamı boyunca edindiği bilgi ve hayat deneyiminin ona açtığı bu kutsal kapıdan girdiğini hissetti. Kakaonun rehberliğinin bütüne olan hizmeti ve kalbe şefkatle dokunuşunun dönüştürücü gücüyle büyülendi. Bugün hayatına Kakaonun rehberliği altında tüm edindiği deneyimlerle yolunda ilerlemeyi seçerken yeni yuvası “cacaopeople” ile çıraklık ruhuyla hizmette olmanın heyecanını duyuyor.

İletişim

     

Pelin Buğra

1988 yılında İstanbul’da doğdu. Uzun zamandır Antalya’da yaşıyor. Küçük yaşlarda piyanoyla başlayan müzik yolculuğu, yanına kemanın da eklenmesiyle devam etti. Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik bölümünü bitirdi. Şu anda evinde özel piyano ve keman dersleri veriyor. Kendini dönüştürmek adına aldığı eğitimler, 2019 yılında bir sohbette Dona Felis’in ismini duymasıyla önünde bambaşka kapılar açtı. Önce Yaşam Çemberi eğitimini tamamladı. Sonrasında ise Tıp Çemberi eğitimi ile Şamanik enerji şifa uygulayıcısı olma yolunda ilerliyor. Bir süre önce sosyal medyada, küçücük bir kakao çıraklık eğitimi notu dikkatini çekiyor. “Ne güzel ileride istersem Kübra’dan eğitim alabilirim” diyor. Tatlı kakao da ileride değil şimdi diyor ve yolculuk başlıyor. En sevdiği müzik ve kakao buluşuyor. Şimdi harika ikiliyi, onları bekleyenlerle buluşturma vakti…

İletişim

     

Sebile Cacaosoul

Hayat yolculuğunu Almanya’da başlayan Sebile bir keşifçi. Spor menajerliği sonrası spor eğitmeni olarak meslek hayatında insanlarla bire bir çalışmalara yoğunlaştı. Bedensel gelişime olan

Merakı ona  yogayla tanışmasına vesile oldu. Kızının dünyaya gelmesiyle hamile yogası ve bebek masaj eğitmeni olarak uzmanlık alanını daha holistik bir bütünlemeye yöneltti. Hayat yolculuğu onu köklerinin bulunduğu Türkiye ye geri çekti. Ruhsal arayış onu kişisel keşiflerinde daha meditatif ve spiritüel çalışmalara çevirdi. Toprak annenin kadim bilgeliğini taşıyan şifalı bitkilerle içsel yolculuğunu doğayla özleşerek yaptı. Fakat aralarında bir kutsal rehber onu kalbinden tuttu . Kakao ile İlk buluşmada,o  şefkatli rehberlik ona gönlünden dokundu . Kutsal kakao rehberliğinde yaşadığı bütünlenmeyi bir eğitmen olarak kendi çalışmalarına ekleyip paylaşmak gönül hedefi oldu . Çıktığı bu yolda aşk ile kakaonun ruhuyla ışık tutmakta. Sebile şimdi içsel yolculuklarda kakao ile rehberlik vermekte. Şifa ile aşk ile.

İletişim

     

Serap Pirinç

İstanbul’da doğan Serap, Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra yaklaşık 20 yıl avukatlık yaptı. Bu süreçte mutlu olmak için hep hayalinde bir sırt çantasıyla dünyayı dolaşmak vardı ama tesadüfen tanıştığı nefes sayesinde, yol onu kendi dünyasını keşfetmek üzere bir yolculuğa çıkardı. On yıla yakın bir süredir devam eden bu yolculukta çeşitli eğitimler aldı ve almaya devam ediyor. Gördü ki aslında mutlu olması için bir yere gitmesi gerekmiyordu, kalbinin katmanlarına inmesi yetiyordu.

2018 yılında ilk defa ayahuasca seremonisinde  bitki rehberliği ile tanıştı. Bu tanışıklık onu Kübra Saatçioğlu ile başlayan şamanik bir yolculuğa çıkardı. Yoldayken duyduğu kakao seremonisi daveti bu kez de onu rehber bitki kakao ile buluşturdu.

Şefkatli bilge rehber kakaonun hayatında yaptığı dönüşümlerin mucizesine şahit olan Serap, kakaonun eli olarak bu alanda rehberlik ederken, tüm çağrısı seni kalbinle buluşturmak üzeredir.

İletişim

     

Uçgun Gültekin

Bilinmeyene tutku kendini bilmeye niyetlendiğin an tohumlanır yüreğinde” diye tanımlıyor Uçgun, yolculuğunun başlangıcını.

Yaklaşık 10 yıldır ise Şamanik şifa sanatlarında, Rüyalar, Yoga ve Astroloji alanlarında, bu tutkunun izini sürüyor.

2020 Mayıs ayında, Kakao’nun ruhu ve şifası ile onu buluşturan, Ustası Kübra ile tanıştı. Çağın tini ve Kakao’nun çağrısı ile çıktığı Kakao’nun çıraklığı yolculuğunda kendiyle ve varoluşla olan bağlantısında derinleşerek, bir düşün parçası oldu.

Kendi yolculuğundan ilhamla, Kakao’nun bilgeliği ve ilahi dokunuşunun, ona kalbini açanlarla buluşması niyeti ile Kakao Seremonilerine rehberlik yapmaktadır.

İletişim

     

Zeynep İkaro Kakao

Kariyer odaklı, yoğun bir eğitim ve iş hayatının içindeyken, yine çalışma masasının başında olduğu bir akşam derin bir nefes alarak başını kaldırdı, sanki suyun içinden başını çıkarır gibi ve sanki ciğerlerine ilk defa hava gidiyormuş gibi…  Yan odada çalışan eşinin yanına gitti ve “hayat bu olmamalı” dedi. Sene 2015’ti.

O günden sonra zaten hep içinde dönüp duran soruları daha cesurca sordu hayata, hayatın cevap verme şeklini öğrendi zaman içinde. Kendine doğru yürümeye devam etti. 2018 yılında anneliğe adım atmakla birlikte yolculuk daha da derinleşti. Önünde bir yol ayrımı vardı, ya geçmişin yüklerini taşımaya devam edecekti ya da onları bırakıp oğlunu kucaklayacaktı. İkincisini seçti. Bu seçim aslında kendini bulması ve kucaklaması demekti. Çünkü kendinin, kendi ihtiyaçlarının, kendi tutkularının farkında olmayan biri çocuğunda bunları fark edemezdi. Sonra bir gün bir arkadaşının kakao seremonisine ilişkin paylaşımını görünce, kakaoya ilişkin hiçbir şey bilmemesine rağmen “hıh işte bu” dedi, sanki uzun zamandır bir şeyi arıyormuş da nihayet bulmuş gibi…  Sonrası su gibi aktı, kendi deneyimlediği seremoniler ve çıraklık eğitimi… Kakao, yaptığı çalışmaların hasadı, sorduğu soruların cevabı oldu.

Zeynep için kakao, şevkat ve bilgelik dolu, cömert bir rehberlik demek. Yüklerini bırakıp yeniye alan açmak, yeniyi almak için kalbini açmak demek. Köklerini toprağa, dallarını gök yüzüne salmak demek. Yol akmaya, Zeynep’de kendine doğru giden bu yolda kakaonun ve şamanik uygulamaların rehberliğinde keyifle yürümeye devam ediyor. Kakaonun çağrısını duyanlarla yolunun kesişmesinin heyecanını yaşıyor.

İletişim

     

Binlerce yıldır Güney ve Orta Amerika’da devam eden kakao bitki tıbbının Türkiye’de yayılmasına öncülük etmektedir.