İptal ve İade Koşulları

Sipariş ettiğiniz ürünler, kullanılmamış olması koşuluyla, kargo teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde imzalı faturası ve iadenin gerçekleştirileceği hesap numarası ile birlikte kargo bedeli alıcıya ait olmak üzere iade edebilirsiniz. İadenin değerlendirilmesi sonucunda, kargonun elimize ulaştığı tarihten itibaren 7 gün içinde tutar beyan edilen banka hesap numarasına aktarılacaktır.

 

Hasar ve Ürün Değiştirme İade Koşulları

Siparişinizde hasar ya da kusur tespit ettiğinizde değişim talebinde bulunabilirsiniz.

Hasarlı ürün iadelerinde kargo tarafından verilen tutanak formu isteneceğinden, kargonuzu teslim alırken lütfen paketi kargo ile açınız. Kargo şirketi tarafından teslim edilmek istenen paket; yırtık, ezilmiş, açılmış veya ıslak ise teslim almayınız. Kargo formunu imzalamadan, kargo görevlisinden “kargo hasar tutanağı” talep ediniz.

 

Ürününüzü iade etmeden önce, cacao@cacaopeople.com adresine ürün fatura numarası ve sipariş numaranızı içeren bir e-posta atmanız gereklidir.

 

Ürünün hasarlı ve kusurlu olması durumunda iade etmek istediğiniz ürünü imzalı faturası ile birlikte, fatura üzerinde nedenini belirterek Kübra Saatçıoğlu Bitez Mh. Atatürk Cad. No:85 (Savra Bodrum) Bodrum, Muğla  adresine göndermeniz halinde işleme alınacaktır. Ürün faturasının üzerine iade nedeninizi belirtmeli ve fatura iade etmek istediğiniz ürün ile birlikte göndereceğiniz paketin içine konulmalıdır. Almış olduğunuz ürünleri, anlaşmalı olduğumuz kargo firması MNG Kargo ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. MNG Kargo dışındaki kargo firmaları ile gönderilen iadelerin kargo ücreti müşterimize aittir. İadeniz yukarı da belirtilen şartlara uygunsa, ürününüze ait ücret 7 gün içinde hesabınıza aktarılır.

Gıda ürünlerinin ambalajının açılmamış olması iadenizin kabulü için şarttır. Aksi halde ürün iadesi alınamaz ve değişim yapılamaz. Ürün faturası kurumsal firma adına düzenlenmiş ise iade işlemi için işletmenizin düzenlemiş olduğu, ürün adı, birim fiyatı ve KDV detayları belirtilerek “iade faturası” ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. İade faturası gönderilmediği takdirde iade işlemi tamamlanamayacaktır.