blog

9-15 Ocak Astrocacao yorumları

Yılın ikinci haftasıyla ilgili Uçgun’un astrocacao yorumları:

9 OCAK Pazartesi: Haftaya Ay Aslan seyri ile başlıyoruz. İhtiyaçlara taşınan farkındalığın yoğunlaşacağı bir gün kalitesi. Dürtüsel olarak ilgi ve alaka beklentisi artabilir, görülme ve fark edilme ihtiyacı bireysel tepkileri şekillendirebilir. Öğleye kadarki vakitte etkin olan bu enerji mantıksızlığa karşı uyarıyor. Hatalı kararlar almamak adına eldeki işlerin, plan ve projelerin iki kere gözden geçirilmesinde fayda var. Özellikle öğle saatlerinde yoğunlaşacak bu akış duygusal dalgalanmalara, yenilik ihtiyacına, ani gelişen finansal pürüzlere açık bir kalitede. Günün genel kalitesinde etkin çalışan ve akşam saatlerinde belirginleşen Venüs-Mars etkileşimi; kitlesel iletişimin, sosyal ilişkilerin, yenilik içeren estetik ve güzellik girişimlerinin, ikili ilişkiler arasında yoğunlaşan geçmiş hikayelerin tekrarı niteliğindeki görüşmeleri ön plana çıkaran bir etki sunuyor. Gölge prensibinde; fevri çıkışlara, söylemlere ve gerginliğe karşı uyarısı var. Bu etkinin optimal kullanımı; kitlelere veya belli bir gruba ulaşması istenen projelerin ortaya koyulması, ikili ilişkilerde alternatif çözümler üreterek iş birliğine varılması yönünde olabilir. Gün bilgeliği ile hizmet etsin. 

10 Ocak Salı: Güne Ay boşluk etkisi ile başlıyoruz. Akşam saat 18:15’e kadar devam edecek bu etki; yeni bir girişim ya da görüşme, imza gerektiren işler ve resmi süreçleri başlatmak için pek verimlilik vadetmeyen zamanlardır. Bu hali ile hali hazırdaki işlerin tamamlanması ve toparlanması, içe dönük manevi pratikler için değerlendirilmesi faydalı olacaktır. 18:15 sonrası Ay Başak burcu geçişi ile daha aktif ve hareketli bir enerjiye geçiş yapıyoruz. Düzen gerektiren işler için uygun zamanlar. Bitkisel içeceklerle içsel rahatlığı sağlamak iyi gelebilir. Gün bilgeliği ile hizmet etsin. 

11 Ocak Çarşamba: Ay Başak burcunda ve ZEBRA menzilinde güne başlıyoruz. Yeni başlangıçlar için uygun bir menzildir. Hizmet sektörü, işe alımlar, gönüllü hizmetler ve sağlık uygulamaları için değerlendirilebilir. Öğle saatlerine doğru etkisi yoğunlaşacak Mars efekti fazla detaya takılı kalmanın, aynı anda birden fazla işi yapmaya çalışmanın, eleştirel olmanın çatışmaları tetikleyebileceğini işaret ediyor. Yazılı sözlü girişimlerde iki kere düşünerek harekete geçmek kıymetli zira genel olarak iletişimin yaralayıcı bir etkisi olabilir. Sözlerimizdeki düşüncelerimizdeki kendini tekrar eden sınırlayan ve geriye çeken kalıpların neler olduğunu tespit etmek ve yapılandırmak şifalandırıcı olacaktır. İlişkilerde, ortaklıklarda ve finansal değerlerde önemli bir viraj niteliği taşıyan bir gün. Özellikle gruplar ve kitlelerle iş birliği içinde ilerleyen kişilerin bazı zorluklarla karşılaşması mümkün ve fakat mücadelenin başarıyı da vadettiğini hatırlayarak. Öğleden sonraya yansıyan gökyüzü etkileri biraz daha yumuşuyor. Hedeflenen planlar ve projelerin, ifade bulması gereken niyetlerin istenen etkiye ulaşması için değerlendirilebilir. Akşamüstü saatlerinde bu etki duygusal tatmin yaratacak nitelikte bir akışa geçiyor. Yine de Ay’ın Başak vurgusunda detayı ve eleştirinin dozunu ayarlamanın önemini hatırlayarak. Akşamın ilerleyen zamanlarında yenilik ihtiyacı artabilir ve beklenmeyen sürprizler gelişebilir. Uranüs doğasındaki bu tesirin olumlu olumsuz etkisinin öngörülemezliği mantık dışı davranışlara karşı uyarıyor. Gün, bilgeliği ile hizmet etsin. 

12 Ocak Perşembe: Ay Başak burcu seyrinde ve Sufra menzilinde günü karşılıyoruz. Eyleme geçmek için değil de daha çok geri çekilip daha içe dönük bir alanda ilerlemek için uygun bir zaman kalitesindeyiz. Her ne kadar öğlen saatlerinde netleşecek Ay-Güneş etkileşimin kolaylaştırıcı etkisi devrede olsa da bu etkiyi mevcut düzeni yapılandırmak için kullanmak verimli olacaktır. Günün genel etkisinde Mars’ın geri hareketini tamamlayıp durağan pozisyona geçmesi yani tüm hareket enerjisinin nerdeyse durma noktasına gelmesi bir şeyin durması ve kalıcılığının sağlanması isteniyor ise eyleme geçilmesi uygun olacaktır. Bir konuyu durdurmak, önünü kesmek, son vermek gibi optimal kullanımları değerlendirilebilir. Haricinde Retro bitti diye ilerlemesi istenen yeni iş ve girişimlerde verimsizlik efekti güçlü. Bugün, gözlemde ve seyirde, hızı yavaşlatarak gökyüzünün ritmine uyum sağlamak için değerlendirilebilir. Gün, bilgeliği ile hizmet etsin. 

13 Ocak Cuma: Sabahın erken saatlerinde Terazi seyrini başlatan Ay, duygusal olarak dengeyi bulmakla ilgili zorlukların habercisi. Genel olarak, ilişkiler, politika, iş birlikleri, ortaklıklar, eder belirleme ile ilişkili kalitesi yine bu temalarda yaşanabilecek deneyimlerin yoğunluğuna dikkati çekiyor. Sabahın erken saatlerinde Ay-Jupiter karşıtlığı, abartıya kaçan ve sınırı aşan durumların duygusal stresi tetikleyici niteliğini vurguluyor. Öğleden sonra hedefler ve planlarla ilişkili tasarlanan işlerde fırsatlara açık etkiler var. Maneviyatın ve yardımseverliğin ön plana çıkabileceği bu zaman diliminde bilimsel gelişmeler de söz konusu olabilir. Akşamın ilerleyen saatlerinde iletişim ve görüşmeler hız kazanabilir. Fakat Marn durakta seyrinin hala aktif olması yapılan görüşme ve iş birliklerinde temkinli olmayı işaret ediyor. kaza ve sakarlıklara karşı da uyarıcı etkiler aktif. Gün bilgeliği ile hizmet etsin. 

14 Ocak Cumartesi: Ay Terazi burcu Semmak menzilindeki seyri ile hafta sonunu karşılıyoruz. Etrafımızdaki kişilere ve ilişkilere karşı farkında olmak önemli. Sabahın erken saatlerinde duygusal kırgınlıklara, anne ya da kadın figürleri ile ilişkilerde streslere ya da eksikliği hissedilen duygulara açık bir etki hakim. Kendini gerçekleştirmekteki yetersizlik duygusunun, ilişkilerdeki uyum ve dengeyi bozucu etkisi de olabilir. Eş zamanlı olarak devam eden saatte Venüs’ün dokunuşu bu etkiyi yumuşatabilir ve duygusal olarak daha uzlaşmacı ve barışçıl bir akış hissedilebilir. Finansal konularda da kolaylıkların elde edilebileceği mümkünken, harcamalarda temkinli olmayı elden bırakmamakta fayda var.  Özellikle günün geneline etki edecek Uranüs-Venüs sertliği, ilişkilerde ani kopuş ve yol ayrımlarına vurgu yapıyor. Hesapta olmayan harcamalar mümkünken, mantık dışı ilişki ve iş birliklerine karşı da uyarıcı niteliği olan bir etki diyebiliriz. Sabit değerlere takılmadan, yenilikçi seçimleri mantık çerçevesinde yaparak bu etkiyi değerlendirmek dengeleyici olabilir. Gün bilgeliği ile hizmet etsin. 

15 Ocak Pazar: Ay Terazi burcu Gufur menzilindeki seyri ile Pazar gününe uyanıyoruz. Düne göre Ay konağı nispeten olumlu etkiler taşıyor. Şifa, güzellik, neşe, dostluk temalarını barındıran bir menzildir. Önemli ilişki ve iş birlikleri için uygun olsa da özellikle sabah saatlerinde Ay’ın sırasıyla temas kurduğu Güneş ve Pluto etkisi duygusal olarak baskı ve çatışmayı tetikleyici nitelikte çalışabilir. Duygusal mücadele yaratan bu etkenlerin derininde yatan psikolojik dinamiklere odaklanmak, ihtiyacımız olan  bilinci geliştirmeye hizmet edebilir. Güç savaşlarına, kontrol takıntısına açık bir zaman dolayısı ile duygusal olarak yıpratıcı olan bu etkenlerin ilişkilere yansıtılmadan kendi iç dünyamızdaki karşılığının sorumluluğunu almak dengeleyici olabilir. Saat 11:39 ile 15:08 arasında Ay boşluk etkisine geçiyor. Tam da zamanında bir adım geri çekilerek, ihtiyacımız olan denge ve uyumu kendimize nasıl sunabileceğimizi ya da sunup sunamadığımız üzerine tefekkür etmek için kıymetli bir zaman. Mandala, resim, el işi ya da manevi pratiklerle de değerlendirilebilir.15:08 sonrası Ay Akrep seyrini başlatıyor. Duygusal olarak daha da derinleşebileceğimiz, iç görü geliştirebileceğimiz 2,5 günlük yeni bir döngü başlıyor. Temizlik, arınma, sağaltım ve araştırmalar için uygun kalitede akış sunuyor. Yeni hafta öncesi belki de en çok güç aldığımızı varsaydığımız ve fakat bizi en çok zayıflatan konumuz için derinleşebiliriz. Gün, bilgeliği ile hizmet etsin. 

 

AY BOŞLUKTA TAKVİMİ-OCAK 2023

Ay 2,5 günde bir burç değiştirir ve bizi, temas ettiği her bir burcun arketip enerjisi ile buluşturur. Ay’ın bu yolculuğunda, burç değiştirmeden önce Güneş sistemindeki gezegenlerle herhangi bir etkileşiminin bulunmaması halini “Ay’ın boşlukta” olduğu zamanlar olarak tanımlıyoruz. Çünkü Ay enerjisini yansıtamaz ve potansiyeli kendi içinde kalır. Bu sebepledir ki Ay Boşlukta zamanlarında herhangi bir işin başlatılması, yeni bir girişimde bulunulması, toplantılar, ilk buluşmalar önerilmez. Daha çok eldeki işleri tamamlamak, iç kaynaklara yönelerek manevi pratiklere alan açmak, günlük rutinleri gerçekleştirmek için uygun zamanlardır.

  3 Ocak     01:16 / 05:43

  5 Ocak     03:07 / 17:14

  8 Ocak     01:22 / 05:39

 10 Ocak    04:52  /18:15

 13 Ocak    02:06 / 05:56

 15 Ocak    11:39 / 15:08

17 Ocak     17:26 / 20:32

19 Ocak     13:08 / 22:11

21 Ocak     18:51 / 21:28

23 Ocak     13:18 / 20:35

25 Ocak     19:11/ 21:47

28 Ocak     00:00/ 02:42

30 Ocak     08:51 /11:34

 

Related Posts