Kübra Saatçıoğlu’ndan Mektup

Uzun bir süredir kendi çıktığım yolculuklar, verdiğim bireysel Şamanik sağaltım çalışmaları ve grup çalışmalarındaki deneyimlerle yapılandırdığım, içeriği yoğun ve açılımı yüksek bu çalışmayı 2018 yazından beri inisiye gruplarım dışında da paylaşmaya başladım.

Çalışmanın ana yapısı ve üç güne yayılan akışı içinde çok daha derinlere inme fırsatı buluyoruz. Her zamanki gibi benim güçlü niyetim, aldığınız hediyeleri/araçları/ışığı/cevabı/rehberliği yaşamlarınıza taşımanız olacak.

Bu çalışmanın adı: İçimdeki Rehber Hayvan

İngilizce olarak “Walking with your animal”

Temel olarak hayvanlarla nasıl çalışabileceğimizi, ruh hayvanının ne olduğu, türlerini, güç hayvanı ve ruh hayvanı arasındaki farkı ya da ayrımı, hayvan arketiplerinizle yaşamınızın içinde veya bazı sıkıntılarınızda nasıl çalışabileceğinizi, nasıl rehberlik alabileceğinizi, bunları nasıl yorumlayacağınızı çalışacağız; deneyimleyeceksiniz.

Buluşmamız sırasında hayvan arketipi inisiyelerinizi de aktarıyorum. Ayrıca çalışmamızı, bir Kakao Seremonisiyle onurlandırıp, bitki rehberliğinde, rehber hayvanlarımızla farklı bir yolculuk da yapıyoruz. Bu inzivaya sadece içinde Kakao Seremonisi geçtiği için gelen ve Hayvan Rehberliği ile buluşup sonrasında Kakao Seremonisi Uygulayıcısı olan kişiler oldu. O yüzden bu çalışmanın Cacao People sayfasında olmasını önemsiyorum. Bitki ilmi bize, iki bacaklılar, dört bacaklılar, kanatlılar, sürünenler ve yüzgeçliler de dahil olmak üzere toprak annenin tüm unsurlarıyla ahenk içinde olmayı hatırlatır. Bizler nereden beslendiğimizi hatırladıkça, varoluştaki yerimizin bilincinde bir yaşam yaşayabiliriz.

Bu mektupla birlikte, beni çok heyecanlandıran bir diğer haberi de paylaşmak istiyorum: Yazım süreci üç seneyi bulan, İçimdeki Rehber Hayvan “Şamanik Uygulamada Hayvan Arketipleriyle Çalışma Deneyimleri” isimli ikinci kitabım yazımının son aşamalarında.

Aslında bu inzivada paylaşacağım çalışmalar, kitapta verilen bilgilerin daha geniş kapsamlı uygulaması niteliğinde. Elbette ki tüm araçları, her seviyeyi gözeterek kitapta vermeme imkan yoktu. O yüzden bu çalışmalar içinde, o araçları uygulamalı olarak aktarabileceğim bir alan yaratmış oluyorum. Sizlerin de bundan sonrasında da yaşamınızın içinde bu rehberlikle çalışabileceğiniz bir çok aracınız olmuş oluyor.

Yaşamınızda ifade bulması dileğimle,

Kübra

Bu inziva ile
kendime neler katabilirim?

Hayvanlarla Şamanik yollarla çalışma şekilleri

Ruh hayvanı ve çeşitleri

Güç hayvanı ve ruh hayvanı arasındaki ayrım

Hayvan erketipi inisiyesi

Hayvan arketiplerini yaşamın içinde veya bazı sıkıntılarda kullanma yöntemleri

Hayvanlardan rehberlik alma şekilleri ve yorumlama

Şamanik Sağaltım

Kakao Seremonisi

  Lütfen Ülke ya da Şehir belirtin

  İçinde duyduğun çağrıyı dillendirir misin?

  İnzivanın süresi ve
  akışı nasıl?

  Akış, genelde grubun dinamikleri ve ihtiyaçlarıyla oluşur. Toplam üç güne yayılan çalışma açılış ateşiyle başlar; kapanış ateşiyle son bulur. Yaptımız mevsim gereği, iklimsel olarak çok zorlamayan çadır konaklaması şeklinde düzenlediğimizden tam bir doğa(doğamızla) buluşma inzivası şeklinde gerçekleşiyor.

  Günümüzdeki pandemi koşulları nedeniyle kamplı inzivalarımızı düzenleyemiyoruz.  Evden katılımlı inziva  akışı için ilginizi, bize form kısmından yazarak ulaştırabilirsiniz.

  Kimler katılabilir?

  Hayvanlarla arasında özel bir iletişim olduğunu hisseden kadar hayvanlardan ürken insanlar da bu çalışmaya gelebilirler. Çalışma bu konuları da kapsadığından, fazlasıyla yararlanacaklardır. Ön kriter, kişinin bu başlığı okuduğunda veya içeriğine göz attığında kalbinin heyecanla atmasıdır.

  Katılım yaş alt sınırı on altıdır. On sekiz yaş altı kişiler, ebeveynleriyle katılabilirler.