HAM KAKAO ÇEKİRDEKLERİMİ NASIL TÜKETEBİLİRİM?

Tıbbi araştırmalarla kanıtlanmış kakaonun faydalarından yararlanmak için öncelikli olarak ham kakao ürünlerini kullanmaya önem göstermemiz gerekiyor. Ham kakaoyu endüstriyel kakaodan ayıran özellikler, ısıl işlem görmemiş olması, pişim de kolaylık amacıyla uygulanan kimyasal katkıların olmaması ve en önemlisi kakao yağını %100 içinde barındırıyor olması olarak özetlenebilir.

Ham kakao çekirdeği, günlük tüketimin için çok uygundur. Yapısı itibariyle, kolaylıkla yanında taşıyabilir ve gün içinde enerji ihtiyacını karşılayabilirsin. Tek yapman gereken, ince kabuğunu hafifçe bastırarak ayırmak ve keyifle kakaonun o eşsiz ve el değmemiş tadıyla buluşmak.

Hemen Satın Alabilirsin

Bedenimize besin olarak giren her gıda, hem günlük hem de ömürlük yaşam kalitemizi ortaya koyuyor. Aslında biz insanoğlunun kendine karşı birincil ödevi, kendi bedenlerimize uyumlu, sağlıklı beslenme yöntemini ve içeriğini keşfetmek. Genel doğru ve yanlış kavramlarından ayrı olarak bu, kişinin kendisi ve danıştığı hekimiyle birlikte ortaya çıkartacakları bir yol haritası. Bu yüzden öncelikli olarak günlük kullanım miktarlarınız için doktorunuza danışmanızı tavsiye ediyoruz. Bunun için ürün açıklamalarında belirtilen besin değerlerini referans olarak alabilirsiniz.

Günlük beslenmenize 5-20gr arasında kakao dahil etmek, hem sizi diğer endüstriyel tatlılardan uzak tutacak hem de sahip olduğu besin değerleriyle günlük beslenmenizi destekleyecektir. Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi (EFSA), sağlığınız üzerindeki faydalarını görmek için günlük olarak 2.5 gram flavonol bakımından zengin ham kakao tozu tüketilmesini tavsiye ediyor. Bedenimize sağladığı yararların yanı sıra içinde barındırdığı Anandamid sayesinde yaşamı daha yumuşak karşılamamız konusunda da bie yardımcı olacaktır.

Seremoniyel olarak uyguladığımız tarifin aynısını, günlük kullanım miktarı için de kullanabilirsiniz.

  • 250 ml içme suyu kaynatılır.
  • Tercihe göre 10-20 gr arası ham kakao, bıçak yardımıyla ince ince kıyılır.
  • Kakao, sıcak ama kaynar olmayan suya eklenip tamamen eriyene kadar karıştırılır.
  • Arzu edersen, içine gül suyu, tarçın, biber, zencefil vb. eklenebilir.
  • Seçeceğin özel bir kupada, güne sıcacık ve enerji dolu bir başlangıç yapabilirsin.

Ayrıca günlük kullanım için Ham Kakao çekirdeklerini de tercih edebilirsin. Cacao People Ham Kakao Çekirdeklerinin bir tanesi ortalama 1gr’a karşılık geliyor. Dolayısıyla ofis masasında veya çantanda bir kabın içerisinde tuttuğun kakao çekirdeklerinden günde 5-20 adet arası tüketmek de pratik bir alternatif olabilir. Bu vesile ile gün içi atıştırmalık ihtiyacını sağlıklı bir alternatife dönüştürürken, sevdiklerinle de paylaşma fırsatı da yakalayabilirsin. Bu paylaşımların, kakaonun birliktelik ruhunu da beslediğini düşünüyoruz ve çok seviyoruz.

Bunun haricinde Kakao Tarifleri sayfasında derlediğimiz tarifleri de uygulayarak günlük Kakao kullanımında çeşitlilik yaratabilirsin. Bu tariflerden ilhamla hazırlayacağın tariflerini bizimle cacao [@] cacaopeople.com adresinden paylaşabilirsin.

Kakaoyu günlük beslenme düzenimize dahil etmenin eğlenceli pek çok yolunu bulabilirsin. Sıcak veya soğuk kakao bunlardan en çok tercih edileni. Bunun dışında meyveli buzlu içecekler (Smoothies), pudingler, avokado ve bitkisel sütten hazırlanmış ve sizi lezzetiyle çok şaşırtacak ham kakaodan yapılmış muslar, Buzdolabında her daim atıştırmalık veya ikram etmek için hazır bulundurabileceğiniz granola barlar… Bunların dışında meyvelerin üzerine serperek de tüketebilirsiniz.