blog

Astro-Cacao Şubat 2022

Şubat.
En kısa ay ama bizlere nedense uzun gelir. Kışın o özlenen içe dönüşlerinin artık doygunluğa ulaşmasından mı, yoksa baharın sabırsızlığından mı bilinmez ama Şubat’ın ayrı bir hızı vardır. 
Bize de onu hızı nasıl yaşayacağımız düşüyor. 

Yaşamda her varlık bir rehber. Gökyüzünün aynasından gördüklerimiz ise en ışıltılı olanlarından. Bu ay da yine Sevgili Uçgun’un söylediklerine ve sorduğu sorulara dikkat kesilerek; yaşamımızda karşılıklarını ve açılımlarını fark edelim.

Yeni ayımız ve yeni-ayımız kutla dolsun…

 

1 Şubat, saat 08:45, 12 derece Kova burcunda Yeniay,

“Dileyin, size verilecek; arayın, bulacaksınız; kapıyı çalın, size açılacaktır.” Matta 7.

Kutsal Aynine, örtülmüş bir peçenin ardında, söyleyecekleri var; kendine özgü ve fakat kolektifte iz bırakacak bir fısıltıyla..: 

“Bilincin ötesindeki kırılımlar, bohçanda taşıdıklarını ortaya saçabilir.”

Bohçanda neyi taşıyorsun?  

Hangi düşü, hangi inancı, hangi duayı? Peki seni geri çeken korku, kaygı ve şüpheler neler? Kaynağına bakmaya cesaret gösterebilir misin? 

Bu yeniay’ın zifiri karanlığında, düşleri gerçekleştirmenin izinde, sorumluluk bilincinin ve şüphesiz inancın meşalesi aydınlatıyor gökyüzünü. Kaynağı ateşten bir kıvılcım değil, yıldırım akımı olan bu ışıktan, bir parça almak için aç kalbini. İzin ver hem bedenin hem de düşlerin toprak olsun bu akıma. Kendi düşünün yaratıcısı ve bütünün bir parçası olduğunu hatırla. 

Merkür’ün geri hareketteki son günlerinde, bir kez daha durup,  verilen çabaların ve odaklanılan hedeflerin gözden geçirilip değerlendirilmesine davet var. 

Yeniay enerjisinde sabırla bekle; niyetin demlensin. Merkür’ün ileri hareketi ile ilk tohumu ek -ki; Ağustos’ta gerçekleşecek Kova Dolunayında meyvesini versin.

Tanrı’yla kanat kanada uçan büyük Kart, beni birlik bilinciyle onurlandır.  

Toplumsal bilince hangi ifade ile hizmet ediyorum?

Aho  

 

16 Şubat, saat 19:56, 27 derece Aslan burcunda Dolunay,

“Birbirinizin tasını doldurun, fakat aynı tastan içmeyin, 

Birbirinize ekmeğinizden verin, fakat aynı somundan yemeyin..

Şarkı söyleyin ve dans edin birlikte ve eğlenin, fakat birer başınıza olun ikizde,

Tıpkı bir udun, aynı müzikte titreşseler de ayrı ayrı duran telleri gibi..” __ Cibran

 

Benliğin gizemli koridorlarını aydınlatıyor,  gökyüzünde inci gibi parlayan Büyükanne Ay’ın yüzü. 

Şefkatle dinle bu aydınlığı;

Dinle; içinde neşe, yaratım gücü, sanat ve sevgi var. Yaratıcı ifadeyi beklentisizce ortaya koyabilmek adına baskılayıcı ve sınırlayıcı korkulara göz atabilme cesareti var. Bu cesaret, tek başına göğüs gerilmesi gereken bir yüzleşmenin ötesinde; rehberliğe açık, ciddiyetle ele alınan,  bireysel yetenek ve becerilerin ifade bulmasına kabul verici bir bilgeliği kapsıyor. 

Onaylanma beklentisi olmadan; işbirliği, yardımlaşma ve birlikte hareket etme yoluyla,

farklı fikir ve yenilikçi projelerin düzen kazanması, 

hayata geçirilmesi ve..

hizmete sunulmasını görünür kılan bir Dolunay enerjisi. 

Varlığımın yaratıcı ifadesini anlamlı bir hizmete nasıl dönüştürebilirim? 

Aho

 

—————————

3 Şubat Merkür ileri hareketini başlatmadan önce durağan pozisyona giriyor. zihinsel aktivitenin yavaşladığı, odağın kolay dağılabileceği bir akış söz konusu. Herhangi yeni bir karar almadan önce emin olmakta fayda var. İletişim gezegeninin 5 Şubata kadar devam edecek durağan hali yanlış anlaşılmalara açık bir doğada. Bu süreç esasen tefekküre alan açıp, iç gözlem yaparak değerlendirme açısından destekliyor. Dikkati nefese çekmeyi sık sık hatırlamakta fayda var. 

Merkür Kova ( 15 Şubat-10 Mart): İletişim, bilgi paylaşımı ve yaratıcı ifade kollektif değerler taşıyan bir yapıya bürünüyor. Kitleleri ilgilendiren ve etkileyen haberlerin içeriği; bilim teknoloji, uzay, keşifler, insan hakları, eşitlik, özgürlük olabilir. Bu dönem, ürettikleri ve yaratıcı fikirleri ile geniş kitlelere ulaşmak isteyenlerin kendini ifadesi destekleniyor. 

Güneş Balık ( 19 Şubat-21 Mart): Güneşin aydınlığı bilinmeyen dehlizlere yansıyor. İlham, yaratıcılık, maneviyat, merhamet ve şefkat temaları yoğunlaşıyor. Balık burcu, sınırsızlığa atıfta bulunur ve bu hali ile dokunduğu alanın çözülmesine etki verir. Bir tarafta kendini akışa  bırakan  teslimiyet, diğer tarafta kontrolü kaybetmenin yönsüzlüğü. Bu geçiş manevi pratikleri, bilinç dışı imgelerle çalışmayı, ilhamla sanatsal değerler üretmeyi destekleyen kalitede.

AY BOŞLUKTA TAKVİMİ-ŞUBAT 2022

1 Şubat    14:01 – 13:59

4 Şubat    12:40 – 17:56 

6 Şubat    20:20 – 01:52

9 Şubat    07:47 – 13:26

11 Şubat  11:22 – 02:26

14 Şubat  13:26 – 14:17

16 Şubat  19:56 – 23:42

19 Şubat  02:19 – 06:50

21 Şubat  08:01 – 12:18

23 Şubat  12:23 – 16:28

25 Şubat  06:24 – 19:27

27 Şubat  17:49 – 21:35 

 

Ay 2,5 günde bir burç değiştirir ve bizi, temas ettiği her bir burcun arketip enerjisi ile buluşturur. Ay’ın bu yolculuğunda, burç değiştirmeden önce Güneş sistemindeki gezegenlerle herhangi bir etkileşiminin bulunmaması halini “Ay’ın boşlukta” olduğu zamanlar olarak tanımlıyoruz. Çünkü Ay enerjisini yansıtamaz ve potansiyeli kendi içinde kalır. Bu sebepledir ki Ay Boşlukta zamanlarında herhangi bir işin başlatılması, yeni bir girişimde bulunulması, toplantılar, ilk buluşmalar önerilmez. Daha çok eldeki işleri tamamlamak, iç kaynaklara yönelerek manevi pratiklere alan açmak, günlük rutinleri gerçekleştirmek için uygun zamanlardır.

 

Related Posts