Uncategorized

HAZİRAN AYI ASTROCACAO YORUMU

Haziran ayını ortaladık.
Dünkü dolunayın şefkatli dokunuşu hala üzerimizdeyken ayın ikinci yarısına girerken Sevgili Uçgun‘un astrocacao yorumlarını bir kere daha hatırlayalım istedik.

İşleriniz kolaylıkla aksın,
Dilekleriniz her bir nefesinizde üzerinizde ışıldasın….

14 Haziran saat 14:51 Yay burcunun 23 derecesinde gerçekleşecek Dolunay; inançların gözden geçirilmesine yönelik bir tamamlanma enerjisini aktive ediyor. Yazının devamı Dolunay günü paylaşılacak. 

Güneş Yengeç –  ( 21 Haziran – 22 Temmuz): “LİTHA” ; Yaz Gündönümü

Güneş, gökyüzündeki zirvesine ulaşarak, yılın en uzun gününü onurlandırıyor.

Dişil prensibin ve doğurganlığın kutlandığı, dişil prensibin eril prensible tamamladığı, iki gücün evliliklerinin kutlandığı zaman. 

Yaz gündönümü, yeniden doğuşun, ışığa geri dönüş sürecinin tamamlanışının, aydınlanışın, bilinçlenişin, yeni bir farkındalığa erişmenin sembolü, kış gündönümünde doğan “ışığın oğlu”nun taç giydiği, tahta çıktığı zaman (kaynak: mitolojisembolizm).

Kuzey kutbunda artık gündüzlerin kısalmaya başladığı ve aynı zamanda “Dünya Yoga günü” olarak da kutlanan 21 Haziran’da Güneş’in Yengeç burcundaki ( yengeç dönencesi) seyahati de başlamış olur. 

Yengeç burcu Ay’ın yöneticiliğindedir. Bu sebeple Güneş’in dokunduğu enerji biraz daha ying’a yani içeriye, dişil prensibe yönelir. Bu enerji geçişi ev, aile, yuva, atalar, kökler, vatan ile ilgili konuları gündeme taşıyarak, aidiyet duygumuzu ve duygusal bağlarımızı gözden geçirebilmemiz için alan açar. 

Sezginin ve ilhamın artacağı, aile kökleri ve atalarla ilgili şifa çalışmalarının dönüştürücü gücünün hissedileceği enerjiler hakim diyebiliriz.

Bugün toprak anamızı ve atalarımızı onurlandırmak için fidan dikmek ya da bağışta bulunmak ne güzel olur.

Venüs İkizler ( 23 Haziran – 18 Temmuz):  Yeni ve farklı ortamlar ya da alanlara yönelik arayış söz konusu olabilir. Eğlence, neşe, hareketlilik, rahatlık ve esneklik ihtiyacı artabilir.  İkili ilişkilerde ve maddi değerlerde, duygulardan ziyade, entelektüel seviyede “zihinsel” bağ kurma güdüsü hakim bir enerjiden bahsedebiliriz.  İlişkileri ve ilişki kurma şekillerini mercek altına alacak bu geçişte, sürdürülebilir kalıcı değerler için duygusal bağ kurma anlayışının geliştirilmesi önemli.  BAĞ KURABİLMEMİN ÖNÜNDEKİ ENGELLER NELER?

27 Haziran Neptün geri hareketi öncesi durağan pozisyona geçiyor. 29 Haziran’a kadar duran seyredecek pozisyonunda, içerde ve dışarıda sarsıntı etkisi yaşatma potansiyeli taşıyor. Bu süreçte yanılsamalara, yanılgılara, yanıltıcı varsayımlara yönelik çalışan bir akış hakim. Yaşamımızda varsayımlarımızla hangi konularda en çok yanılsamayı yaşıyoruz gözlemleyebileceğimiz bir kalite. 5 Aralık’a kadar devam edecek Retro hareketinde ise enerjinin daha içe yönelik çalışacağı ve  manevi değerlerin, merhamet ve şefkat anlayışının gözden geçirilebileceği bir akışı başlatıyor. Gölge prensibi ise kolektif bilinçte bir takım karışıklıklar, yanıltıcı yönlendirmelere açık bir etki barındırıyor. YÖN BULMAKTA ZORLANDIĞIM, NETLEŞEMEDİĞİM HANGİ KONULARI GERÇEKÇİ BİR YAKLAŞIMLA ÇÖZÜME KAVUŞTURABİLİRİM? 

29 Haziran saat 05:52 Yengeç burcunun 07 derecesinde gerçekleşecek Yeniay; geri planda tutulan mevzularda aidiyet, duygusal ihtiyaçlar, barınma gibi temalar tetiklenebilir. Aile ve vatan kavramları, barınma ve yaşamsal ihtiyaçları karşılama sadece kişisel değil kolektif boyutta da yeni bir dönemi başlatıcı etkilerle aktive olabilir. Yazının devamı Dolunay günü paylaşılacak.

AY BOŞLUKTA TAKVİMİ-HAZİRAN 2022

Ay 2,5 günde bir burç değiştirir ve bizi, temas ettiği her bir burcun arketip enerjisi ile buluşturur. Ay’ın bu yolculuğunda, burç değiştirmeden önce Güneş sistemindeki gezegenlerle herhangi bir etkileşiminin bulunmaması halini “Ay’ın boşlukta” olduğu zamanlar olarak tanımlıyoruz. Çünkü Ay enerjisini yansıtamaz ve potansiyeli kendi içinde kalır. Bu sebepledir ki Ay Boşlukta zamanlarında herhangi bir işin başlatılması, yeni bir girişimde bulunulması, toplantılar, ilk buluşmalar önerilmez. Daha çok eldeki işleri tamamlamak, iç kaynaklara yönelerek manevi pratiklere alan açmak, günlük rutinleri gerçekleştirmek için uygun zamanlardır.

  1 Haziran ……… –  08:50 

  3 Haziran 18:16  – 02:04

  6 Haziran 02:13 – 21:39

  8 Haziran 15:09 – 18:23

10 Haziran 20:37 – 23:42

13 Haziran 00:40 – 01:32

14 Haziran 17:59 –  ……….

15 Haziran ——-  – 01:15

16 Haziran 21:42 – ………

17 Haziran ………. – 00:45

18 Haziran 21:51 – ……….

19 Haziran ………. – 02:02

21 Haziran 06:11 – 06:38

23 Haziran 11:03 – 14:59

25 Haziran 22:03 – ……….

26 Haziran ………. – 02:14

28 Haziran 05:39 – 14:54

30 Haziran 23:15 – ………..

 

Ayın ilk yarısını bir daha tahlil edecek olursak: 

 

4 Haziran saat 11:23’de Merkür Boğa burcunda Retro sonrası ileri hareketini başlatıyor. Retro süresince zihni meşgul eden mevzular, beklenen kararlar, finansal planlamalarda harekete geçirici etkiler devreye giriyor. Güç ve güvenlik arayışına bağlı maddi manevi değerler çerçevesinde kararlar hızlanabilir. 13 Haziran saat 18:29 itibari ile Merkür İkizler burcuna geçiş yaparak bu akış yerini biraz da hızlı, yüzeysel ve meraklı bir yapıya bırakıyor. Sosyal ağ kurmanın, bilgi paylaşımının ve haberleşmenin yoğunlaşacağı bu süreç 5 Temmuz’a kadar devam ediyor olacak. Zihinsel aktivitenin hızlanmasına etki eden bir akış olması, hızlıca verilebilecek hatalı kararlara ya da işlemlere de sebep olabilir. Eğitim planlarını devreye sokmak, ticari ilişkileri hızlandırmak adına oldukça verimli bu akışta odaklanma çalışmaları zihin için önemli egzersizlerden. Güzeli düşünerek doğruyu konuştuğumuz bir dönem olsun. 

SATURN RETRO: “Karma iki çeşittir; meyvelerini hızlı veren ve yavaş veren” sutra 3.23

Karmanın Lordu, Zamanın Efendisi Satürn, yarın itibari ile Kova burcunda geri hareketine başlıyor (5 Haziran – 23 Ekim)

Son 5 ayın kayıtlarının açılma zamanları:

“Yeniden yapılanma” 

Bir şeyin yeniden yapılandırılması iki şekilde gerçekleşir; güçlendirip onararak ya da yıkıp yeniden inşaa ederek.

Dolayısı ile Saturn’nün geri hareketi boyunca deneyimlerimize bu yönde etkisi, alt ve üst versiyonlarında tezahür edebilir.

Yaşamımıza yakından bakma ve hangi alanın (iş, ilişki, ev düzeni, harcamalar, sağlık)  yeniden yapılanması gerekiyor, ilerlememizi engelleyen korkularımız neler, sağlıklı sınıra sahip miyiz sorularını gözden geçirerek akışı daha farkında bir yerden değerlendirebiliriz.

Eylemlerimizden sorumlu olduğumuzu her an hatırlayarak sağlıklı dengeyi yaşamımıza inşaa edebilmemiz dileğiyle🍀