Uncategorized

AstroCacao Aralık 2021 Yorumları

Merhaba…
Aralık bizim için özel bir ay. 1 Aralık hem Dünya Kakao Festivali Günü hem de Dünya Toprak günü. Bir de geçen sene Farkındalık Festivali olarak online düzenlediğimiz festivali, bu sene Cacao Fest adıyla ilk defa sizinle yüz yüze buluşturuyoruz. Zengin içerikli programı Cacao People instagram sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ve eğer Bodrum’daysanız sizi mutlaka alana bekliyoruz.


Bu ay ile birlikte, online satışlarımıza ilaveten Savra Bodrum içinde açtığımız küçük köşemizle ürünlerimizi ve Kakao’muzu da sizinle buluşturuyoruz. Geçerken veya Bodrum’a yolunuz düştüğünüzde uğrayıp bir merhaba derseniz çok mutlu oluruz.

Şimdi gelelim bu özel ayın, özel günlerine. Yine sevgili Uçgunumuz, bizim için göğe baktı ve yorumladı. Yorumlarının sonuna eklediği sorular ise süreç boyunca bize rehberlik etmeye devam ediyor.
Keyifli okumalar…ARALIK AYI 2021– AY BOŞLUKTA TAKVİMİ

 

Ay 2,5 günde bir burç değiştirir ve bizi, temas ettiği her bir burcun arketip enerjisi ile buluşturur. Ay’ın bu yolculuğunda, burç değiştirmeden önce Güneş sistemindeki gezegenlerle herhangi bir etkileşiminin bulunmaması halini “Ay’ın boşlukta” olduğu zamanlar olarak tanımlıyoruz. Çünkü Ay enerjisini yansıtamaz ve potansiyeli kendi içinde kalır. Bu sebepledir ki Ay Boşlukta zamanlarında herhangi bir işin başlatılması, yeni bir girişimde bulunulması, toplantılar, ilk buluşmalar önerilmez. Daha çok eldeki işleri tamamlamak, iç kaynaklara yönelerek manevi pratiklere alan açmak, günlük rutinleri gerçekleştirmek için uygun zamanlardır.

1 Aralık     07:19 – 14:55

03 Aralık   08:22 – 15:12

5 Aralık     08:07 – 14:30

7 Aralık     07:41 – 14:480 

9 Aralık     12:59 – 17:53

11 Aralık   22:39 – 00:45

14 Aralık   05:51 – 11:10

16 Aralık   19:08 – 23:42

19 Aralık   09:01 – 12:41

21 Aralık   17:43 – 00:53

24 Aralık   09:39 – 11:24    

26 Aralık   11:39 – 19:23

29 Aralık   00:10 – 00:16

30 Aralık   20:09 – 02:08

 

————————————————

 

04 Aralık saat 10:42’de Yay burcunun 12 derecesinde bir Tam Güneş Tutulması gerçekleşiyor

12’nin gizemi ile sabian sembolü uyanıyor; “Öten bir kartala dönüşen bir bayrak”.

Kişisel menkıbenin daha evrensel boyutta bedenlenmiş hali ile olana daha yüksek bir farkındalıkla bakabilme bilgeliği. 

Apuchin Kondor ! 

Mayıs 2020 den bugüne devam eden İkizler – Yay aksındaki geçişin son durağına gelindi. Bu süre zarfında  İlim, felsefe, inançlar, eğitim-öğretim, keşif ve buluşlar, yabancılar, iletişim, bilgiyi paylaşım, sosyal medya konularında, hem kollektif hem de kişisel bazda kadersel birçok gelişme ya da gelişimi tetikleyen zorluklar yaşandı. 

Yay burcunda gerçekleşecek dönemin son Güneş tutulması haritasına bakıldığında;  ufukta Oğlak burcu yükselmekte ve kader noktası ( PT fortune) yükselen derecesinde görünmekte. Yakın yerleşimde Pluto ve Venüs  kavuşumu, Mars ve Neptün ile uyumlu bir etkileşimde olsa da tutulma yöneticisi Jüpiter’in aynı hatta sert teması çok belirgin. Bu da demek oluyor ki otorite figürleri, finansal konular, kazanımlar, ikili ilişkiler, kariyer, medeni hal ile ilgili konularda gerçekleşecek bazı yapılanmalar ( bitişler, sonlanmalar, dönüşüm) krizler ve stresli etkiler barındırabilir. Haliyle, şanslı görünen yatırımlara, ideallere ve hayallere karşı daha gerçekçi ve ayağı yere basan bir tutumda yaklaşmakta fayda var.

Tutulmaya eşlik eden Merkür’ün Neptün ile etkileşimi özdeğer, ahlaki kavramlar, ticaret, alım-satım, finansal konularda aldanma ve aldatılmalara, yanıltıcı beyanlara açık etkileri işaret ediyor. 

Bu aşamada, sahip olma tutkusu ve güç tanımı gözden geçirilerek inanılan değerlere  ve  ideallere doğru hareket etmek önemli. 

İNANÇLARIM VE İDEALLERİM BENİ HAKİKATİME TAŞIYOR MU? 

——————————————-

19 Aralık saat 07:35’de İkizler burcunun 27 derecesinde bir Dolunay gerçekleşiyor. 

Ay’ın  ve Güneş’in karşı karşıya hizalandığı aksta,  özbenliğin doğasına ters düşen, içgüdüler, dünyevi ihtiyaç ve arzuların bilince yükseldiği bir dönem vurgulanıyor. Dolayısı ile İlişkiler yoluyla birlikte yaratıma hizmet etmeyen ifadeler, düzenler, yapılar, inançlar ve hedeflerin gözden geçirilmesi ile ilgili önemli bir Dolunay. Birlikte yaratımın dengesi, kibir ve ben bilirimci tutumun abartılması sonucu  ağızdan çıkabilecek kalabalık söylemlerle bozulabilir. Bu noktada ikili krizleri hoşgörü ve anlayış ile ele alıp ardındaki bireyleşme sürecini görmeyi denemek kıymetli. 

Yükselende yer alan Merkür’ün Chiron ile teması yaralayıcı ifadelere açık bir zaman kalitesini işaret ederken; çocuklar, eğitim öğretim, ticaret konularında iyileştirilmesi, yeniden düzenlenmesi gereken bir takım yapılanmalara dikkati çekebilir. 

Retro hareketine hazırlanan Venüs Oğlak durağan pozisyonu Pluto ile kavuşumda ve tam da yönettiği; maddi manevi kaynaklar ve değerler alanında. Oğlak yöneticisi Saturn’ün Uranüs ile yaklaşan dik açısı ise özdeğer,  finansal kaynaklar, yeraltı kaynakları, ilişkiler, kazanımlarla alakalı konularda yaşanabilecek sert gündemlerin bireysel bazda kriz ve baskı yaratabilecek nitelikte olabileceğine vurgular nitelikte. 

İkizler Dolunayı;  zihnin işlevinin, düşünce yapısının ve arzuların, inançlar ve ahlaki değerlerle bir dengede ifade bulmasının değerini hatırlatıyor. 

İFADELERİM HAKİKATİ YANSITIYOR MU?

 

—————————————————

VENÜS OĞLAK Burcunda Retro ( 20 Aralık-28 Aralık): Politik güç, sex ve değerler gezegeni Venüs ilişki kurma şeklimiz ve yaşamdan  tat alma anlayışımızla ilgilidir. Bu hali ile Oğlak döneminde ilişkiler daha ciddiye alınır. Duyguların değil daha çok fayda sağlama ve emek verme, sorumluluk geliştirme gibi değerler ön plana çıkabilir. Gölge yönü fayda ve çıkar sağlamadır. Bunun yanında statü, güç ve kontrol etme ile eğilimi gelişebilir. Bu hali ile retro hareketi süresince ilgili konularda yeniden gözden geçirme ve değerlendirme gündemleri ön plana çıkabilir. Bu sebeple ilişkilerde yolunda gitmeyen konulara dair özdeğeri gözeterek bir takım kararlar alınması gerekebilir. Finansal alanda da yatırımlar ve kaynaklarla alakalı önemli aksiyonlar alınması için değerlendirilebilecek bir kalitede olsa da riskli yatırımlar için harekete geçmek önerilmez. Klasik yaklaşımda ayrıca; güzellik, estetik, dekorasyon konularında önemli değişiklikler önerilmez. Venüs güç ve kaynaklar demektir. Gücünü nereden aldığın ve nereye yansıttığın,içsel kaynak ve zenginliğinle ilişkinle alakalı tefekkür etmek için kıymetli bir zaman kalitesi. 

GÜNEŞ OĞLAK Burcu (21 Aralık – 20 Ocak): Oğlak burçlarının doğum günü kutlu olsun. Dağ keçisi sembolüyle hem bilinç dışı alanı hem de somut değerleri sembolize eden Oğlak burcu toprak elementinde, dişi ve öncü nitelikte bir burçtur. Hedef ve sonuç odaklı bir yapısı olan Oğlak burcu azimli, istikrarlı, disiplinli, kuralcı ve mesafeli özellikleri ile bilinir. Gölge yönü ile baskıcı, katı ve kontrolcü olma eğilimi verebilir. Ortalama 1 ay boyunca sürecek Oğlak burcu transiti kişisel haritalarda Oğlak burcunun yerleştiği alanlarda aydınlık ve gölge yönleri ile tetiklenmeler deneyimlenebilir. Kontrolcü ve katı kurallar koyan inatçı eğilimlerimizle yüzleşerek,  “otorite olma” anlayışının yeniden yapılanmasına bilinç taşımaya dair  kıymetli bir zaman kalitesi. 

JUPİTER BALIK BURCU ( 29 Aralık – 11 Mayıs): En iyi, en büyük kurtarıcı Jupiter 29 Aralık itibari ile doğal yöneticisi olduğu Balık burcundaki seyahatine başlayacak. İnanç, şefkat, manevi değerler, ilham, sanat, bolluk, bereket, başarı, şans, yüksek yasalar, şifa olarak yansıtacak kendisini tanrıların tanrısı Jupiter. Ruhsal büyümeyi ve genişlemeyi sağladığı için evrensel değerlere karşı duyarlılık artabileceği gibi hayvan h ve doğa koruma, birlik bilinci, sosyal yardımlaşma temaları daha aktif gündeme taşınabilir. neşe ve heyecanla beklenen Jupiter Balık transiti gölgesi ise; akışa bırakma dengesinde kayma, kendini adama, feda etme, bağımlılıklarda artış, inançlarda fanatik çıkışlar olarak tezahür edebilir. Tek bir kişinin eyleminin, varoluşa nasıl yansıdığını hatırla ve bu bilgesor; KENDİ İÇSEL KAYNAKLARIM VE İLAHİ PARÇAMI NASIL ZENGİNLEŞTİREBİLİRİM?