blog

NİSAN 2021

Merhaba Cacao People,

Doğayı, doğalı, yaratıcılığı ve aşkı doya doya yaşadığımız ve ifade ettiğimiz bir Nisan ayı diliyoruz.

Öncelikle bu ayın, bizim ve sevdiklerimiz için önemli günlerini not edelim, sonra da biraz gök olaylarına bakalım…

2 Nisan Katolik Paskalyası

4 Nisan Pesah Bitimi

10 Nisan Dünya Kardeşler Günü

13 Nisan Ramazan Başlangıcı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

🔆

Peki gök bize bu ay neler diyor; hangi konularda çalışmamız için bizlere alan açıyor? Bunu kuvvetlendirmek için hangi sorular yolculuğumuzu destekler? Cacao People Çekirdek Ekipten sevgili Uçgun’un kaleminden okuyalım…

 

Nisan ayına son Terazi Dolunay etkisi ile başlıyoruz.

12 Nisan saat 05:30’da 22 derece Koç burcu Yeniayı:  Yeniaylar, yeni başlangıçlar ve girişimler için kadim bilgeler tarafından da takip edilen önemli bir ay fazıdır. Aydınlığın, karanlığın kucağına çekildiği ve toprak ananın, rahmini yeni tohumlara açtığı içe dönük zamanlar olduğunu söyleyebiliriz.

 22 derece Koç Burcunda gerçekleşecek Yeniay karanlığını Pluton’nun dokunuşu ile derinleştiriyor. Güzellik ve aşk Tanrıçası Venüs Yeniay’a hizalanmış, cesurca bu dokunuşa kafa tutuyor. İstek ve arzularla ilgili inisiyatif almak için kendinden emin harekete geçme enerjisi hakim.  Bu enerji ego – benlik aksında köklü bir dönüşümü ve yeni başlangıçları işaret ediyor. Yeniay’ın karanlıklarında bir alev topu. Simya!

ATEŞİ DÖNÜŞÜM İÇİN Mİ KULLANACAKSIN YOKSA YIKIM İÇİN Mİ?

 

27 Nisan saat 06:31’de 7 derece Akrep burcu Dolunayı: Dolunaylar başlatma değil, bırakma ve tamamlanma zamanlarıdır. Yeniay’da atılan adımların ve girişimlerin görünür olabileceği ve bunun yanında hedeflere giden yolda, ayağımıza dolanan engellerin neler olduğunun açığa çıkabileceği değerli bir faz.

Akrep’in gizemini şal yapmış: Büyük anne ay tüm güzelliğini ve ışığını bu sefer Dünya’ya daha da yaklaşarak sergiliyor. Uranüs ise tam karşısında Güneşle müttefik, beklenmeyeni beklemeye atıfta bulunuyor. Bu etkilerle özellikle ilişkilerle ilgili sırlar da derinliklerden yüzeye çıkabilir. Doğa ana kendi lisanında gücünü hatırlatmaya hazır bir duruştayken, Karma’nın Lordu Satürn ise önemli bir “geçiş” portalını aralamaya kararlı.  Menkar yıldızı ile buluşan Merkür ve Venüs; bilinçdışı yoğunluğu endişelere ve korkulara işaret ediyor.

ENDİŞE VE KORKULARIMI NASIL DÖNÜŞTÜRÜRÜM?

 

4 Nisan Merkür Koç burcuna geçiyor, zihin aktif ve parlak fikirlerle uyanıyor. Eğitim-öğretim alanında harekete geçebileceğin, kendi fikirlerini kolaylıkla ortaya koyma cesareti gösterebileceğin bir dönemi başlatıyor. Bu noktada sözlerin ve fikirlerin değerini bilmek önemli.

ÖZGÜN FİKİRLERİ YAŞAMA AKTARMAK İÇİN NEYİ BAŞLATMALISIN?

 

14 Nisan Venüs Boğa burcuna geçiyor: İlişkilerde daha güvenli, keyif ve sevgi odaklı bir dönemin işaretçisi. Venüs Boğa burcunun doğal yöneticisidir. Bu sebeple maddi manevi değerlerde girişimde bulunmak kalıcı olacaktır. Daha çok maddi kaynaklara atıfta bulunan bu yerleşim, madde ile ilişkiyi sorgulatan bir kalitede. Aslında somut değerlerle ilişki daha derinde soyut değerlerle olan ilişkiyi yansıtır. Hemen devam eden günlerde 19 Nisan Merkür Boğa burcuna geçiyor: Venüs’ün hatırlattığı maddi değerlerle ilgili odağımızın artacağı bir dönem başlıyor. Zihinsel olarak elle tutulur değerlerle ilgili fikirlerin açığa çıkabileceği bir süreç.

MADDİ MANEVİ DEĞERLERLE İLGİLİ GÜVENDE HİSSEDEBİLMEM İÇİN NEYE İHTİYACIM VAR?

 

23 Nisan-11 Haziran Mars Yengeç burcuna geçiyor: Tam da Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında gerçekleşecek bu geçişte aile, yuva, vatan, milliyet, duygusal güvenlik, annelik temalarında hareketlilik söz konusu. Aidiyet kavramı ile ilgili ilişkiler gündeme taşınıyor. Yengeç Mars’ın enerjisinde huzursuzdur.Bu enerjinin bizdeki karşılığı önemli.

KENDİMİ EVİMDE VE KENDİ DÜZENİMDE HİSSEDİYOR MUYUM?

 

Nisan Ayı Ay Boşlukta Takvimi

🌕   🌖   🌗   🌘   🌑   🌒   🌓   🌔

Ay 2,5 günde bir burç değiştirir ve bizi, temas ettiği her bir burcun arketip enerjisi ile buluşturur. Ay’ın bu yolculuğunda, burç değiştirmeden önce Güneş sistemindeki gezegenlerle herhangi bir etkileşiminin bulunmaması halini “Ay’ın boşlukta” olduğu zamanlar olarak tanımlıyoruz. Çünkü Ay enerjisini yansıtamaz ve potansiyeli kendi içinde kalır. Bu sebepledir ki Ay Boşlukta zamanlarında herhangi bir işin başlatılması, yeni bir girişimde bulunulması, toplantılar, ilk buluşmalar önerilmez. Daha çok eldeki işleri tamamlamak, iç kaynaklara yönelerek manevi pratiklere alan açmak, günlük rutinleri gerçekleştirmek için uygun zamanlardır.

  1 Nisan 03:28 – 08:58

  3 Nisan 08:23 – 11:12

  5 Nisan 10:05 – 16:03

  7 Nisan13:04 – 23:30

10 Nisan 02:48 – 09:10

12 Nisan 15:06 – 20:43

15 Nisan 02:59 – 09:34

17 Nisan 18:02 – 22:25

20 Nisan 03:03 – 09:10

22 Nisan 15:04 – 16:08

24 Nisan 13:49 – 19:05

26 Nisan 15:39 – 19:18

28 Nisan 15:31 – 18:42

30 Nisan 16:26 – 19:15

 

Cacao People Çekirdek Ekibinden Sevgili Uçgun Gültekin bizim için göğe bakıp, dillendirdi…
instagram: @alche_me