blog, Uncategorized

CacaoFest23’e Davet…

İlkini pandemide online gerçekleştirdiğimiz, bu yıl dördüncü kere bir araya gelmeye hazırlandığımız Cacaofest’e günler kaldı.

2-3 Aralık tarihleri arasında Bitez’de, Savra Bodrum’un büyülü bahçesinde, Cacao People’ın yuvasında buluşuyoruz. Bu yıl da çok değerli hekimleri uzman söyleşileri alanında toplamayı başardık. İki güne yayılan söyleşilerde, konunun uzmanlarından Kakao’nun faydalarını dinleme ve onlara sorular iletebilme şansına sahip olacağız. Söyleşi moderatörlüğünü yine sevgili Aslı Mercan yapacak. Sürpriz konuk ve konular için programa göz atmayı unutmayın.

Ayrıca, çoğu cacaoista kızkardeşimizden oluşan kolaylaştırıcı ve eğitmenlerden, cumartesi ve pazar günleri bir program akışında ücretsiz atölye ve çalışmalar da alanda yer alacak.

Yeni yıl hazırlıklarının da başladığı bugünlerde, sizleri etik markalarla buluşturma şansımız da oluyor. Festivalin rengi ve neşesi olan standlar her iki gün 10:00-19:00 arasında açık olacak.

Festival süresince festival yemekleri, Bodrum Botanicals’ın lezzetli mutfağının şefi Eva’ya emanet. Kahve ve sıcak içecek seçenekleri ile de yine Bitezli komşumuz İllegal alanda bizlerle olacak.

Sanatın olmadığı bir cacaofest mümkün mü? Sergi alanımız yine Kakao ile çalışan ve derinleşen sanatçı dostlarımızla bezeli.

Yine bir konser ve bir de bu seneye özel bir defile performansını da sizlerle alanda paylaşacağız.


Festivali taçlandırdığımız Kakao seremonisini ise bu sene bir akış halinde ele alıyoruz.

Tüm cacaoistalar alanı ve kakaoyu seremoniye hazır ederken,  cacaoista Advayta niyet belirleme üzerine nefesi kullandığı bir çalışma yapacak. Akabinde cacaoista Esra Köroğlu bizi renklerle buluşturup, içsel yolculuğumuzu ve niyetimizi bedenimize yansıtabileceğimiz bir alan açacak. Tüm bu akışta Aybüke ve Deniz, Toprak Annenin sesine vesile olup kutsal alanı sesle tutacaklar. Sonrasında Kübra Saatçıoğlu’nun alanını tutacağı bir Kakao seremonisine birlikte adım atacağız.

Seremoninin ücretsiz olacağını hatırlatmak istiyoruz. Seremoni günü sabahı, Cacao People dükkana uğrayarak, seremonide içeceğiniz kakaonun ücretini ödeyerek bilekliklerinizi almanız kafi olacak.

Kakao seremonisine, Alessandro’nun ritmini tuttuğu ve akışımızı kolaylaştırdığı Kakao dansıyla devam edeceğiz.

Her yıl, kendi renginde ve ritminde atan bu şifalı alanda buluşalım.