Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Yeni Tohum: Başlangıçlar

19 Ağustos 2020 @ 19:30 - 23:30 EEST

500TL

“Evin, bedeninden sonra seni saran güvenli alanın. Ruhunun sesini duymak, kendini Kakao’nun rehberliğine ve yumuşaklığına bırakmak için kendi kutsal alanının rahatlığını ve güven hissini kullanacağız.

Kendi evlerinizden sizleri çıkartacağım bu Şamanik Yolculukta, Kakao’nun da desteği ile iç rehberliğimizle bağlantıya geçeceğiz. Bu, varoluştan ayrı olmadığımız hissinden daha çok, bu konuyla ilgili güçlü bir deneyimdir. Bu güçlü bağlantı, kendi iç rehberliğimizin sesini duyma ve onunla birlikte çalışma imkanı tanır.

Çok zorlu bir dönemden geçtik. Tıpkı kışı geride bıraktığımız haftalarda, baharın o yeni başlangıçlar kokusunu belli belirsiz hissederken, hala daha kışın etkileri altında yaşadığımız zamanlar gibi bu dönem.

İşte bu niyetle gireceğiz bu seremoniye. Başlangıçlar, kendini bize daha derin anlamıyla açsın bizi bireysel niyetlerimiz üzerinden bir yolculuğa çıkartsın diye. 

Ben de alanını sevgi ve şefkatle tutmak için bekliyorum…”

Kübra 🙏🏾

Künye: 

19 AĞUSTOS 2020, Çarşamba

19:30-23:30

ZOOM ortamında EVİNDEN

Katılım: 500TL (kdv dahil)

Banka Hesap Detayları:
🍃Garanti Bankası 
KÜBRA SAATÇIOĞLU 
TR 79 0006 2001 3310 0006 6820 55
🍃Ziraat Bankası

KÜBRA SAATÇIOĞLU 

TR90 0001 0024 4856 6133 4650 02

Kaydını kesinleştirdikten sonra, seremoniyel kakaonu ve kakao kupanı postalayacağımız kargo adresini paylaşmanı isteyeceğiz. 

Fatura detayların için TC kimlik numaranı eklemeyi unutmazsan seviniriz. 

ÖNEMLİ NOT: Kayıtlarımızı 17 Ağustos Pazartesi günü saat 10:00’da kapatacağız. Kayıt yaptıran kişilere kakaolarını hemen göndereceğiz. Dolayısıyla, ne kadar erken kayıt yaptırırsan kakaonun sana ulaşması o kadar kolaylıkla olur. 

Sonrasında kuracağımız geçici bir WhatsApp grubunda katılımcıları bir araya getirip, seremoni öncesi bilmeniz ve hazırlamanız gereken detaylarını Kübra açıklayacak. ZOOM buluşma bilgilerini de o alandan göndereceğiz.

Herkesin faydalanabilmesi açısından, olabilecek soruların ortak alandan cevaplanmasını önemsiyoruz. O zamana kadar daha fazla bilgi almak veya danışmak için bize ulaşabilirsin.

*Dila WhatsApp: +90 (544) 461 32 85*

Kakao Hakkında

Kakao, Orta ve Güney Amerika’da binlerce yıldır seremoniyel olarak kullanılan güçlü bir bitki tıbbıdır. Bu toprakların eski halkı tarafından Kakao’ya kutsal bir statü verilmiş ve tanrıları ile iletişim kurabildikleri için ona “Tanrıların yiyecekleri” demişlerdir. İnsanoğlunun Kakao meyvesini kullanmasının 5.000-15.000 yıl arasında olduğu düşünülüyor. Ama en eski arkeolojik kalıntı M.Ö. 2.000 yıllarına ait olduğu düşünülen Kakao içiminde kullanılan bir toprak kaptır. 

Duygusal ve Manevi Faydaları

Kakao, sağlığı ve psikolojik rahatlamayı destekleyen birçok şaşırtıcı, yaşamı geri kazandıran niteliklere sahiptir. Artık bize hizmet etmeyen duygusal engelleri bırakmamıza, kendimizi ve başkalarını affetmemize yardımcı olan; sıkışıp kaldığımızda ya da gerekli yaşam değişikliklerini yapmaktan korktuğumuzda bize yol gösteren güçlü bir Usta Bitkidir. Aynı zamanda bilinçaltının derinliklerine gömülmüş, sıkışmış duygulara, koşullara, davranış kalıplarına ve bağımlılıklara erişmemizi sağlar.

Fiziksel Faydaları

Kakao, kardiyovasküler sağlığa katkıda bulunan potasyum, fosfor, bakır, demir, çinko ve magnezyum içerir. Kakao, serotonin, dopamin, endorfin ve feniletilamin salınımını tetikleme yeteneğine sahiptir; ki bunların pre-menstrüel ve depresyon semptomlarını yatıştırdığı bilinmektedir. Bilimsel araştırmalar artık çikolatanın duygusal stresi azaltmaya yardımcı olduğunu da doğrulamaktadır. 

Aynı zamanda Kakao, mutluluk molekülü anandamid içerir. Motivasyon ve memnuniyet duygusunun oluşumunda rol alan Anandamid, kendimizi iyi hissetmemize yardımcı olduğu için hayat iyileştirici bir özelliğe sahiptir.  

Ham Kakao, ayrıca kan şekeri seviyelerini dengeleyen önemli miktarda krom ile birlikte güçlü antioksidanlar içerir. Beyne giden kan akışını arttırır, daha fazla zihinsel çeviklik, farkındalık ve odak yaratır.

Tüm bu fiziksel ve duygusal faydalarının yanı sıra Kakao’yu seremoniyel olarak aldığımızda bize ruhani olarak rehberlik eder. Bu kendimize, yaşama ve varoluşa bakış açımıza bir farkındalık getirir. Bizi buluşturur.

Kakao, psiko-aktif bir içeriğe sahip olmadığından, seremoni sırasında beden-dışı deneyim vaat etmez. Ancak bedenlerimizde, derin bir ruhani deneyim yaşarız. Tıpkı yaşamın kendisi gibi…

Detaylar

Tarih:
19 Ağustos 2020
Saat:
19:30 - 23:30 EEST
Ücret:
500TL
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:

Organizatör

Kübra Saatçıoğlu
Phone
+90(536) 500 0585
E-mail
cacao@cacaopeople.com
Organizatör sitesini görüntüle

Mekan

ZOOM
Online İnteraktif Etkinlik Türkiye + Google Haritalar
Phone
+90(536) 500 0585

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir