Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

KUTSAL KAKAO SAĞALTIM SEREMONİSİ

16 Ekim 2020 @ 19:30 - 23:30 EEST

420TL

Cacaoista Kübra Saatçıoğlu ile evden katılımlı
KUTSAL KAKAO SAĞALTIM SEREMONİSİ

“Sağaltım, sağlığına kavuşmaktır. Her birimizin doğumumuzla birlikte getirdiğimiz, özümüzün kendi içinde sağladığı şifaya, o içsel denge haline ulaşmak…

Bu seremonide, kişisel niyetlerinizle ilgili hediyelerinizi alırken, alandaki ortak niyetimiz fiziksel, duygusal ve zihinsel yaralarımızın da sağaltılmasına alan açmak olacak.

Pandemi ile gelen altı aylık bir dönemi -iki mevsimi- arkamızda bıraktık. Şimdi sonbahara girerken, düzenlediğimiz ve ayıkladığımız dolaplarımız gibi, kendi iç çekmecelerimize bakma vakti. Orada unuttuğumuz değerler bulacağımız gibi, artık kullanılmayan parçalarımızla da vedalaşabiliriz.

Bu sağaltım seremonisinde sizleri kendi evlerinizden veya o an eviniz bildiğiniz yerden böyle bir yolculuğa çıkartacağım. Kakao’nun da desteği ile iç rehberliğimizle bağlantıya geçeceğiz. Bu, varoluştan ayrı olmadığımız hissinden daha çok, bu konuyla ilgili güçlü bir deneyimdir. Bu güçlü bağlantı, kendi iç rehberliğimizin sesini duyma ve onunla birlikte çalışma imkanı tanır.

Alanını sevgi ve şefkatle tutmak için bekliyorum…”
Kübra 🙏🏾

🍃🍃🍃
16 EKİM, Cuma
19:30-23:30
ZOOM ortamında EVİNDEN
Katılım: 420TL

Dila WhatsApp: +90 (544) 461 32 85
🍃
Kaydını kesinleştirdikten sonra, seremoniyel kakaonu ve kakao kupanı postalayacağımız kargo adresini paylaşmanı isteyeceğiz.

*Kayıtlarımızı 12 Ekim Pazartesi günü saat 10:00’da kapatacağız. Kayıt yaptıran kişilere kakaolarını hemen göndereceğiz. Dolayısıyla, ne kadar erken kayıt yaptırırsan kakaonun sana ulaşması o kadar kolaylıkla olur.

Sonrasında kuracağımız geçici bir WhatsApp grubunda katılımcıları bir araya getirip, seremoni öncesi bilmeniz ve hazırlamanız gereken detaylarını Kübra açıklayacak. ZOOM buluşma bilgilerini de o alandan göndereceğiz.
Herkesin faydalanabilmesi açısından, olabilecek soruların ortak alandan cevaplanmasını önemsiyoruz. O zamana kadar daha fazla bilgi almak veya danışmak için bize ulaşabilirsin.
Dila WhatsApp: +90 (544) 461 32 85

Kakao Hakkında
Kakao, Orta ve Güney Amerika’da binlerce yıldır seremoniyel olarak kullanılan güçlü bir bitki tıbbıdır. Bu toprakların eski halkı tarafından Kakao’ya kutsal bir statü verilmiş ve tanrıları ile iletişim kurabildikleri için ona “Tanrıların yiyecekleri” demişlerdir. İnsanoğlunun Kakao meyvesini kullanmasının 5.000-15.000 yıl arasında olduğu düşünülüyor. Ama en eski arkeolojik kalıntı M.Ö. 2.000 yıllarına ait olduğu düşünülen Kakao içiminde kullanılan bir toprak kaptır.

Duygusal ve Manevi Faydaları
Kakao, sağlığı ve psikolojik rahatlamayı destekleyen birçok şaşırtıcı, yaşamı geri kazandıran niteliklere sahiptir. Artık bize hizmet etmeyen duygusal engelleri bırakmamıza, kendimizi ve başkalarını affetmemize yardımcı olan; sıkışıp kaldığımızda ya da gerekli yaşam değişikliklerini yapmaktan korktuğumuzda bize yol gösteren güçlü bir Usta Bitkidir. Aynı zamanda bilinçaltının derinliklerine gömülmüş, sıkışmış duygulara, koşullara, davranış kalıplarına ve bağımlılıklara erişmemizi sağlar.

Fiziksel Faydaları
Kakao, kardiyovasküler sağlığa katkıda bulunan potasyum, fosfor, bakır, demir, çinko ve magnezyum içerir. Kakao, serotonin, dopamin, endorfin ve feniletilamin salınımını tetikleme yeteneğine sahiptir; ki bunların pre-menstrüel ve depresyon semptomlarını yatıştırdığı bilinmektedir. Bilimsel araştırmalar artık çikolatanın duygusal stresi azaltmaya yardımcı olduğunu da doğrulamaktadır.

Aynı zamanda Kakao, mutluluk molekülü anandamid içerir. Motivasyon ve memnuniyet duygusunun oluşumunda rol alan Anandamid, kendimizi iyi hissetmemize yardımcı olduğu için hayat iyileştirici bir özelliğe sahiptir.
Ham Kakao, ayrıca kan şekeri seviyelerini dengeleyen önemli miktarda krom ile birlikte güçlü antioksidanlar içerir. Beyne giden kan akışını arttırır, daha fazla zihinsel çeviklik, farkındalık ve odak yaratır.

Tüm bu fiziksel ve duygusal faydalarının yanı sıra Kakao’yu seremoniyel olarak aldığımızda bize ruhani olarak rehberlik eder. Bu kendimize, yaşama ve varoluşa bakış açımıza bir farkındalık getirir. Bizi buluşturur.

Kakao, psiko-aktif bir içeriğe sahip olmadığından, seremoni sırasında beden-dışı deneyim vaat etmez. Ancak bedenlerimizde, derin bir ruhani deneyim yaşarız. Tıpkı yaşamın kendisi gibi…

Detaylar

Tarih:
16 Ekim 2020
Saat:
19:30 - 23:30 EEST
Ücret:
420TL
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
, , ,

Organizatör

Cacao People
Phone
0544 4613285

Mekan

ZOOM
Online İnteraktif Etkinlik + Google Haritalar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir