Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Gölgeler (Tekrar)

9 Eylül 2020 @ 16:30 - 20:30 EEST

420TL
09 Eylül 2020 Çarşamba
Kübra Saatçıoğlu ile Kutsal Kakao Seremonisi
“Gölgeler”
BODRUM
16:30-20:30

 

Her seremoni gibi bu seremoni de kendi kendini doğurdu. Katılanlar, kendi hikayelerinin kesiştiği kısmıyla, biliyorlar bu doğum hikayesini. 
Yaşamın içindeki her zerre gibi, bir şeyin sadece bir nedeni yok. Büyük dizilimin, sonsuz ilişkiler bütününün, mükemmel fiziksel dışa vurumu… 
Tıpkı bizler gibi..

Çarşamba günü akşamüzeri “bahçe”de buluşuyoruz. Her birimiz pek çok çalışma yapıyoruz. Yaşamımızdaki tıkanıklıkları çözmek, taşıdığımız yükleri bırakmak ve potansiyelimize ulaşmak her birimizin yüksek nedeni. Tüm bunları yaparken en önemli araçlardan biri olan Gölgemizi atlayabiliyoruz. Bu seremonide bu alana ineceğiz. Yaşam partnerimizden iş ilişkilerimize, yaşadığımız şehirden dünyayla olan ilişkimize, dışarıda bildiğimiz insanlardan kendimizle olan ilişkimize kadar tüm ilişkilerimizi etkileyen gölgemize…

Hediyelerini yaşamda görmen ise güçlü niyetim.
Kübra 🙏🏾

Banka Hesap Detayları:

Garanti Bankası
KÜBRA SAATÇIOĞLU
TR 79 0006 2001 3310 0006 6820 55
Ziraat Bankası
KÜBRA SAATÇIOĞLU
TR90 0001 0024 4856 6133 4650 02

Kaydını kesinleştirdikten sonra banka dekontunla birlikte, fatura detayların için TC kimlik numaranı bize gönderirsen seviniriz.
🍃
Sonrasında kuracağımız geçici bir WhatsApp grubunda katılımcıları bir araya getirip, seremoni öncesi bilmeniz ve hazırlamanız gereken detaylarını Kübra açıklayacak. Buluşma bilgilerini de o alandan paylaşacağız.
Herkesin faydalanabilmesi açısından, olabilecek soruların ortak alandan cevaplanmasını önemsiyoruz. O zamana kadar daha fazla bilgi almak veya danışmak için bize ulaşabilirsin.
Dila WhatsApp: +90 (544) 461 32 85

Kakao Hakkında

Kakao, Orta ve Güney Amerika’da binlerce yıldır seremoniyel olarak kullanılan güçlü bir bitki tıbbıdır. Bu toprakların eski halkı tarafından Kakao’ya kutsal bir statü verilmiş ve tanrıları ile iletişim kurabildikleri için ona “Tanrıların yiyecekleri” demişlerdir. İnsanoğlunun Kakao meyvesini kullanmasının 5.000-15.000 yıl arasında olduğu düşünülüyor. Ama en eski arkeolojik kalıntı M.Ö. 2.000 yıllarına ait olduğu düşünülen Kakao içiminde kullanılan bir toprak kaptır.

Duygusal ve Manevi Faydaları

Kakao, sağlığı ve psikolojik rahatlamayı destekleyen birçok şaşırtıcı, yaşamı geri kazandıran niteliklere sahiptir. Artık bize hizmet etmeyen duygusal engelleri bırakmamıza, kendimizi ve başkalarını affetmemize yardımcı olan; sıkışıp kaldığımızda ya da gerekli yaşam değişikliklerini yapmaktan korktuğumuzda bize yol gösteren güçlü bir Usta Bitkidir. Aynı zamanda bilinçaltının derinliklerine gömülmüş, sıkışmış duygulara, koşullara, davranış kalıplarına ve bağımlılıklara erişmemizi sağlar.

Fiziksel Faydaları

Kakao, kardiyovasküler sağlığa katkıda bulunan potasyum, fosfor, bakır, demir, çinko ve magnezyum içerir. Kakao, serotonin, dopamin, endorfin ve feniletilamin salınımını tetikleme yeteneğine sahiptir; ki bunların pre-menstrüel ve depresyon semptomlarını yatıştırdığı bilinmektedir. Bilimsel araştırmalar artık çikolatanın duygusal stresi azaltmaya yardımcı olduğunu da doğrulamaktadır.

Aynı zamanda Kakao, mutluluk molekülü anandamid içerir. Motivasyon ve memnuniyet duygusunun oluşumunda rol alan Anandamid, kendimizi iyi hissetmemize yardımcı olduğu için hayat iyileştirici bir özelliğe sahiptir.
Ham Kakao, ayrıca kan şekeri seviyelerini dengeleyen önemli miktarda krom ile birlikte güçlü antioksidanlar içerir. Beyne giden kan akışını arttırır, daha fazla zihinsel çeviklik, farkındalık ve odak yaratır.

Tüm bu fiziksel ve duygusal faydalarının yanı sıra Kakao’yu seremoniyel olarak aldığımızda bize ruhani olarak rehberlik eder. Bu kendimize, yaşama ve varoluşa bakış açımıza bir farkındalık getirir. Bizi buluşturur. Kakao, psiko-aktif bir içeriğe sahip olmadığından, seremoni sırasında beden-dışı deneyim vaat etmez. Ancak bedenlerimizde, derin bir ruhani deneyim yaşarız. Tıpkı yaşamın kendisi gibi…

Detaylar

Tarih:
9 Eylül 2020
Saat:
16:30 - 20:30 EEST
Ücret:
420TL
Etkinlik Kategori:

Organizatör

Kübra Saatçıoğlu
Phone
+90(536) 500 0585
E-mail
cacao@cacaopeople.com
Organizatör sitesini görüntüle

Mekan

BODRUM
Bitez Türkiye + Google Haritalar
Phone
+90(536) 500 0585
Mekan sitesine git

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir