Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Cacaoista Kübra Saatçıoğlu ile KAPANIŞ SEREMONİSİ

6 Aralık 2020 @ 12:30 - 15:30 EEST

260TL

Zoom’da yapılacak seremonilere katılım için, en az 3 gün öncesinden kayıt yapılması gerekiyor.

Kayıt ve detaylar ile ilgili seremoniyi düzenleyen cacaoista ile iletişime geçebilirsiniz.

—–

“Kakao farkındalığı ile geçen bir haftanın sonunda gönülden tekrardan bağlanacağımız ve nicelerine yol açacak bir kapanış seremonisi…

Niyetlerinizi yaşama aktarmak için

Hareketlerinizi, hislerinizi ve zihinlerinizi

bir uyum içinde nasıl kullanacağınızla ilgili rehberlik almanız için alanı tutacağım. Biraz hareket ve çokça derinlik içinde geçecek bu kapanış seremonisinin alanını özellikle gün ışığının bilgeliğinde açmayı diledim. Sahip olduklarımızın daha çok farkında ve daha çok şükür içinde nicelerini beraber üretelim diye…

Bodrum’da çok sevdiğimiz bir mekanda yapmak için niyet ettiğimiz bu seremoni, bu seferlik Bodrum’a sığmadı ve yine evden katılımlı olarak tüm Türkiye’ye yayıldı.

Tüm cacaoistaların da alanda olacağı bu güçlü alanda buluşmak dileğiyle,

Kübra 🙏🏾

🍃🍃🍃

*6 Aralık, Pazar*

*12:30-15:30*

ZOOM ortamında EVİNDEN

Katılım: 260 TL🔆

🔆 Festival için indirimli katılım bedeline, seremoniyel kakao dahil değildir.

🔆Kakao Farkındalık Haftasına özel, 17 Kasım-6 Aralık tarihleri arasında www.cacaopeople.com web sitesi üzerinden yapacağınız kakao ve diğer tüm ürünlerde; sepette %5 indirim uygulanıyor. İndirimden yararlanmak için alışverişinizi tamamlamadan önce, kupon kullan kısmına KAKAOFEST2020 yazmanız yeterli olacaktır.

🔆Seremoniyel Kakao’nuzu daha yüksek gramajda alabileceğiniz gibi, Festival kapsamında düzenlenecek seremonilerde kullanılmak üzere özel hazırlanmış olan Seremoniyel Doz paketlerinden de satın alabilirsiniz.

Bağlantı linki:

https://www.cacaopeople.com/magaza/ham-kakao/festival-icin-seremoniyel-ham-kakao-42gr

 

Kaydını kesinleştirdikten sonra, seremoniyel kakaonu en geç 2 Aralık Çarşamba günü https://www.cacaopeople.com/product-category/ham-kakao linkinden ayrıca alman gerektiğini bir daha hatırlatmak isteriz.

🍃🍃🍃

Sonrasında kuracağımız geçici bir WhatsApp grubunda katılımcıları bir araya getirip, seremoni öncesi bilmeniz ve hazırlamanız gereken detaylarını Kübra açıklayacak. ZOOM buluşma bilgilerini de o alandan göndereceğiz.

Herkesin faydalanabilmesi açısından, olabilecek soruların ortak alandan cevaplanmasını önemsiyoruz. O zamana kadar daha fazla bilgi almak veya danışmak için bize ulaşabilirsin.

*Dila WhatsApp: +90 (544) 461 32 85*

 

*Kakao Hakkında*

Kakao, Orta ve Güney Amerika’da binlerce yıldır seremoniyel olarak kullanılan güçlü bir bitki tıbbıdır. Bu toprakların eski halkı tarafından Kakao’ya kutsal bir statü verilmiş ve tanrıları ile iletişim kurabildikleri için ona “Tanrıların yiyecekleri” demişlerdir. İnsanoğlunun Kakao meyvesini kullanmasının 5.000-15.000 yıl arasında olduğu düşünülüyor. Ama en eski arkeolojik kalıntı M.Ö. 2.000 yıllarına ait olduğu düşünülen Kakao içiminde kullanılan bir toprak kaptır.

*Duygusal ve Manevi Faydaları*

Kakao, sağlığı ve psikolojik rahatlamayı destekleyen birçok şaşırtıcı, yaşamı geri kazandıran niteliklere sahiptir. Artık bize hizmet etmeyen duygusal engelleri bırakmamıza, kendimizi ve başkalarını affetmemize yardımcı olan; sıkışıp kaldığımızda ya da gerekli yaşam değişikliklerini yapmaktan korktuğumuzda bize yol gösteren güçlü bir Usta Bitkidir. Aynı zamanda bilinçaltının derinliklerine gömülmüş, sıkışmış duygulara, koşullara, davranış kalıplarına ve bağımlılıklara erişmemizi sağlar.

*Fiziksel Faydaları*

Kakao, kardiyovasküler sağlığa katkıda bulunan potasyum, fosfor, bakır, demir, çinko ve magnezyum içerir. Kakao, serotonin, dopamin, endorfin ve feniletilamin salınımını tetikleme yeteneğine sahiptir; ki bunların pre-menstrüel ve depresyon semptomlarını yatıştırdığı bilinmektedir. Bilimsel araştırmalar artık çikolatanın duygusal stresi azaltmaya yardımcı olduğunu da doğrulamaktadır.

Aynı zamanda Kakao, mutluluk molekülü anandamid içerir. Motivasyon ve memnuniyet duygusunun oluşumunda rol alan Anandamid, kendimizi iyi hissetmemize yardımcı olduğu için hayat iyileştirici bir özelliğe sahiptir.

Ham Kakao, ayrıca kan şekeri seviyelerini dengeleyen önemli miktarda krom ile birlikte güçlü antioksidanlar içerir. Beyne giden kan akışını arttırır, daha fazla zihinsel çeviklik, farkındalık ve odak yaratır.

Tüm bu fiziksel ve duygusal faydalarının yanı sıra Kakao’yu seremoniyel olarak aldığımızda bize ruhani olarak rehberlik eder. Bu kendimize, yaşama ve varoluşa bakış açımıza bir farkındalık getirir. Bizi buluşturur.

Kakao, psiko-aktif bir içeriğe sahip olmadığından, seremoni sırasında beden-dışı deneyim vaat etmez. Ancak bedenlerimizde, derin bir ruhani deneyim yaşarız. Tıpkı yaşamın kendisi gibi…

Detaylar

Tarih:
6 Aralık 2020
Saat:
12:30 - 15:30 EEST
Ücret:
260TL
Etkinlik Kategori:
,
Etkinlik etiketleri:
, , , , , , ,

Organizatör

Cacao People
Phone
0544 4613285

Mekan

ZOOM
Online İnteraktif Etkinlik + Google Haritalar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir