Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

KUTSAL SES VE KAKAO SEREMONİSİ

28 Temmuz 2022 @ 19:30 - 23:30 EEST

600TL

Cacaoista Kübra Saatçıoğlu ve aynı zamanda sesle şifa terapisti cacaoista Gonca Gürses van Herpen 3 sene sonra yine Bodrum’da beraber bir Ses ve Kakao seremonisinde buluşuyorlar.

Kübra’dan…

Bundan tam 3 sene önce sevgili Gonca ile Bodrum’da farklı akışlarda, her biri Kakao ve Ses odağında üç seremoni alanı açmıştık. Ertesi yıl, kış aylarında bu sefer Gonca beni Hollanda’da ağırladı. Orada da farklı iki mekanda iki Kakao ve Ses Seremonisi gerçekleştirdik.
Son seremoniden sonra Gonca, sesle şifa yolculuğuna Kakao’yu da eklemek istediğine dair güçlü bir çekilim hissetti. Pandemi süresince de bu el verme gerçekleşti.
Şimdi kendisi Hollanda’da son seremoniyi yaptığımız alanda düzenli seremoniler düzenliyor.

Besleyici hikayeler çoğaltıcıdır. O yüzden görselin anlattıklarına geçmeden biraz ortak yolculuğumuzdan bahsetmek istedim. Umarım başınızı ağrıtmadım.

Ve.
Şimdi tekrardan Gonca ile Bodrum’da buluşuyoruz. Bu sefer iki Cacaoista olarak. Bu benim için büyük bir onur, keyif ve mutluluk vesilesi. Onun şifalı sesini, tınısını ve sesle açtığı alandaki bağlantının duruluğunu sizlerle tanıştırmak, tanışmış olanlarla ise bir kere daha buluşturmak beni mutlu eden.

Ve elbette ki Kakao.
Onun birleştirici gücüyle Savra Bodrum’un -festivali gerçekleştirdiğimiz- bahçesindeki Yeni ay Kakao Seremonisine çağrıyı, bu alana ihtiyaç duyan herkesin kalplerine gönderiyorum.

Detaylar ve kayıt için @cacao_people DM’den veya WhatsApp +90 (533) 467 17 46 nolu numaradan yazabilirsiniz.

Üç sene önceki aynı güçlü heyecanla.
Buluşalım…

YENİ AY KUTSAL SES & KAKAO SEREMONİSİ

Gonca Gürses van Herpen &  Kübra Saatçıoğlu

28 TEMMUZ PERŞEMBE

20:30-00:00

Savra Bodrum, Bitez

Seremoni katılım bedeli: 600TL

Kontenjanımız sınırlı.

🍃

Kaydını kesinleştirdikten sonra, kuracağımız geçici bir WhatsApp grubunda katılımcıları bir araya getirip, seremoni öncesi bilmeniz ve hazırlamanız gereken detaylarla birlikte, seremoninin yapılacağı adres ve konum bilgilerini de Kübra ve Gonca açıklayacak.

Herkesin faydalanabilmesi açısından, olabilecek soruların ortak alandan cevaplanmasını önemsiyoruz. O zamana kadar daha fazla bilgi almak veya danışmak için bana ulaşabilirsin.

*Dila WhatsApp: +90 (533) 467 17 46

🍃

BU SEREMONİ HAKKINDA…
Sesin şifalı titreşimleri ve ham kakao ile içimize doğru derin bir yolculuğa çıkacağız.

Güney Amerika’da binlerce yıldır seremonilerde kullanılan ve kutsal kabul edilen ham Kakao’nun desteği ile iç rehberliğimizle kolaylıkla bağlantıya geçerken; sesin dalgalarında daha da derinlere bir yolculuk için alan açılacaktır.

Seremoni sırasında üzerimizde taşıdığımız yüklerimizden arınıp; olumsuz veya bize hizmet etmeyen duygu, düşünce ve fiziki ağırlıklardan kurtulabiliriz. Sesin büyülü alanında hücresel düzeyde bir şifa alırken, Kakao da özellikle kalp bölgesindeki blokajlar üzerinde çalışarak bize sevgi ve şükran duygularını, ilahiyatın sonsuzluğunda yaşama alanı açar.

🍃

KAKAO HAKKINDA

Kakao, Orta ve Güney Amerika’da binlerce yıldır seremoniyel olarak kullanılan güçlü bir bitki tıbbıdır. Bu toprakların eski halkı tarafından Kakao’ya kutsal bir statü verilmiş ve tanrıları ile iletişim kurabildikleri için ona “Tanrıların yiyecekleri” demişlerdir. İnsanoğlunun Kakao meyvesini kullanmasının 5.000-15.000 yıl arasında olduğu düşünülüyor. Ama en eski arkeolojik kalıntı M.Ö. 2.000 yıllarına ait olduğu düşünülen Kakao içiminde kullanılan bir toprak kaptır.

🍃

DUYGUSAL VE MANEVİ FAYDALARI HAKKINDA

Kakao, sağlığı ve psikolojik rahatlamayı destekleyen birçok şaşırtıcı, yaşamı geri kazandıran niteliklere sahiptir. Artık bize hizmet etmeyen duygusal engelleri bırakmamıza, kendimizi ve başkalarını affetmemize yardımcı olan; sıkışıp kaldığımızda ya da gerekli yaşam değişikliklerini yapmaktan korktuğumuzda bize yol gösteren güçlü bir Usta Bitkidir. Aynı zamanda bilinçaltının derinliklerine gömülmüş, sıkışmış duygulara, koşullara, davranış kalıplarına ve bağımlılıklara erişmemizi sağlar.

🍃

FİZİKSEL FAYDALARI HAKKINDA

Kakao, kardiyovasküler sağlığa katkıda bulunan potasyum, fosfor, bakır, demir, çinko ve magnezyum içerir. Kakao, serotonin, dopamin, endorfin ve feniletilamin salınımını tetikleme yeteneğine sahiptir; ki bunların pre-menstrüel ve depresyon semptomlarını yatıştırdığı bilinmektedir. Bilimsel araştırmalar artık çikolatanın duygusal stresi azaltmaya yardımcı olduğunu da doğrulamaktadır.

Aynı zamanda Kakao, mutluluk molekülü anandamid içerir. Motivasyon ve memnuniyet duygusunun oluşumunda rol alan Anandamid, kendimizi iyi hissetmemize yardımcı olduğu için hayat iyileştirici bir özelliğe sahiptir.

Ham Kakao, ayrıca kan şekeri seviyelerini dengeleyen önemli miktarda krom ile birlikte güçlü antioksidanlar içerir. Beyne giden kan akışını arttırır, daha fazla zihinsel çeviklik, farkındalık ve odak yaratır.

Tüm bu fiziksel ve duygusal faydalarının yanı sıra Kakao’yu seremonyal olarak aldığımızda bize ruhani olarak rehberlik eder. Bu kendimize, yaşama ve varoluşa bakış açımıza bir farkındalık getirir. Bizi buluşturur.

Kakao, psiko-aktif bir içeriğe sahip olmadığından, seremoni sırasında beden-dışı deneyim vaat etmez. Ancak bedenlerimizde, derin bir ruhani deneyim yaşarız. Tıpkı yaşamın kendisi gibi…

Detaylar

Tarih:
28 Temmuz 2022
Saat:
19:30 - 23:30 EEST
Ücret:
600TL
Etkinlik Kategori:

Organizatör

Cacao People
Phone
0544 4613285