Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Kübra Saatçıoğlu ile KAKAO SEREMONİSİ

29 Haziran 2022 @ 18:00 - 22:00 EEST

500TL

“Her bir seremoni kendine özel ve her biri bir diğerine bağlı. Buna şahitlik edip alanını tutmak ise büyük bir onur. 

Geçtiğimiz seremoni, ilişkiler, kaynaklar ve denge arayışı üzerineydi. Anın içinden baktığımda hala daha benzer bir devinim içinde olduğumuzu söylemek mümkün. Bu bir şeyin etrafında sürekli dönmek değil de, daha çok bir konunun üzerinden büyümek veya yükselmek olarak tanımlayabileceğimiz bir hal.

Bu Kakao Seremonisinde de alan bu niyetler etrafında açılıyor. Yaşamında olanlar/olmayanlar üzerinden, gördüğün/göremediğin rehberlikleri daha anlaşılır kılacak bir yolculuğa, Kakao’nun birleştirici ve yumuşak varlığını ile birlikte çıkacağız.
Alanda buluşalım.”
Kübra

🍃🍃🍃
Cacaoista Kübra Saatçıoğlu ile Kutsal Kakao Seremonisi
29 HAZİRAN, ÇARŞAMBA
18:00-22:00
Savra Bodrum, Bitez
Seremoni katılım bedeli: 500TL 
Kontenjanımız sınırlı.
🍃
Kaydını kesinleştirdikten sonra, kuracağımız geçici bir WhatsApp grubunda katılımcıları bir araya getirip, seremoni öncesi bilmeniz ve hazırlamanız gereken detaylarla birlikte, seremoninin yapılacağı adres ve konum bilgilerini de Kübra açıklayacak.
Herkesin faydalanabilmesi açısından, olabilecek soruların ortak alandan cevaplanmasını önemsiyoruz. O zamana kadar daha fazla bilgi almak veya danışmak için bana ulaşabilirsin.
*Dila WhatsApp: +90 (533) 467 17 46

Kakao Hakkında
Kakao, Orta ve Güney Amerika’da binlerce yıldır seremoniyel olarak kullanılan güçlü bir bitki tıbbıdır. Bu toprakların eski halkı tarafından Kakao’ya kutsal bir statü verilmiş ve tanrıları ile iletişim kurabildikleri için ona “Tanrıların yiyecekleri” demişlerdir. İnsanoğlunun Kakao meyvesini kullanmasının 5.000-15.000 yıl arasında olduğu düşünülüyor. Ama en eski arkeolojik kalıntı M.Ö. 2.000 yıllarına ait olduğu düşünülen Kakao içiminde kullanılan bir toprak kaptır.

Duygusal ve Manevi Faydaları
Kakao, sağlığı ve psikolojik rahatlamayı destekleyen birçok şaşırtıcı, yaşamı geri kazandıran niteliklere sahiptir. Artık bize hizmet etmeyen duygusal engelleri bırakmamıza, kendimizi ve başkalarını affetmemize yardımcı olan; sıkışıp kaldığımızda ya da gerekli yaşam değişikliklerini yapmaktan korktuğumuzda bize yol gösteren güçlü bir Usta Bitkidir. Aynı zamanda bilinçaltının derinliklerine gömülmüş, sıkışmış duygulara, koşullara, davranış kalıplarına ve bağımlılıklara erişmemizi sağlar.

Fiziksel Faydaları
Kakao, kardiyovasküler sağlığa katkıda bulunan potasyum, fosfor, bakır, demir, çinko ve magnezyum içerir. Kakao, serotonin, dopamin, endorfin ve feniletilamin salınımını tetikleme yeteneğine sahiptir; ki bunların pre-menstrüel ve depresyon semptomlarını yatıştırdığı bilinmektedir. Bilimsel araştırmalar artık çikolatanın duygusal stresi azaltmaya yardımcı olduğunu da doğrulamaktadır.

Aynı zamanda Kakao, mutluluk molekülü anandamid içerir. Motivasyon ve memnuniyet duygusunun oluşumunda rol alan Anandamid, kendimizi iyi hissetmemize yardımcı olduğu için hayat iyileştirici bir özelliğe sahiptir.
Ham Kakao, ayrıca kan şekeri seviyelerini dengeleyen önemli miktarda krom ile birlikte güçlü antioksidanlar içerir. Beyne giden kan akışını arttırır, daha fazla zihinsel çeviklik, farkındalık ve odak yaratır.

Tüm bu fiziksel ve duygusal faydalarının yanı sıra Kakao’yu seremonyal olarak aldığımızda bize ruhani olarak rehberlik eder. Bu kendimize, yaşama ve varoluşa bakış açımıza bir farkındalık getirir. Bizi buluşturur.

Kakao, psiko-aktif bir içeriğe sahip olmadığından, seremoni sırasında beden-dışı deneyim vaat etmez. Ancak bedenlerimizde, derin bir ruhani deneyim yaşarız. Tıpkı yaşamın kendisi gibi…

Detaylar

Tarih:
29 Haziran 2022
Saat:
18:00 - 22:00 EEST
Ücret:
500TL
Etkinlik Kategori:
Website:
https://www.cacaopeople.com/magaza/kakao-seremonisi/kakaoseremonisi-29haziran

Mekan

BODRUM
Bitez Türkiye + Google Haritalar
Phone
+90(536) 500 0585
Mekan sitesine git