Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Cacaoista Kübra Saatçıoğlu ile Zoom’da Kutsal Kakao Seremonisi

24 Haziran 2021 @ 19:00 - 23:00 EEST

“Kakao seremonilerinin en güçlü destekleyicisi büyükanne ay bu sefer tamamlayıcı enerjisi ve şefkatli ışığıyla bize göremediklerimiz konusunda alan açarken, Kakao’nun bilge rehberliği ile yol alacağız.

Artık buluşma zamanı geldiyse senin için…

Bekliyorum.”

Kübra 🙏🏾

🍃🍃🍃

*24 HAZİRAN, PERŞEMBE*

*19:00-23:30*

ZOOM

ÖNEMLİ: Seremoniyel Kakao’yu *www.cacaopeople.com* adresinden ayrıca satın alacağından, kargo süresini hesaplayarak siparişi verirsen Kakao seremoni öncesi  sana ulaşacaktır.

ÖNEMLİ: Henüz seremoniyel kakaosunu temin etmemiş olan kişiler için kayıtlarımızı *21 Haziran pazartesi saat 14:00’te kapatacağız*. Siteden daha önceden Seremoniyel Kakaosunu almış olan kişiler için kayıtlar 23 Haziran Çarşamba saat 12:00’ye kadar açık olacak.*

🍃

Kaydını kesinleştirdikten sonra, kuracağımız geçici bir WhatsApp grubunda katılımcıları bir araya getirip, seremoni öncesi bilmeniz ve hazırlamanız gereken detaylarını Kübra açıklayacak. ZOOM buluşma bilgilerini de o alandan göndereceğiz.

Herkesin faydalanabilmesi açısından, olabilecek soruların ortak alandan cevaplanmasını önemsiyoruz. O zamana kadar daha fazla bilgi almak veya danışmak için bana ulaşabilirsin.

*Dila WhatsApp: +90 (544) 461 32 85

*Kakao Hakkında*

Kakao, Orta ve Güney Amerika’da binlerce yıldır seremoniyel olarak kullanılan güçlü bir bitki tıbbıdır. Bu toprakların eski halkı tarafından Kakao’ya kutsal bir statü verilmiş ve tanrıları ile iletişim kurabildikleri için ona “Tanrıların yiyecekleri” demişlerdir. İnsanoğlunun Kakao meyvesini kullanmasının 5.000-15.000 yıl arasında olduğu düşünülüyor. Ama en eski arkeolojik kalıntı M.Ö. 2.000 yıllarına ait olduğu düşünülen Kakao içiminde kullanılan bir toprak kaptır.

*Duygusal ve Manevi Faydaları*

Kakao, sağlığı ve psikolojik rahatlamayı destekleyen birçok şaşırtıcı, yaşamı geri kazandıran niteliklere sahiptir. Artık bize hizmet etmeyen duygusal engelleri bırakmamıza, kendimizi ve başkalarını affetmemize yardımcı olan; sıkışıp kaldığımızda ya da gerekli yaşam değişikliklerini yapmaktan korktuğumuzda bize yol gösteren güçlü bir Usta Bitkidir. Aynı zamanda bilinçaltının derinliklerine gömülmüş, sıkışmış duygulara, koşullara, davranış kalıplarına ve bağımlılıklara erişmemizi sağlar.

*Fiziksel Faydaları*

Kakao, kardiyovasküler sağlığa katkıda bulunan potasyum, fosfor, bakır, demir, çinko ve magnezyum içerir. Kakao, serotonin, dopamin, endorfin ve feniletilamin salınımını tetikleme yeteneğine sahiptir; ki bunların pre-menstrüel ve depresyon semptomlarını yatıştırdığı bilinmektedir. Bilimsel araştırmalar artık çikolatanın duygusal stresi azaltmaya yardımcı olduğunu da doğrulamaktadır.

Aynı zamanda Kakao, mutluluk molekülü anandamid içerir. Motivasyon ve memnuniyet duygusunun oluşumunda rol alan Anandamid, kendimizi iyi hissetmemize yardımcı olduğu için hayat iyileştirici bir özelliğe sahiptir.

Ham Kakao, ayrıca kan şekeri seviyelerini dengeleyen önemli miktarda krom ile birlikte güçlü antioksidanlar içerir. Beyne giden kan akışını arttırır, daha fazla zihinsel çeviklik, farkındalık ve odak yaratır.

Tüm bu fiziksel ve duygusal faydalarının yanı sıra Kakao’yu seremoniyel olarak aldığımızda bize ruhani olarak rehberlik eder. Bu kendimize, yaşama ve varoluşa bakış açımıza bir farkındalık getirir. Bizi buluşturur.

Kakao, psiko-aktif bir içeriğe sahip olmadığından, seremoni sırasında beden-dışı deneyim vaat etmez. Ancak bedenlerimizde, derin bir ruhani deneyim yaşarız. Tıpkı yaşamın kendisi gibi…

Detaylar

Tarih:
24 Haziran 2021
Saat:
19:00 - 23:00 EEST
Etkinlik Kategori:

Organizatör

Cacao People
Phone
0544 4613285

Mekan

ZOOM
Online İnteraktif Etkinlik + Google Haritalar