Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

“AŞK YOLUNDA” KUTSAL KAKAO SEREMONİSİ

14 Şubat 2021 @ 14:00 - 18:00 EEST

350TL

“Yaşamın dokusu, kumaşı, rengi, konusu, dili aşk…
14 Şubat ise bir klişeden veya çıkış hikayesinden özgürleşmiş, bir buçuk asırdır kutlanan bir gün. Ve biz, sevginin kutlana geldiği bu günün döngüsel enerjisini bir kapı olarak kullanacağız. Sevdiğinle el ele, yan yana gireceğin bu Kakao Seremonisinde alanınızı tutmak benim için büyük bir onur. İster sıkıntılar yaşadığın eşin olsun, ister taptaze başlamış veya ahenkle yıllanmış bir ilişkin ya da en yakın sohbet arkadaşın/dostun; birbirinizin aynalarında kendinizi keşfedeceğiniz ve beraber aşkın anlamlarına açılacağınız bu Şamanik yolculukta size rehberlik edeceğim.

2021 ile ilgili yol haritası niteliği de taşıyan bu seremoni ile ilgili çağrıyı içinde duyuyorsan, partnerinle de paylaş. Aynı veya farklı,

coşku, merak, bilinmezlik, beklenti veya beklentisizlik içinde; sadece beraber bir yolculuğa çıkma heyecanıyla alanda birlikte olalım”

Kübra 🙏🏾

🍃🍃🍃

*14 ŞUBAT, Pazar*

*14:00-16:00*

ZOOM ortamında EVİNDEN

Kayıt için Dila WhatsApp: +90 (544) 461 32 85

🍃

Kaydını kesinleştirdikten sonra, seremoniyel kakaonu ve kakao kupanı postalayacağımız kargo adresini paylaşmanı isteyeceğiz. Fatura detayların için TC kimlik numaranı eklemeyi unutmazsan seviniriz.

*Kayıtlarımızı 9 Ocak Salı saat 14:00’e kapatacağız.* Kayıt yaptıran kişilere kakaolarını hemen göndereceğiz. Dolayısıyla, ne kadar erken kayıt yaptırırsan kakaonun sana ulaşması o kadar kolaylıkla olur.

Sonrasında kuracağımız geçici bir WhatsApp grubunda katılımcıları bir araya getirip, seremoni öncesi bilmeniz ve hazırlamanız gereken detaylarını Kübra açıklayacak. ZOOM buluşma bilgilerini de o alandan göndereceğiz.

Herkesin faydalanabilmesi açısından, olabilecek soruların ortak alandan cevaplanmasını önemsiyoruz. O zamana kadar daha fazla bilgi almak veya danışmak için bize ulaşabilirsin.

*

*Kakao Hakkında*

Kakao, Orta ve Güney Amerika’da binlerce yıldır seremoniyel olarak kullanılan güçlü bir bitki tıbbıdır. Bu toprakların eski halkı tarafından Kakao’ya kutsal bir statü verilmiş ve tanrıları ile iletişim kurabildikleri için ona “Tanrıların yiyecekleri” demişlerdir. İnsanoğlunun Kakao meyvesini kullanmasının 5.000-15.000 yıl arasında olduğu düşünülüyor. Ama en eski arkeolojik kalıntı M.Ö. 2.000 yıllarına ait olduğu düşünülen Kakao içiminde kullanılan bir toprak kaptır.

*Duygusal ve Manevi Faydaları*

Kakao, sağlığı ve psikolojik rahatlamayı destekleyen birçok şaşırtıcı, yaşamı geri kazandıran niteliklere sahiptir. Artık bize hizmet etmeyen duygusal engelleri bırakmamıza, kendimizi ve başkalarını affetmemize yardımcı olan; sıkışıp kaldığımızda ya da gerekli yaşam değişikliklerini yapmaktan korktuğumuzda bize yol gösteren güçlü bir Usta Bitkidir. Aynı zamanda bilinçaltının derinliklerine gömülmüş, sıkışmış duygulara, koşullara, davranış kalıplarına ve bağımlılıklara erişmemizi sağlar.

*Fiziksel Faydaları*

Kakao, kardiyovasküler sağlığa katkıda bulunan potasyum, fosfor, bakır, demir, çinko ve magnezyum içerir. Kakao, serotonin, dopamin, endorfin ve feniletilamin salınımını tetikleme yeteneğine sahiptir; ki bunların pre-menstrüel ve depresyon semptomlarını yatıştırdığı bilinmektedir. Bilimsel araştırmalar artık çikolatanın duygusal stresi azaltmaya yardımcı olduğunu da doğrulamaktadır.

Aynı zamanda Kakao, mutluluk molekülü anandamid içerir. Motivasyon ve memnuniyet duygusunun oluşumunda rol alan Anandamid, kendimizi iyi hissetmemize yardımcı olduğu için hayat iyileştirici bir özelliğe sahiptir.

Ham Kakao, ayrıca kan şekeri seviyelerini dengeleyen önemli miktarda krom ile birlikte güçlü antioksidanlar içerir. Beyne giden kan akışını arttırır, daha fazla zihinsel çeviklik, farkındalık ve odak yaratır.

Tüm bu fiziksel ve duygusal faydalarının yanı sıra Kakao’yu seremoniyel olarak aldığımızda bize ruhani olarak rehberlik eder. Bu kendimize, yaşama ve varoluşa bakış açımıza bir farkındalık getirir. Bizi buluşturur.

Kakao, psiko-aktif bir içeriğe sahip olmadığından, seremoni sırasında beden-dışı deneyim vaat etmez. Ancak bedenlerimizde, derin bir ruhani deneyim yaşarız. Tıpkı yaşamın kendisi gibi…

Detaylar

Tarih:
14 Şubat 2021
Saat:
14:00 - 18:00 EEST
Ücret:
350TL

Organizatör

Cacao People
Phone
0544 4613285

Mekan

ZOOM
Online İnteraktif Etkinlik + Google Haritalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir