Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Ankara Kakao Seremonisi

24 Temmuz 2022 @ 18:00 - 22:00 EEST

600TL

“Bu sürpriz seremoni benden çok bu seremoniyi bilerek veya bilmeyerek talep eden bu çemberin yaratımıdır. Bu yaratımın hikayesi ise her birinizin içinde. Lütfen o hikayeyi de seremoniye getir. Çünkü o, çıkacağımız yolculuktan veya niyetinden çok da uzak değil.

Evet, buluşuyoruz.
Bu sefer, yaşamın içinde kendimizi ifade ettiklerimiz ve edemediklerimiz üzerinden, niyetlerimizle ilgili rehberlik almak için Kakao’nun şefkatli rehberliğine açacağız kendimizi.

Kendi yaralarımızla yüzleşip, yolculuktaki diğer rehberlerimizle her bir niyetimizinin manasının kalbimizde açılmasına şahitlik edeceğiz.

Kakao’nun birleştirici ve yumuşak varlığı bize ilerleme haritamızda kendi iç sesimize kulak vermeyi, o sesi tanımayı ve yaşamlarımızda kullanmayı göstersin dilerim.
Alanda buluşalım.”

Kübra

🍃🍃🍃

*Cacaoista Kübra Saatçıoğlu ile Kutsal Kakao Seremonisi*

*24 TEMMUZ PAZAR*

*18:00-22:00*

Yoga La Yoga, Kavaklıdere

Kaydını kesinleştirdikten sonra, kuracağımız geçici bir WhatsApp grubunda katılımcıları bir araya getirip, seremoni öncesi bilmeniz ve hazırlamanız gereken detaylarla birlikte, seremoninin yapılacağı adres ve konum bilgilerini de Kübra açıklayacak.

Herkesin faydalanabilmesi açısından, olabilecek soruların ortak alandan cevaplanmasını önemsiyoruz. O zamana kadar daha fazla bilgi almak veya danışmak için bana ulaşabilirsin.

*Dila WhatsApp: +90 (533) 467 17 46

*Kakao Hakkında*

Kakao, Orta ve Güney Amerika’da binlerce yıldır seremoniyel olarak kullanılan güçlü bir bitki tıbbıdır. Bu toprakların eski halkı tarafından Kakao’ya kutsal bir statü verilmiş ve tanrıları ile iletişim kurabildikleri için ona “Tanrıların yiyecekleri” demişlerdir. İnsanoğlunun Kakao meyvesini kullanmasının 5.000-15.000 yıl arasında olduğu düşünülüyor. Ama en eski arkeolojik kalıntı M.Ö. 2.000 yıllarına ait olduğu düşünülen Kakao içiminde kullanılan bir toprak kaptır.

*Duygusal ve Manevi Faydaları*

Kakao, sağlığı ve psikolojik rahatlamayı destekleyen birçok şaşırtıcı, yaşamı geri kazandıran niteliklere sahiptir. Artık bize hizmet etmeyen duygusal engelleri bırakmamıza, kendimizi ve başkalarını affetmemize yardımcı olan; sıkışıp kaldığımızda ya da gerekli yaşam değişikliklerini yapmaktan korktuğumuzda bize yol gösteren güçlü bir Usta Bitkidir. Aynı zamanda bilinçaltının derinliklerine gömülmüş, sıkışmış duygulara, koşullara, davranış kalıplarına ve bağımlılıklara erişmemizi sağlar.

*Fiziksel Faydaları*

Kakao, kardiyovasküler sağlığa katkıda bulunan potasyum, fosfor, bakır, demir, çinko ve magnezyum içerir. Kakao, serotonin, dopamin, endorfin ve feniletilamin salınımını tetikleme yeteneğine sahiptir; ki bunların pre-menstrüel ve depresyon semptomlarını yatıştırdığı bilinmektedir. Bilimsel araştırmalar artık çikolatanın duygusal stresi azaltmaya yardımcı olduğunu da doğrulamaktadır.

Aynı zamanda Kakao, mutluluk molekülü anandamid içerir. Motivasyon ve memnuniyet duygusunun oluşumunda rol alan Anandamid, kendimizi iyi hissetmemize yardımcı olduğu için hayat iyileştirici bir özelliğe sahiptir.

Ham Kakao, ayrıca kan şekeri seviyelerini dengeleyen önemli miktarda krom ile birlikte güçlü antioksidanlar içerir. Beyne giden kan akışını arttırır, daha fazla zihinsel çeviklik, farkındalık ve odak yaratır.

Tüm bu fiziksel ve duygusal faydalarının yanı sıra Kakao’yu seremonyal olarak aldığımızda bize ruhani olarak rehberlik eder. Bu kendimize, yaşama ve varoluşa bakış açımıza bir farkındalık getirir. Bizi buluşturur.

Kakao, psiko-aktif bir içeriğe sahip olmadığından, seremoni sırasında beden-dışı deneyim vaat etmez. Ancak bedenlerimizde, derin bir ruhani deneyim yaşarız. Tıpkı yaşamın kendisi gibi…

Detaylar

Tarih:
24 Temmuz 2022
Saat:
18:00 - 22:00 EEST
Ücret:
600TL
Etkinlik Kategori:

Organizatör

Cacao People
Phone
0544 4613285

Mekan

Yoga La Yoga
Cinnah Cad.
Ankara,
+ Google Haritalar