Gösterilen sonuç sayısı: 8

Ayahuasca Yolculuğu- 3.baskı

120,00
Yaşam bir rüya iken, yola çıkış nedeni neden bir rüya olmasın? Gerçek bir yolculuk hikayesi bu kitap… Rüyalarını ve bazı işaretleri takip edip -ani bir kararla- çocuklarını ve eşini arkasında bırakarak iki haftalığına Amazonlara giden bir kadının sıra dışı deneyimleri, bu kitapla okuyucuyla buluşuyor. Bu yolculuk deneyimi sıra dışı olsa da aslında kimsenin içindeki düşün, arayışın, tutkunun ve hayatındaki kayıp parçaların peşine düşmesinin olanaksız olmadığını anlatan bir anahtar... Kendisini, hiç bilmediği topraklarda yeniden keşfederken aslında zamanın ve mekanın ötesinde nice anlamlar bulunduğunu algılayan yolcu, çoğunluğun gündelik hayatını yansılarcasına, bazen sıradan, bazen sıra dışı, bazen cesur, bazen ürkek, bazen aşık, bazen anne... Birçok defa kendi ölümüyle ve tekrar doğumuyla yüzleşen yazarın bu bireysel yolculuk hikayesiyle, Şamanizmin ana taşları üzerinden Ayahuasca bilgeliğinin gerçeküstü dünyasına girecek ve belki de kendi yolculuğunuzun ilk adımlarını atacaksınız. Çocukluğundan beri devam eden kendini ve dünyayı anlama çabasını, yoluna çıkan ustalarıyla derinleştiren Kübra Saatçıoğlu, izlediği Şamanik yolda kendi üzerindeki keşiflerine devam ederken bireysel ve grup çalışmaları düzenlemektedir.

Çekirdek Memeli Kakao Kupası

260,00
Ana tanrıça figüründen ilhamla toprak annenin kızı kakaonun bereketli ve şifalı çekirdekleri %100 el yapımı bu seramik kupa üzerinde elle şekillendirildi.  Kakao içimi için özel tasarlanan bu kupayıi kahve içimi için veya tütsülük olarak da kullanabilirsiniz.
Tamamen el yapımı olduğundan form ve renk farklılıkları içerebilir. Aynı çizgiye ait  her bir kupa, kendine özeldir.
 

İçimdeki Rehber Hayvan

120,00
İÇİMDEKİ REHBER HAYVAN ŞAMANİK UYGULAMADA HAYVAN ARKETİPLERİYLE ÇALIŞMA KÜBRA SAATÇIOĞLU “Bir pratiğin, bir cevabın, bir yolun, bir insanın, bir hareketin, bir ortamın, bir kıyafetin, bir sözün doğruluğu senin gerçekliğini oluşturur. Kendi gerçeğini yaşamak için, kendine doğru olman, kendine doğru yürümen gerekir. Bu uyum, bir danstır. Çünkü ortam, kişiler, zaman ve sen sürekli deviniyor, dönüşüyor ve değişiyorsun. Bu gerçeğin altında, doğru kelimesinin bizim sözlük anlamını tam anlamıyla taşıdığını birdenbire fark edebiliriz. İki nokta arasında bizim için en uyumlu ve en zahmetsiz yol haritası çıkar. Kendimize, gerçeğimize, dürüst ve elle tutulabilir gerçeklikte bir yolculuk başlar. Kendimizden kendimize. Bu yolculuk için bir ruh hayvanı, çok güçlü ve etkin bir rehber olabilir. Rehberliği kabul etmek ve etmemek ise kişisel bir tercih...”   Bu kitap, yazarın uzun bir süredir kendi üzerinde yaptığı çalışmalarla derinleşen; bireysel sağaltım ve grup inziva çalışmalarındaki deneyimlerle zenginleşen, içeriği yoğun, açılımı yüksek bir yolculuk. Temel olarak hayvanlarla nasıl çalışabileceğinize, ruh hayvanının ne olduğuna, türlerine, güç hayvanı ve rehber hayvanın ayırımına, hayvan arketiplerinizden yaşamınızın içinde veya bazı sıkıntılarınızda nasıl rehberlik alabileceğinize, bunları nasıl yorumlayacağınıza; farklı yöntemler üzerinden ve en önemlisi size özel mesajlarını okuyabileceğinize dair bir alan açıyor. Rüyada çalışmak, işaretleri okumak, hayvanı dans etmek ve Şamanik yolculuklar gibi rehber hayvanınızla beraber yürüyeceğiniz araçları öğrenebileceğiniz bir okuma yolculuğuna çıkartıyor. Görmezden gelmeye veya bastırmaya eğilimli olduğumuz ruhumuzun gölge yönlerini bize göstermek için üzerimizde çalışan, kendimize bakmamız konusunda bizi cesaretlendiren ve tüm yaşam hediyelerimizi onurlandırarak yaşamımızda alan yaratmamız konusunda, ruhumuzun aynasının o sır kaplı tarafını keşfe çıkartan bir yola... -- Çocukluğundan beri devam eden kendini ve varoluşu anlama çabasını, yoluna çıkan ustalarıyla derinleştiren Kübra Saatçıoğlu, izlediği Şamanik yolda kendi üzerindeki keşiflerine devam ederken grup ve bireysel çalışmalar düzenlemektedir.

Kakao Kupası – mavi

350,00
%100 el yapımı, seramik kupa
Seremoniyel Kakao'nuzun ölçüsüne göre hazırlanmış, geleneksel tornada birer bir elde şekillendirilerek sırla kaplanan bu kupaları, kakao pudding veya diğer içecekler için de kullanabilirsiniz. Bulaşık makinasında da yıkanabilir ve üst üste geçiyor olması da günlük kullanım kolaylığı sağlar. 
Tamamen el yapımı olduğundan form ve renk farklılıkları içerebilir. Aynı çizgiye ait  her bir kupa, kendine özeldir.

Mini Kakao Kupası – mavi (tek)

200,00
%100 el yapımı, seramik kupa
Geleneksel tornada birer bir elde şekillendirilerek sırla kaplanan bu kupaları, kakao, türk kahvesi, çerezlik ve ya tütsülük olarak da kullanabilirsiniz. Bulaşık makinasında da yıkanabilir ve üst üste geçiyor olması da günlük kullanım kolaylığı sağlar. 
Tamamen el yapımı olduğundan form ve renk farklılıkları içerebilir. Aynı çizgiye ait  her bir kupa, kendine özeldir.
 

Molinilio

1.200,00
Molinillo Latin Amerika’da, sıcak kakao, çikolata ve champurrado gibi içeceklerin hazırlanmasında kullanılan geleneksel ahşap bir karıştırıcıdır. Pişirim sırasında, iki elin avuç içinde döndürmek suretiyle köpük oluşmasını sağlar.  Üretimi sırasında izlenen geleneksel torna işlemi sırasında, ağacın içinde bırakılan hareketli yüzükler ve yakma yöntemiyle yapılan renklendirmeleriyle göze çarpar. Tarifler bölümüne göz atmayı unutmayın. 
 
Tamamen el yapımı olduğu için, aşağıda belirtilen ebatlar +/- 2cm farklılık gösterebilir. 

Seremonyal Ham Kakao (100gr)

540,00
Açıklama: Ham kakao, fiziksel sağlığı ve psikolojik rahatlamayı destekleyen bir ‘süper gıda’dır. Seremoniyel Kakao, sürece dahil olan tüm unsurların onurlandırıldığı bir ham kakaodur. Üretiminde takip edilen geleneksel yöntemlerde ısıl işlem kullanılmamasından dolayı, içeriğindeki zengin besin değerlerini muhafaza eder. Ayrıca tarımından ticaretine, adil çalışma ve kazanç yapısı güdüldüğünden, sadece fiziksel değil ruhsal boyutlarda da en yüksek seviyede deneyimlenir. Uyarı: Sitemizin Kakao Seremonisi sekmesinden hazırlanış detayları ve günlük kullanım seçeneklerini gözden geçirebilirsiniz. Ayrıca sıkça sorulan sorular ve sağlık uyarıları bölümünü mutlaka okuyunuz. Gerekirse kullanmadan önce doktorunuza danışınız.