CACAOISTALAR

Merve Alpay

Küçücük bir çocukken çiçeklere, simlere, evdeki tüllerle dans etmeye olan merakı onu bir bale okulunun kapısına götürdü. Genetik faktörlü bir kemik rahatsızlığı, dans yaşamını bir şifa yolculuğuna evriltene kadar da dans etti ve minik öğrencilerine dans öğretti.

O yıllarda başladığı yogayı geliştirmesi, pilates ve Gyrotonic ile tanışması ve yaşadığı semte bir stüdyo açarak hareket ile iyileşmenin mümkün olduğunu yayma isteği ona yeni dünyasının kapılarını açtı.

Çalışmaktan keyif aldığı hamilelerinin o inanılmaz anlarında yanında olabilmek ve annenin,bebeğin, ailenin doğumunu onurlandırmak için doulalık eğitimi aldı.

Kayıt tutan dokularını ve beden-ruh-zihin mükemmel bütünlüğünü hissetmesi, myofascial release konusunda derinleşmesini sağladı. Doğal hareketi destekleyen, yine dans ediyormuş gibi özgür hissettiren Gyrotonic metodunda ilerleyerek sistemin eğitmen eğitimcisi oldu.

Toprağın, hareketin, döngünün, yaratımın çağrısı her seferinde daha da güçlenerek onu şamanik çalışmalara, toprak annenin güzel kızı kakaonun şefkatli kollarına ve en yeni olarak da yaşam çemberi çalışmasına çekti.

Şimdi, niyetlerini ve hayallerini kalbinden süzmenin, kendi geleceğine ışık tutabilmek için artık hizmet etmeyeni geride bırakabilmenin, kendi sesini bulmanın, ruhsal uyanışın ve çıplak ayaklarıyla hissederek yolda yürümenin çağrısını duyanları , kakaonun rehberliğinde yepyeni bir yolculuğa davet ediyor.

 

İletişim