CACAOISTALAR

Gonca Gürses Van Herpen

İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Bölümü mezunu soprano Gonca, kendini bilme yolunda 2002’den beri katıldığı kişisel gelişim eğitimlerinden edindiği farklı iyileştirme tekniklerini kullanmakta; Sesle Şifa, Taşlar ile Şifa, Reiki, Kundalini Reiki, Ra-Sheeba, Kwan Yin, Gümüş Mor Alev, Munay-Ki, Şamanik Şifa, Shamballa Çok Boyutlu Enerji, Rahim İnisiyesi, Fatma’nın eli, Kakao bitki rehberliği, vs.

2006 yılında, Colorado’da “Sesle Şifa” üzerine Jonathan Goldman, Laraaji, Sarah Benson, Gregg Braden, Lama Tashi ile çalıştı. Buradan aldığı sertifikayla Türkiye’de bu alanda çalışmalar yapan ilk Türk Sesle Şifa Terapisti oldu.

Kakao ile ilk kez 2019’da sabah meditasyonunda aldığı davet üzerine Hollanda’da katıldığı kakao seremonisinde buluştu ve onun şefkatli ve yumuşak enerjisinden büyülendi. Daha sonra dostu Kübra ile Türkiye ve Hollanda’da Ses ve Kakao Seremonileri düzenledi. 2021 de Kübra ile cacaoista eğitimini tamamladı.

Hayatı boyunca edindiklerini bir araya getirerek kendi tekniğini oluşturan Gonca, Kutsal Ses ve Kakao’nun birlikteliğinin yarattığı tınıyı, dönüşümü herkesin tatması ve içlerindeki muazzam ışığı, güzelliği, gücü, özü ile buluşmalarına şahit olma isteği ve heyecanı ile yol’da.

2017 Eylül’den itibaren Hollanda’da yaşamaya başlayan sanatçı, Hollandalı aşçı, fotoğrafçı, belgesel programcısı Wilco van Herpen ile evli ve bir kız çocuğu annesi.

Ses kaşifi Gonca, halen öğrenmeye, Hollanda ve Türkiye’de yüz yüze ve online bireysel seanslar, workshoplar, inzivalar, eğitimler, söyleşiler, ses ve kakao seremonileri, konserler vermeye devam etmekte.

 

İletişim