CACAOISTALAR

Barış Savcı

Barış için yaşam; geçmişin bugüne yansıttığı, bugünün ise geleceğe ulaşıp onlara renkler sunduğu yağmur sonrası bir gökkuşağı hali. Çünkü Barış bilir ki; geçmişte varolmuş atalarımızın ruhlarına  kulak vererek bugünü iyileştirirsek o zaman iyileşebilir geleceğimiz, dönüşür yaşam hikayelerimiz. Göçmen bir ailenin kızı olan Barış; kayıplar, acılar ve yarım kalmış yaşamların göç hikayeleriyle birlikte büyüdü.

Hayatı da tıpkı ataları gibi hep bir göç halinde geçti. Bu durum ona kendini evsiz ve yalnız hissettirerek bilinmeze sürüklüyordu, yanı başında tamamlanmamışlık hissiyle.

Ona yeni bir içsel göç hali yaratacak bu hiçbir yere ait olamama hissi ona önce çocuk yogası eğitimeni olmayı, daha sonra yoga eğitmenlik eğitimini tamamlamayı ve ardından da onu ilahi kaynakla buluşturan Usui Reiki’yi tattırmayı başardı.  

Her biri puzzle’ın bir parçası gibi dursa da hala resmin çok büyük bir parçası kayıp ve Barış tarafından da görülemiyordu. Ta ki, hayatının en acılı dönemlerinde tesadüfen Kübra Saatçioğlu’nun alan tuttuğu bir büyülü kakao seremonisinde bulunana dek.

Kakaonun şefkatli yolculuğu onu Peru için yeni bir göç yoluna çıkardı ama gidiş yolunda bambaşka bir rotada Barış’ı önce aşkı ve bebeği ile buluşturdu. Ardından gerçekten de onu Peru topraklarına gönderdi ve Barış’ın kakao büyükanneyle kavuşma rüyası böylece gerçek oldu.

Kakao çıraklık eğitimiyle artık daha da netleşen yolu; şifanın farklı renkleriyle, farklı hikayelerle onunla kucaklaşmayı bekleyen herkese kendini açtı. 

İletişim