CACAOISTALAR

Ayşe Önuçak

1978 yılında Sakarya’da doğan Ayşe hep bir arayışın, bir ihtimalin peşinde oldu. Yaşamında rehberlerden yana şanslıydı. Onu bir yol haritasını keşfe bırakan ilk mesajı lisans eğitimini seçeceği zaman aldı. 1996 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi ve Arkeoloji bölümünü, hiç tanımadığı ve bir daha hiç görmediği bir komşu teyzenin rehberliğiyle seçti ve tamamladı. Bu alandaki eğitimi ve bu süreçteki çok değerli deneyimleri ilk defa ruhuna açılan kapıları tıklattı… bugüne kadar gelen, devam edecek olan  büyük yolculuğu ateşledi. Sanatın yaratım alanı, yaşamda yaratım olanaklarına ve arkeoloji ise bireysel ve kolektif alanda derin kazma, keşif tutkusuna evirildi.

Akademik eğitimine Plastik Sanatlar, Sanatta Yeterlik Programını tamamlayarak devam etti. Halen akademik alanda çalışıyor. Sanatın dili, araçları, yaratım alanı ve bu alandaki deneyimleri yolculuğunda ona ışık tuttu. Akademik çalışmalarıyla eş zamanlı olarak pek çok enerji pratiğinin içinde oldu, eğitimlere katıldı. Astroloji eğitimi aldı ve hala bu alanda eğitim almaya devam ediyor.

Kakao’yla, Kübra’nın alan tuttuğu Munay-Ki inzivasında tanıştı. Kakao çekirdeklerinin düzenli tüketicisi oldu. Daha önceki karşılaşmalarında, bitkilerin rehberliğiyle çalışması gerekeceğine dair aldığı mesajlar bir araya geldi ve Cacaoista olma yolunda adım attı. Bu adımı kendi yolunu anlamak, haritasını görmek için ve yola çıkmak isteyen herkese şefkatle ve sevgiyle araç olmak için attı.

Biliyor ki yol akıyor, değişiyor. O deneyimleyerek, geçmişteki, şimdiki ve gelecekteki tüm rehberlere teşekkürlerini sunarak yola devam ediyor… ve buraya bir tane yıldız bırakmak istiyor.

 

İletişim