CACAOISTALAR

Aslı Akyol

1977 yılında İstanbul’da doğan Aslı’nın en büyük soru işaretleri “ben kimim” ve “dünyadaki amacının ve dharmasının ne olduğu”ydu bu nedenle ABD’de psikoloji okuyarak, kendi içindeki labirentlerden, dehlizlerden ve ormanlardan geçerek kendini bulma yolculuğuna çıktı. Bu yolculuk onu 18 sene boyunca Uzakdoğu manastırlarında sayısız inzivalara ve meditasyon eğitimlerine, doğayla ve içsel bilgelikleriyle uyumlu yaşayarak özleriyle bağlantıda olan etnik kültürlere ve ülkelere ayrıca astrolojik tarot ilmini öğrenmeye götürdü. Aslı, Hindistan’da Sarvaguna Yoga Meditation Training Okulu ve Ashram’ından meditasyon öğretmenliği eğitimini tamamladı ve Sadhguru’nun Isha Foundation kurumundan ve Nepal’daki Kopan Manastırı’ndan meditasyon eğitimleri aldı. Aslı meditasyon öğretmeni, astrolojik tarot yorumcusu ve psikolog olarak çalışmalarına devam etmektedir. Yol’da olmayı seven seyyah Aslı’ya yaşam cömertçe özünü yansıttı. Yansımalar her an yeni bir farkındalıkla, öğretiyle ve çağrıyla öze giden yolu aydınlatmaya devam ediyor.

Kakao ile ilk defa 5 Ocak 2019 tarihinde Kübra Saatçıoğlu’nun İstanbul’da düzenlediği kakao seremonisine katılarak tanıştı. Toprak annenin güzel ve bilge kızı kakaonun şefkatli alanında aldığı derin rehberlik ve bütünle bağlantı içinde olma hissi Aslı’da tarifsiz içsel bir rezonans yarattı. Aslı, usta bitki kakaoya onu yaşam ustası ve kılavuzu Kübra ile tanıştırdığı için şükretti ve Kübra’nın açtığı “Yaşam Çemberi”, “İçimdeki Rehber Hayvan” ve “Cacaoista Çıraklık” eğitimlerine katıldı.

Usta bitki kakaonun rehberliğini deneyimleyerek içsel dönüşümlerine tanık olan Aslı’nın çağrısı; kakaonun derin, bilge ve şefkatli alanında senin güçlü niyetinle, seni özünle, ışığınla ve kalbinle buluşturmaktır.

İletişim